Практичні поради батькам від практичного психолога: «Як розвивати в дітях стресостійкість через ігри»

Практичні поради батькам від практичного психолога:

«Як розвивати в дітях стресостійкість через ігри»

        Стресостійкість – здатність людини адекватно реагувати на стресові фактори, зберігати ефективність у будь-якій ситуації, переносити різні навантаження. Стресів уникати не варто, адже це невід’ємна частина нашого життя. Важливо лише навчитись формувати в дитини правильне ставлення до стресових ситуацій.

Що може спричинити стрес?

  1. Невпевненість в собі
  2. Страх робити щось нове
  3. Важка адаптація в соціумі
  4. Нестабільний емоційний стан
  5. Несамостійність
  6. Безвідповідальність
  7. Завищені очікування
  8. Хронічна втома

Ігри та вправи на розвиток стресостійкості у дітей

  1. Ланцюжок «Добре/погано» Одна дитина починає, інша продовжує. Приклад: – Грати у футбол – це добре, тому що багато рухатись корисно для здоров’я. Друга дитина продовжує: «Багато рухатись погано, тому що можна невдало впасти».
  2. Ігри-бесіди «А що буде якщо? Завчасно підготуйте життєві ситуації, які часто трапляються з дітьми (наприклад, “А що буде, якщо всі будуть лише кричати?”, “Всі будуть говорити лише неправду?”, Всі перестануть навчатись?”
  3. Вправа «Уяви та домалюй». Уявіть людину, яку вам неприємно згадувати. Тепер подумки домалюйте їй вуса й рожеві вуха кролика. (наприклад, ” Як вона вам тепер?”, “Що ви відчуваєте ?”, “А ще можна приміряти короткі штанці, як у Карлсона. Можна з пропелером”)
  4. Гра «А що у капелюху?» Розпишіть на листочках запитання, що хвилюють. Потім кожний з дітей дістає один з них і відповідає на запитання. Приклад: Що ти будеш робити, якщо загубишся у торговому центрі?
  5. Вправа «Продовж речення». Необхідно продовжити речення першими-ліпшими фразами, що спадають на думку. Можна використовувати м’яч. Приклад: “Більше за все я боюся…”, Мене засмучує…”, Я нервую, коли…”, “Мій найбільший страх – це….”
  6. Гра «Інтерв’ю». Ви називаєте будь-яку тематику, далі задаєте питання дитині. Потім навпаки. Важливо!!! Питання повинні передбачати розгорнуту змістовну відповідь, а не «так» або «ні». Приклад: “А чому ти так сильно не любиш читати?”

     Дані рекомендації допоможуть полегшити симптоми стресу в дитини, а вам – зміцнити зв’язок з дитиною.

  • Заспокойте дитину, дайте їй відчути безпеку, залишаючись поруч із ним. Якщо дитина хвилюється через те, що ви залишите її одну в дитячому садку – переконайте її в тому, що ви йдете ненадовго, усього на кілька годин.
  • Говоріть з дитиною спокійним тоном. Це попередить у неї роздратування.
  • Звертайте увагу на поведінку малюка. Якщо він часто вередує або впадає в істерику – це може бути викликане стресом. Можливо, так він намагається вам щось сказати. Уважно вислухайте його та дайте відповіді на всі його питання.
  • Допоможіть малюку висловити свої почуття, але в той же час встановіть потрібні межі.

          Пам’ятайте, що стрес – це частина життя, і ви допоможете дитині впоратися з ним, виявляючи любов і зберігаючи з нею близькі стосунки. Якщо, незважаючи на всі ваші зусилля, симптоми стресу не минають, зверніться до дитячого психолога.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *