Дистанційне навчання. Старша група В “Капітошка” Вихователі Коваленко В.Г., Черевко А.О.
27.07.2022 Середа
Поради з розвитку мови
У світі звуків
Наше мовлення складається із звуків. Правильно вимовляти звуки рідної мови дитина має навчитися до школи. важливим завданням мовленнєвого розвитку дітей є виховання звукової культури мовлення. Поняття звукової культури мовлення досить складне і широке, воно місить цілий ряд важливих компонентів : чітку артикуляцію звуків рідної мови, фонетичну і орфоепічну правильність мовлення, правильне мовленнєве дихання, силу голосу, темп і тембр мовлення, інтонаційні засоби виразності (наголос, логічні паузи, ритм), фонематичний слух. У дошкільному віці простежується неправильна вимова дитиною звуків. Це цілком закономірне явище. Але більшість дітей не може самостійно опанувати правильну звуковимову, отже, потребує допомоги дорослих, настане час, і дитина сама навчиться говорити. Якщо ж малюк продовжує і за рік-два говорити з помилками, вони дивуються : «Чому ж досі не навчився говорити правильно?» Допомогу дітям із серйозними вадами мовлення надають спеціалісти – вчителі-логопеди. Щоб своєчасно виправити звуковимову дітей, батьки мають знати ті вади. Які найчастіше зустрічаються у дошкільному віці. Розрізняють такі види неправильної вимови : пропуск звуків, заміна звуків, спотворення звуків.
Чиста і правильна звуковимова залежить від багатьох чинників. Значну роль відіграють індивідуальні особливості дитини, стан її психічного розвитку. Недоліки вимови звуків можуть бути зумовлені пошкодженням центрального або периферійного відділів мовленнєвого апарату внаслідок інфекційних хвороб або вроджених вад. У таких випадках потрібне втручання ще й спеціалістів-лікарів. Послідовна і систематична робота з дитиною над формуванням звуковимови сприятиме своєчасному виправленню мовленнєвих вад, досягненню на кінець дошкільного віку чіткої вимови усіх звуків рідної мови.
Поради батькам
- Не повторюйте за дитиною неправильної вимови звуків.
• Розмовляйте з дитиною, правильно вимовляючи слова.
• Своєчасно виправляйте неправильну звуковимову дитини.
• Якщо мовлення вашої дитини нечітке і незрозуміле для оточення, зверніться до вчителя-логопеда.
• Вірші, чистомовки, скоромовки стануть надійними помічниками у вихованні правильного і виразного мовлення вашої дитини.
За законами граматики
Оволодіти граматичною будовою мовлення означає навчитися правильно вживати відмінкові закінчення слів, дієслівні форми та їх видозміни, суфікси, префікси, узгоджувати іменники з іншими частинами мови в роді, числі та відмінку, правильно будувати речення, додержуючи відповідного порядку слів у ньому, вживати прийменники, сполучники, будувати складнопідрядні і складносурядні речення.
З раннього віку дитина має засвоїти граматичні значення слів рідної мови, без цього вона не може розуміти мовлення. Щоб дитина засвоїла граматично-правильне мовлення – дорослі мають правильно говорити.
Найтиповіші помилки у мовленні дітей такі :
– граматичні помилки словотворення;
– граматичні помилки у словозміні.
Граматичні помилки у дитячому мовленні – це закономірне явище в процесі засвоєння мови, і причинами їх є вплив неправильного мовлення оточення, педагогічна занедбаність мовлення.
Граматичні помилки у мовленні дітей потрібно одразу виправляти.
Поради батькам
- Постійно стежте за правильністю мовлення дітей.
• Своєчасно виправляйте граматичні помилки.
• Не втручайтесь у дитячі розповіді, спочатку вислухайте дитину, а потім виправляйте помилку.
• У двомовних сім’ях завжди звертайте увагу на те, якою мовою говорить ваша дитина, виправляйте помилки двомовності.
Монолог чи діалог
Чи вміє ваша дитина відповідати на запитання, звертатися із запитанням?
Чи вміє логічно і послідовно розповісти про свою діяльність, бачене, почуте, пережите? А як розвинена у неї фантазія? Чи складає сама розповіді, казки?
Усі ці мовленнєві навички дуже потрібні будуть вашій дитині в школі. Усне мовлення людини існує у двох формах : діалогічній і монологічній. Змалку дитині варто спілкуватися з людьми, ділитися своїми думками враженнями і переживаннями. У сім’ї цю потребу можна задовольнити через індивідуальні розмови та бесіди з малюком. Розмова дорослих з дитиною має особливе значення, вона впливає на розвиток мовлення і загальний розумовий розвиток. Діти, з якими батьки багато і вдумливо говорять, розвиваються швидше і мають правильне мовлення.
Поради батькам
- Використовуйте кожну вільну хвилину для розмови з дитиною.
• Пам’ятайте, що головними й провідними співрозмовниками в родині є мати, батько, дідусь чи бабуся.
• Запропонуйте дитині змагання «Чия казка краща?», «Чия розповідь краща?» з участю всіх членів сім’ї.
• Не забудьте записати в зошит чи на магнітофон розповіді і казки вашої дитини.
Мовлення дорослих – взірець для наслідування
Мовлення дорослих – приклад для дітей. Успіх мовленнєвого розвитку дитини насамперед залежить від мовлення дорослих і, зокрема, батьків. Маля навчається говорити завдяки слуху і здібності до наслідування. Відомо, що дитина дошкільного віку легко наслідує неправильну вимову дорослих, переймає місцеву говірку, діалектизми, вульгаризми. Дитина швидше навчиться правильно, якщо чутиме навколо себе правильну літературну мову дорослих. У розвитку мовлення дітей надзвичайно важливу роль відіграє добрий слух. Батьки мають берегти слух дитини, стежити за станом слухового органа.
Поради батькам
- Стежте за мовленням дітей, своєчасно виправляйте недоліки.
• Пам’ятайте, що ваше мовлення є взірцем для наслідування, тому воно має бути завжди правильним.
• Правильне мовлення – запорука успішного навчання в школі.
Освітньо-виховна робота організована за освітньою програмою«Впевнений старт»
05.06.2020
РУХ НА ДОРОЗІ
Тема: «Машини, які допомагають»
Інтегроване заняття: «Машини-помічники, або якої допомоги потребують люди»
Мета: вчити дітей визначати та розрізняти призначення машин, які допомагають. Допомогти усвідомити, що різниця між машинами полягає у призначенні та відповідному механізмі (у екскаватора-ківш, у монтажної машини-люлька та підйомний механізм). Вчити дітей розуміти передбачений результат дії з побутовими пристроями.
- Роздивіться ілюстрації з різними машинами та пристроями-помічниками з різних сфер діяльності людини. Запропонуйте дитині вибрати будь-який пристрій або машину та презентувати її.
2. Попрацюйте з коректурною таблицею.
Інтелектуально- мовленнєві завдання:
Назви і покажи картинку:
- Те, що можна носити в кишені.
- Те, що допомагає швидше рухатись (велосипед, карета, колесо).
- Те, що допомагає охолодити повітря.
- Те, що допомагає зафіксувати і зберегти будь-які моменти життя.
- Те, що допомагає побачити щось вдалечині.
- Те, що допомагає спілкуватися з людьми, які від тебе далеко.
- Те, що допомагає, дізнатися про всі новини світу.
- Те, що допомагає побачити найдрібніші речі, навіть мікроби.
- Які речі можна побачити в лікарні, у театрі, у дитячому садку.
- Які речі виявляються корисними в подорожі?
Додай слово:
- Різнокольорові (що?)…
- Точний (що?)…
- Кольоровий (що?)…
- Їде…(що?)…
- Сверлить (що?)…
- Світить (що?)…
- Строчить (що?)…
Будь уважний:
- Назви предмети круглої форми. Порахуй їх.
- Назви предмети прямокутної форми. Порахуй їх.
- Назви електричні прилади. Скільки їх?
- Назви механічні прилади. Їх більше, ніж електричних?
3. Д/гра: «Що для чого»
Мета гри: ознайомити дітей з сучасними побутовими приладами; розширити уявлення про їх призначення, можливості використання; розширити словник дітей та вправляти в мовленні.
Запитання до дітей:
-Що це? Для чого це? Що робить ця машина? Хто нею користується? Що ще може цей пристрій?
4. Графічний диктант
04.06.2020
РУХ НА ДОРОЗІ
Тема: «Йдемо, Їдемо, Літаємо»
Мета: розширити та систематизувати знання дітей про способи пересування пішим ходом, транспортом на землі, у воді й у повітрі. Підвести дітей до висновку, що транспорт допомагає людству, прискорюючи рухи і досягнення цілі. Підтримувати інтерес до пізнання й узагальнення інформації.
- Запропонуйте дитині ігрову вправу: «Повзає, літає, бігає».
Називайте тварин, птахів, комах, людей, представників різних професій (військових, пожежних при виконанні специфічних рухів: повзання, стрибків).
2. Запрпонуйте скласти човник або літачок з паперу (орігамі)
3. Попрацюйте з коректурною таблицею “Транспорт”
4. Перегляньте цікаве відео
03.06.2020
РУХ НА ДОРОЗІ
Тема: «Напрями Руху»
Мета: сформувати уявлення про різні способи орієнтування у просторі, продовжити знайомство з функціональним призначенням пристроїв: компасом; уточнити уявлення про сторони світу: північ, південь, захід і схід. Висловлювати власну точку зору, знаходити аргументи для логічного пояснення знайдених рішень.
- Перегляньте мультфільм «Фіксики-Копас» (31 серія):
2. Ознайомлення з компасом
3. Вправи для підготовки руки до письма
02.06.2020
РУХ НА ДОРОЗІ
Тема: «Дорога, Доріжка, Шлях, Напрям»
Мета: допомогти дітям узагальнити їхні уявлення щодо різних видів доріг на основі порівняння та зіставлення. Підвести до думки, що вибір дороги залежить від мети руху (Куди хочеш потрапити?) та засобу руху (На чому ти пересуваєшся).
- Відгадування загадки про дорогу:
Лежить Галя, Простяглася,
Як устане-До неба дістане;
Щоб мені кудись дійти, треба всю її пройти. (Дорога)
- Запропонуйте дитині скласти інтелектуальну карту за напрямами: де бувають дороги; З чого, з якого матеріалу їх роблять? Які є дороги залежно від виду транспорту? Які дороги залежно від того, хто або що на них?
- Послухайте аудіоказку про двох жадібних ведмежат.
-Якою на вашу думку, була дорога, якою рухалися ведмежата (Широкою чи вузькою? Порожньою чи ереповненою транспортом? Лісовою чи сільською?)
4. Творча майстерня:
Запропонуйте дитині створити морський пейзаж у техніці відривної аплікації.
01.06.2020
ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
Мета: поповнити знання дітей про 1 червня-Міжнародний день захисту дітей; закріпити знання про права дітей на основі казок; виховувати пізнавальний інтерес до нових знань.
- Бесіда: 1 червня Міжнародний день захисту дітей
- Розгляньте плакат та обговоріть права дитини.
3. Перегляньте з дитиною відеоролики:
4. Творча майстерня:
29.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема: «Парад талантів»
Мета: вправляти у використанні набутих раніше знань й умінь для реалізації творчого задуму.
- Читання оповідання В. Драгунського «Рівно 25 кіло» з подальшим обговоренням: як оцінюють діти намагання хлопчиків виграти сумнівну нагороду тим способом, який вони обрали? Чи варто було б витрачати зусилля на таку суперечку?
«Рівно 25 кіло» за В. Драгунським
Одного разу нам з Мишком дали запрошення на дитяче свято до клубу.
Там було так красиво! Всі стелі увішані різнокольоровими паперовими стрічками і ліхтариками, всюди горіли красиві лампи із дзеркальних шматочків, грала музика, і залою ходили наряджені актори: один грав на трубі, інший – на барабані. Одна тітонька була одягнена конем, і зайці також були, і криві дзеркала, і клоуни.
А в кінці зали була ще одні двері, і на них було написано: «Кімната атракціонів».
Я запитав:
– Що це?
– Це різні розваги.
І, справді, там були різні забави. Наприклад, там висіло яблуко на нитці, ітреба було закласти руки за спину і так, без рук, це яблуко згризти. Але ж воно крутиться на нитці і ніяк не дається. Це дуже складно і навіть образливо. Я два рази хватав це яблуко руками і кусав. Але мені не давали його згризти, а лише сміялися і забирали. Ще там була стрільба з лука, а на кінці стріли не наконечник, а гумова наліпка, вона присмоктується, і тому, хто попадає в центр картонки, де намальовано мавпу, тому приз – хлопавка з секретом.
Мишко стріляв перший, він довго збирався, а коли вистрелив, то розбив одну далеку лампу, а в мавпу не попав… Я також спробував, але в мавпу також не попав, а лише у спину дядькові, який розпоряджався луком.
Всі навколо зааплодували і засміялися, а дядечко різко обернувся та закричав:
– Що тут смішного? Не розумію! Йди, бешкетнику, немає тобі більше ніякого лука!
Я сказав:
– Я не хотів! – і пішов з цього місця.
Просто дивовижно, як нам не повезло, і я був дуже сердитий, і Мишко, дійсно, також.
Раптом бачимо – стоять терези. І до них невеличка весела черга, яка швидко рухається, і всі сміються і жартують. А біля терезів клоун.
Нам пояснили, що, якщо зважитися і виявиться, що у тебе 25 кіло ваги, тоді твоє щастя. Отримаєш премію: річну підписку на журнал «Мурзилка».
Я кажу:
– Мишко, давай спробуємо?
Дивлюсь, а Мишка немає. І куди він подівся, невідомо. Я вирішив один спробувати. А раптом я важу рівно 25 кіло? Ось буде удача!
А черга все рухається, і клоун у шапці спритно так клацає важелями і все жартує та жартує: у когось зайва вага, у когось недостає. Всі сміються і відходять, черга рухається, і ніхто не важить рівно 25 кіло, і ось доходить черга і до мене.
Я вліз на терези – важелі клац-клац, і клоун говорить:
– Ого! Знаєш гру в гаряче-холодно?
Я кажу:
– Хто ж не знає!
Він говорить:
– У тебе доволі гаряче вийшло. Твоя вага 24 кіло п’ятсот грам. Трішки не вистачає, рівно півкіла. Шкода. Будь здоровий!
Уявіть! Лише півкіла не вистачає! У мене настрій зовсім погіршився. От яка прикрість!
А тут Мишко з’явився. Виявляється, він пив солодку воду в буфеті, поки я тут намагався виграти нагороду. Мишко також став зважуватися. Виявилося, що в Мишка півкіла, тільки півкіла були зайвими.
– Невеличкий перебор. Вам треба трошки схуднути, – пожартував клоун. – Наступний.
Мишко зліз і говорить:
– Ех, дарма я солодку воду пив…
Я питаю:
– А при чомутут солодка вода?
А Мишко:
– Я цілу пляшку випив! Розумієш?
Я кажу:
– Ну и що?
Мишконавіть розсердився:
– Та чи ти не знаєш, що в пляшці рівно пів-літра води вміщується?
Я кажу:
– Знаю. Ну іщо?
Тут Мишко прямо зашипів:
– А півлітра – це і є півкіло. П’ятсот грамів! Якби я не пив, я б важив рівно 25 кіло!
Раптом до мене дійшло.
– Мишко, – сказав я, – а Мишко! «Мурзилка» наш!
Мишко говорить:
– Яким чином?
– А таким. Пришов мій час солодку воду пити. У мене якраз півкіла не вистачило.
Мишко навіть підскочив:
– Все ясно, біжимодо буфету!
Ми швидко купили пляшку води, я сів за стіл і почав пити. Мишко стояв поряд і дивився. Вода була дуже холодна. Але я випив повну склянку просто залпом. Мишко відразу налив другу, але там ще залишилося на дні доволі багато, а мені вже більше не хотілося пити. Мишко став наполягати, щоб я пив швидше, і я став пити другу склянку. Вна лилася в мене дуже складно. Я, як тільки три чверті другої склянки випив, відразу зрозумів, що наповнений до краю. Я так і сказав про це Мишкові, але він порадив, щоб я почав пити стоячи, аби більше влізло. Я встав, і справді, допив склянку якимось дивом. Але залишилося ще півсклянки, все, що залишалося у пляшці. Я сказав:
– Я зараз лопну.
Мишко говорить:
– А як же я не лопнув? Я ж теж думав, что лопну. Давай, ще трішки.
– Мишко. Якщо. Я лопну. Ти. Будеш. Відповідати.
І я знову став пити. І все випив. Просто диво якесь! Тільки я говорити не міг. Тому що вода вже перелилася вище горла і булькала в роті. І потихеньку виливалася з носа.
Я побіг до терезів. Клоун не впізнав мене. Він зробив «клац-клац» і раптом закричав на всю залу:
– Уррра! Є! Точно!!! В точності. Річну підписку на «Мурзилку» виграно. Вона дісталася хлопчику, який важить рівно двадцать п’ять кілограмів. Ось квітанція, зараз я її заповню. Поаплодуємо!
Він став запитувати про моє прізвище, але я нічого не міг сказати. Жодного слова! Такий наповнений водою я був!
Лише на вулиці мені стало легше. Я сказав:
– Мишко, мені якось не хочеться нести цю підписку додому, адже в мені лише двадцать чотири з половиною кіло.
А Мишко запропонував:
– Тоді віддай мені. В мені точнісінько двадцать п’ять. Якби я не пив солодку воду, я б її відразу отримав. Давай сюди.
– Що ж, я, по-твоєму, дарма страждав? Ні, нехай вона буде наша спільна – навпіл!
Тоді Мишко сказав:
– Правильно!
Розмова за змістом:
Що побачили хлопчики на святі в клубі?
Які розваги і конкурси там відбувалися?
Як хлопчики намагалися виграти конкурс?
Чому Дениска не хотів забирати додому виграш?
Хлопчики по-чесному виграли конкурс?
Чи можна назвати такий конкурс корисним?
Чи варто було б витрачати зусилля на таку суперечку?
2. Допоможіть виготовити дітям зірку з паперу
3. Творча майстерня
4. Вправи для підготовки руки до письма:
28.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Мода на сходах»
Інтегроване заняття «Дім моди»
Мета: навчити виконувати елементарні дії з вибору одягу та догляду за ним, вправляти дітей в умінні пояснювати доцільність елементів і засобів дизайну одягу. Формувати уявлення про роботу ательє. Збагачувати досвід застосування у грі різних способів досягнення.
- Д/гра: “Ательє мод”
Купити чи пошити?
Зазирнімо в ательє. У вітальні повно народу! На плечиках висять уже готові сукні та костюми. Даринка саме шукає серед них обнову до дня народження, а мама їй допомагає.
- Яка сукня сподобалася мамі? А яку хоче взяти Даринка? Про що запитує мама в доньки? Що іще має зробити дівчинка, аби здійснити вибір?
- А як заведено у ваших родинах? Одяг дітям купують дорослі, покладаючись на власний смак, чи ви самі обираєте речі для свого гардероба? Чи легко робити вибір?
- На що ви зважаєте під час покупки: на колір, фасон, якість тканини, відповідність моді, зручність, ціну?
Братик Даринки Дениско придивляється до нових штанців.
- Як гадаєте, чи підійдуть вони йому?
- Хто вже приміряє одяг, який планує придбати? А хто чекає своєї черги? Кого в ательє більше?
- Хто в цій вітальні не може вдягнутися сам, але має дбайливу помічницю? А кому одяг геть не потрібен?
Пані Марина на диванчику гортає журнал мод, що рясніє світлинами новинок сезону.
- Чи до вподоби вам роздивлятися такі журнали? Чому?
А її син Артем тим часом зайнятий важливою справою — майстриня ательє знімає з нього мірки. Поміркуйте, навіщо.
- Де на картині це відбувається? Чим користується майстриня?
- Як гадаєте, яку обнову пошиють Артемові?
- Чим зайняті інші жінки в ательє? Хто з них закрійниця, а хто швачка? Як називаються інструменти, якими вони користуються?
- Поміркуйте, навіщо шити одяг в ательє, коли завжди можна придбати готовий у магазині.
2. Д/гра: “Одяг та взуття”
Назвіть предмети в кожній групі одним словом, та визначте з у 5 будь-яких словах звуковий аналіз слова.
3. Творча майстерня
27.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Є чим пишатися»
Інтегроване заняття «Хвалькуватість і скромність»
Мета: вправляти дітей в аргументованому доведенні своєї думки у спільній розмові. Допомогти дітям усвідомити відмінність між хвалькуватістю та скромністю як якостями людини. Вправляти дітей у переказі прочитаного літературного твору; у мовленнєвій взаємодії з дорослими в різних видах активності.
- Запросіть дитину пригадати літературних героїв чи героїв
мультфільмів, які були сором’язливими (Попелюшка), скромними чи хвастливими (Буратіно, Колобок, Принцеси). У процесі уточніть, як саме діти розуміють значення цих понять. Попросіть дитину співвіднести ці характеристики із собою: яка з якостей притаманна саме їм. Обговоріть, в чому переваги та недоліки хвалькуватості та сором’язливості.
2. Прочитайте оповідання О. Самаріної «На березі», після прочитання поцікавтеся, хто з хлопчиків справді виявився героєм? Про кого можна сказати, що він хвалько? Чи може допомогти хвалькуватість стати героєм? А скромність? Як ви гадаєте, чи Юрка навчив чогось вчинок друга? Попросіть дітей розповісти, що найбільше вразило їх у цій історії.
«На березі» О. Самаріна
Йшли Юрко і Толя берегом ріки, розмовляли. «Раніше, під час війни, подвиг легко було звершити. Я б точно зміг» – сказав Юрко.
Не встиг Толя нічого відповісти, як пролунали відчайдушні крики по допомогу. Хлопчики помчали на заклик. Толя на бігу скинув сандалії, відкинув у бік сумку і, побачивши малюка, що борсався на стромовині, не вагаючись, кинувся у воду. Юра, розшарівшись, червоний, як рак, носився берегом, давав поради, переживав, жестикулював, закочував очі…
Тим часом Толя з останніх сил витяг на берег маленького невдаху-пловця, який гірко плакав від пережитого. Толі теж дісталося – ніяк не міг віддихатися. «От як це сталося, а якби не ми, якби ми не встигли вчасно», – без угаву торохтів Юрко.
Коли все було позаду, Юрко продовжив мрійливо міркувати про подвиги, що йому поки не вдалося звершити лише з випадковості.
3. Прочитайте вірш Г. Бойка «Про хвалька». Обговоріть з дітьми, як
можна схарактеризувати дії хлопчика. Щоб ви сказали Толику, якби зустрілися з ним? Зауважте, що насправді мужні люди є скромними, не хваляться своїми справами, хоч і розуміють, що вчинили добре.
4. Вправи для підготовки руки до письма:
26.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Раз! Два! Складаємо слова…»
Інтегроване заняття «Раз словечко, два словечко – буде речення…»
Мета: допомогти дітям опанувати різні способи побудови речень, з’ясувати, що вони їм вже відомі (об’єднання слів за змістом). Вчити дітей експериментувати із різними об’єктами, у тому числі словами (для створення речення, для висловлювання думки, для створення віршів, для складання пісень). Формувати навички впевненої поведінки, вчити пишатися власними досягненнями. Та планувати майбутні цілі.
- Запропонуйте проести досліди із реченнями: зясувати, з чого складається речення
2. Поясніть дітям, що речення можна змінити, не змінюючи слів, а змінивши лише інтонацію. Так можна утворити речення-запитання та речення оклики. Проведіть досліди на прикладі простих речень. Чи всі речення можна змінювати у такий спосіб?
3. Творче завдання
4. Д/гра: “Утвори слова у зменшувально-пестливій формі”
Слова: дерево, сонце, собака, крапля, кущ, трава, квітка….
5. Д/гра: «Порахуй склади»
6. Завдання для творчого розвитку: “Творча майстерня”
Ліплення тваринок
“Об’ємні квіти”
- Вправи для підготовки руки до письма:
25.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Весняний вернісаж»
Інтегроване заняття «Творимо красу»
Мета: збагатити уявлення дітей про особливості прикрашання рідної домівки, закріпити способи виготовлення паперових квітів для прикрашання, залучити дітей до висаджування весняних квітів у горщиках, виховувати ціннісне ставлення до збереження краси. Продовжувати вправляти дітей у підготовці руки до письма.
- Запропонуйте дитині висадити квіти в горщиках
- Організуйте художньо-творчу діяльність дітей. (матеріал: різнокольорові круги та овали, клей, ножиці, аркуші паперу для фону)
3. Вправи для підготовки руки до письма
22.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Розумний дім»
Інтегроване заняття «Мій дім – мій помічник»
Мета: допомогти дітям зрозуміти та запам’ятати поняття «розумний дім». Допомогти дітям планувати, що треба зробити для цього. Спонукати помічати корисні у побуті розумні дрібниці та створювати їх власноруч. Формувати ціннісне ставлення до винаходів, які роблять зручними життя звичайних людей.
- Мовленнєва гра: «Нісенітниці»
Дорослий називає пари слів, дитина придумує речення з цими словами.
Запропонуйте дитині наступні пари слів: двері-серветка, цукерка-диван, міксер-компот; комп’ютер-кіт; вікно-ключі; холодильник-кран; фіранка-стіл; ліжко-автомобіль; годинник-піч; ванна-шафа.
Речення можуть бути такими: «Серветкою можна протерти двері»; «На дивані зручно їсти цукерку»; приймаються навіть нісенітниці: «Міксер пригостив компотом всіх своїх друзів на кухні».
- Перегляньте м/ф «Розумний дім»
3. Запропонуйте дитині виготовити розумний предмет для дому – підставка під чашку, магніт на холодильник, дощечку, ємність для сипучих тощо, в техніці декупаж.
Запропонуйте дитині зайнятися математикою:
21.05.2 “ДЕНЬ ВИШИВАНКИ”
20.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Краще, вище, сильніше»
Інтегроване заняття «Моє здоров”я»
Мета: підвести дітей до розуміння суті сходинок як вимірювача досягнень людини. Вправляти дітей в оцінці своїх фізичних можливостей. Націлювати дітей на здоровий спосіб життя. Виховувати прагнення зміцнювати фізичне здоров’я, розвивати силу і вдосконалення.
- Ігрова вправа: «Закінчи речення»
-«Якби я міг (могла) навчити всіх щось гарно робити, то це б було…»
-«У мене гарно виходить…»
-«Мій друг… ліпше за інших вміє…»
-«Я пишаюся собою тому, що…»
- Запропонуйте переглянути відеоролик «Спорт-невичерпне джерело життя, здоров’я і краси». Обговоріть, чому красиві рухи-це не лише краса, а й здоров’я людини.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/Hpyho951puE
- Асоціативний кущ. Вивчаємо слова, які пов’язані зі спортом та спортсменами. Розвиваємо словник дитини, зв’язне мовлення, мислення, пам’ять, увагу.
- Д/гра: «Які види спорту я знаю?»
5. Обговоріть з дитиною ілюстрації за темою:
19.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Зверху донизу і навпаки»
Інтегроване заняття «Сходинки бувають різні»
Мета: вправляти у визначенні кількості на основі кількісного порівняння, вчити встановлювати нерівності, користуючись словами і знаками «більше», «менше», «порівну». Розвивати логічні операції серіації, систематизації на основі практичного відтворення послідовностей за ознакою кольору.
- Прочитайте оповідання М. Носова «Сходи»
Одного разу Петрусь повертався з дитячого садка. У цей день він навчився рахувати до десяти. Дійшов він до свого будинку, а його молодша сестра Валя вже чекає біля воріт.
– А я вже рахувати вмію! – похвалився Петрусь. – У дитячому садку навчився. Ось дивись, як я зараз усі сходинки на сходах порахую. Стали вони підніматися по сходах, а Петрик голосно сходинки рахує:
– Одна, дві, три, чотири, п’ять …
– Ну, чого ж ти зупинився? – запитує Валя.
– Стривай, я забув, яка далі сходинка. Я зараз згадаю.
– Ну згадуй, – каже Валя. Стояли вони на сходах, стояли. Петрик каже: – Ні, я так не можу згадати. Нумо, краще почнемо спочатку.
Зійшли вони зі сходів вниз. Стали знову вгору підніматися.
– Одна, – говорить Петрусь, – дві, три, чотири, п’ять …
І знову зупинився.
– Знову забув? – запитує Валя.
– Забув! Як же це! Тільки що пам’ятав і раптом забув! Ну ж бо, ще спробуємо.
Знову спустилися зі сходів, і Петрик почав спочатку:
– Одна, дві, три, чотири, п’ять …
– Може бути, двадцять п’ять? – запитує Валя.
– Та ні! Тільки думати заважаєш! Ось бачиш, із-за тебе забув! Доведеться знову спочатку.
– Не хочу я спочатку! – каже Валя. – Що це таке? Те вгору, то вниз, то вгору, то вниз! У мене вже ноги болять.
– Не хочеш – не треба, – відповів Петрик. – А я не піду далі, поки не згадаю.
Валя пішла додому і каже мамі:
– Матусю, там Петрусь на сходах сходинки рахує: одна, дві, три, чотири, п’ять, а далі не пам’ятає.– А далі шість, – сказала матуся.
Валя побігла назад до сходів, а Петрик все сходинки рахує:
– Одна, дві, три, чотири, п’ять …
– Шість! – шепоче Валя. – Шість! Шість!
– Шість! – зрадів Петрусь і пішов далі. – Сім, вісім, дев’ять, десять.
Добре, що сходи скінчилися, а то б він так і не дійшов до дому, бо навчився лише до десяти рахувати.
Обговоріть оповідання за змістом:
-Що робив Петрик на сходах?
-Чи добре хлопчик вміє лічити?
-Хто його навчив лічити?
-Скільки на вашу думку, Петрикові років?
- Вирішіть приклади на порівняння:
3. Виріши приклади на додавання та віднімання
3. Вправи для підготовки руки до письма
18.05.2020
СХОДИНКИ: МОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Тема дня: «Сходинки бувають різними»
Інтегроване заняття «Під землею, на землі, над землею»
Мета: допомогти дітям узагальнити їхні уявлення щодо того, як умови впливають на особливості життя. Закріпити знання дітей про тваринний і рослинний світ. Вправляти дітей в умінні ставити запитання і давати відповіді; у систематизації уявлень про тварин і рослини. Вправляти дітей у створенні засобами художньо-естетичної діяльності образів тварин і рослин.
- Перегляньте цікаві мультики та обговоріть зміст.
https://youtu.be/-gRQfvpdFWI
https://youtu.be/bfDT0zQESnw
https://youtu.be/id3_wnGiQGQ
- Прочитайте та обговоріть вірш «Смачні кольори»
В. Правоторової
З’їхались в казковий дім
друзі в одязі такім:
помаранчевім, салатнім,
у сливовім, шоколаднім,
в абрикосовім, молочнім,
і якщо вже бути точним,
був ще друг у малиновім:
він шарівсь на кожнім слові.
відгадай: хто друзі ці? –
Кольорові олівці!
Назви їхніх кольорів
той придумав, хто хотів
помаранчі, слив, салату,
молока і шоколаду,
абрикосів і малинки…
Покотилась в мене слинка…
Бо вони такі смачні.
3. Запропонуйте дитині зліпити з пластиліну будь-яку тваринку чи рибку, використовуючи піказки.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/EOjwxzgh4cs;
https://youtu.be/UuAbgjEAAsE; https://youtu.be/jGYWHKwa5vc
- Вправи для підготовки руки до письма
15.05.2020. П’ятниця.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня: «Веселі забаганки»
Інтегроване заняття «Мрію – в дію!»
Мета: уточнити уявлення дітей про добротворення як спосіб зробити важливе, приємне, корисне іншим і собі. Вправляти дітей в критичному ставленні до реальності окремих бажань.
- Прочитайте віршовану історію «Домашній слон» Н. Сиротич.
Живе у моїй кімнаті папуга,
Є вже шиншила і свинка морська.
Якого потрібно ще мені друга?
Дуже я хочу купити слона.
Звісно, мама руками розводить:
-Хто ж слона у квартирі заводить?
Уже місяць вирішує тато:
-Де слона помістити у хаті?
І бабуся не може вгадати:
-Що смачненьке слону готувати?
А дідусь в Інтернеті читає:
-Все ж домашніх слонів не бу-ва-є..
От побачите – я не жартую:
Навесні диво-дім побудую!
Та такий величезний він буде,
Що помістяться слоники й люди.
В кожнім домі уже восени
Будуть жити домашні слони.
Обговоріть з дітьми:
-Які тварини вже є у героя чи героїв цього вірша?
-Чи реально завести слона у звичайній квартирі?
-Що діти думають про таке бажання?
-Як дорослі поставилися до такого бажання?
-Про що вони переживали?
-Якби бажання про слона здійснилося? Чим би бабуся годувала слона?
-Де б його вигулював дідусь?
-Яким могло б бути місце для слоника?
- Перегляньте відеоролики разом з дітьми:
- Організуйте роботу з конструювання:
- Вправи для підготовки руки до письма:
https://www.megakniga.com.ua/catalog/knigi/doshkilni-i-kazki-dityachi/vchimosya-pisati-doshk/yayayapk-microsoft-office-2007-folio-(tovar-abo-vidsutniy-abo-v-dorozi).html#.Xr13S4iLTIU
14.05.2020. Четвер.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня «Веселі забаганки»
Інтегроване заняття «Забаганка чи мрія»
Мета: формувати уявлення про доречність забаганок, необхідність розподіляти час для гри та для справ. Збагачувати досвід застосування у грі різних способів досягнення. Сприяти розвитку навичок спілкування, вміння домовлятися. Продовжувати виконувати вправи для підготовки руки до письма.
- Обговоріть з дитиною значення поняття «забаганки».
Співвіднесіть його із поняттям «мрія», «бажання», «мета»: що для життя людини має значення – мрії чи забаганки? Від чого легше відмовитися? Що можна назвати вередуванням? Що вимагає більше зусиль?
Запропонуйте дитині послухати казку про карусельних коників
Г. Циферова.
Обговоріть зміст казки після прочитання: про що мріяв кожен з коників? Запропонуйте дитині переконати коників у недоречності їхніх забаганок.
«Бігли коники по колу»
Г. Циферов
Бігли по колу карусельні коники: цок-цок. Потім почали сперечатися, хто перший.
— Я перший, — сказав коник із золотою гривою.
-Я другий, — сказав коник із сріблястим хвостиком.
— Я третій, — сказав коник з мідними підковками.
Побігли. Пробігли коло, пробігли друге. Знову зупинилися.
— Ні, — заплакала золота гривка, — я не буду більше бігати. Якщо я перша, то чому попереду мене остання?
- Організуйте роботу з конструювання з кольорового паперу «Веселі
саморобки»
Знайдіть з посиланням: https://youtu.be/Li1u7cs63R0; https://youtu.be/WXYAq6tT_CE; https://youtu.be/OQl1GbHM-9Q
Вправи для підготовки руки для письма
http://soroka-vorona.info/pidhotovka-ruky-do-pysma.html
13.05.2020. Середа.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня «Як досягати бажань»
Інтегроване заняття.
Тема «Бажання»
Мета: вправляти дітей у розмірковуванні, аргументованому доведенні своєї думки у спільній розмові. Допомогти дітям усвідомити значення поняття «бажання», «мрія», «мета», «хочу», «буду». Збагачувати словниковий запас словами-характеристиками якостей. Вправляти дітей у мовленнєвій взаємодії з дорослими в різних видах активності.
- Складіть з дитиною інтелектуальну карту до слова «бажання».
Можете висунути такі лінії: хто виконує бажання; що потрібно для виконання бажань; наскільки сильними можуть бути бажання. До кожної з цих ліній діти мають додати ознаки. Скеровуйте думки дитини навідними запитаннями.
- Прочитайте дитині казку «Калоша» М. Пляцьковського
http://www.fairyroom.ru/?p=32325
Знайшла миша велику стару калошу, тільки-но подумала про те, що вона їй ні до чого, як бачить – кріт дибуляє.
Твоя калоша? – питає у миші кріт, мружачись від сонечка.
Моя, – відповідає миша.
Віддай мені її!
Якщо викопаєш для мене простореньку нірку, тоді віддам, – погодилася хитра миша.
Кріт скоренько взявся до роботи, нірку під дубом вирив і говорить миші: – Живи на здоров’я. А калошу я собі заберу.
Зраділа миша й побігла обживати свою нову квартиру. А кріт підхопив калошу та пішов далі. Йде та міркує: «І навіщо мені ця калоша?» Тільки зібрався її подалі у траву закинути, як бачить – їжачиха повзе.
Твоя калоша? – поцікавилася їжачиха.
Так, моя, – відповідає кріт.
Віддай її мені! – стала просити їжачиха.
Якщо принесеш мені з десяточок яблучок, що у тебе з минулої осені припасені, тоді віддам.
Принесла їжачиха на спині десяточок яблучок, кріт їх швиденько забрав і пішов собі.
А їжачиха подивилася на калошу і замислилася: «Що я з нею робитиму?» І так міркувала, і так – ні до чого і не додумалася. Тільки зібралася спересердя калошу голками проколоти, бачить – білочка стрибає назустріч по гілочках. Зістрибнула білка на землю, питає:
– Твоя калоша?
А то чия ж? – відповідає їжачиха.
Віддай мені, якщо не жалко!
Зірви мені найбільшу шишку – тоді віддам. Та тільки дивись, щоб у ній жодного порожнього зернятка не було!
Знайшла білка найбільшу шишку, принесла її у лапках для їжачихи.
От молодець! – похвалила їжачиха. – А тепер налущ мені зерняток – і бери свою калошу!
Не стала сперечатися білка, швиденько горішки налущила. Задоволена їжачиха відповзла та виглядає із-за куща: що білка з калошею робити буде?
А білка спочатку заклеїла листочками дірки в калоші. Потім змайструвала з тоненького прутика коромисло, а з великих жолудів відра – та поскакала до найближнього ручая. Наповнила калошу водою до країв і давай своє пухнасте білченятко у цій ванні купати. Білченя виривається, фиркає, борсається, бризки летять на всі боки та виблискують на сонечку.
Прибігла тут миша та й говорить:
Віддай мені, білко, калошу, а я тобі свою нірку подарую!
Придибуляв підсліпуватий кріт та й просить:
–Віддай мені, білочко, калошу, а я тобі десяток яблучок подарую!
Виповзла з-під куща їжачиха та ледь не плаче:
Віддай мені, білко, калошу, а я тобі багато зерняток подарую.
Послухала їх білка та відповідає:
Нічого я від вас не візьму. А калошу мені зовсім не шкода. Приводьте своїх діточок та купайте, будь ласка!
Тоді миші, кроту та їжачисі так соромно стало перед білкою, якщо б вони могли почервоніти від сорому, то почервоніли б обов’язково.
Обговоріть такі запитання:
-Бажання кого з персонажів можна назвати забаганками?
-Хто з героїв визначив для себе бажання-мету?
-Чого хотіла білочка?
-Що було б, якби білочка не побачила калоші?
-Як би вона досягла своєї мети?
-Чи достатньо, на вашу думку, мати бажання, щоб воно здійснилося?
-Як білочка планувала здійснити своє бажання-покупати білченя?
- Мовленнєва гра: «Закінчи речення».
Запропонуйте використовувати під час гри такі слова: «Я хочу…»; «Я вмію…»; «Я досягну…»; «Я знаю…».
- Перегляньте разом м/ф «Зима в Простоквашино».
Після перегляду обговоріть, як герої історії мали працювати, щоб забезпечити своє самостійне життя у Простоквашино. Запропонуйте дитині поміркувати, якими були бажання Шарика, Кота, Хлопчика і розповісти, що вони зробили заради виконання своїх бажань.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/Y4UB1FWKjic
- Вправи для підготовки руки до письма.
12.05.2020. Вівторок.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня «Хочу подружитися з усім світом»
Інтегроване заняття «Дружній світ»
Мета: допомогти дітям усвідомити, що дружнє ставлення світу до себе людина нерідко формує сама. Допомогти дітям опанувати способи соціально доцільної поведінки; вчити співвідносити її з конкретною ситуацією. Вправляти у ліпленні тварин комбінованим способом. Продовжувати розвивати пізнавальний інтерес до навчання.
- Запросіть дитину до тематичної бесіди: «Навіщо люди вітаються?»
-Що робити, щоб світ був дружнім до тебе?
-Які вітальні слова вам відомі?
-Люди у світі говорять різними мовами. Як поводитися так, щоб іншій людині стали зрозумілі твої наміри?
Запросіть дітей обміркувати способи вітання і продемонструвати їх рідним з подальшим обговоренням.
- Виконайте ігрові вправи:
- Що допомагає познайомитись?(Жести, настрій, слова).
- Де можна познайомитись?
- Пропоную зліпити з дитиною котика та собачку комбінованим способом
-
- Вправи для підготовки руки до письма.
08.05.2020. П’ятниця.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня: «Краса як мрія»
Інтегроване заняття «Долучаємося до створення краси»
Мета: допомогти дітям усвідомити, що краса може стати мрією. Уточнити знання про засоби створення красивого в різних жанрах мистецтва. Створювати умови для творчого самовираження різними засобами художньо-предметної діяльності. Заохочувати створювати красу доступними засобами та способами.
- Бесіда: «Хто створює красу?»
-Як ви гадаєте, створювати красу можуть тільки майстри? Кожен з нас може стати творцем краси, якщо тільки захоче.
-Що треба для створення красивого навколо тебе? (Різні засоби – фарби, музичні звуки, робочі інструменти, а ще бажання, наполегливість і вміння малювати, писати музику, вишивати).
Перегляньте декілька роликів про красу України та світу.
Знайдіть за посиланням:
- Запропонуйте дитині стати творцем краси, перегляньте
відеоролики та творіть красу разом.
- Знайомство з літерою Н
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/EozgyW62JvI
Вправи для підготовки руки до письма.
|
07.05.2020. Четвер.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня: «Хочу і можу»
Інтегроване заняття «Якщо захочу, то обов’язково зможу»
Мета: допомогти дітям усвідомити, що відмінність між словами «хочу» і «можу», які засвідчують бажання та можливості. Підвести дітей до розуміння взаємозв’язку між бажаннями та можливості. Підтримувати бажання доводити задум до завершеного результату, докладаючи зусиль.
- Мовленнєва вправа: «Продовж речення»:
-Найбільше я хочу для себе…
-Для цього мені потрібно…
-Для своєї родини я хочу…
-Для цього треба…
-Коли я виросту, я стану…
-Для цього я маю…
Звертайте увагу на реальність бажань, спонукайте не лише визначати бажання, а й шляхи його втілення в життя. Зауважте, що для здійснення бажань треба самому докладати зусиль.
- Прочитайте вірш «Будинки» Л.Повх
Від вокзалу, від зупинки
Починаються будинки.
Перший – сірий, синьоокий,
Другий – білий і високий.
Третій – довгий і кремезний,
А четвертий – височезний.
Ну, а п’ятий – кольоровий –
Виглядає із діброви.
Шостий – з баштами вгорі,
А на баштах – ліхтарі.
Сьомий? Сьомий… Ой, хвилинку!
Оголошено зупинку.
Серед кленів і ялинок
Цей найкращий – наш будинок!
-Про що говориться у вірші?
-Опишіть будинки, про які говориться у вірші.
- Перегляньте з дитиною мультфільм про «Чудеса світу». Підкресліть, що для когось це могло бути мрією, але вони її втілили в реальність та подарували кожному можливість цим милуватися.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/OflmMiub4fA
- Вправи на підготовку руки до письма:
06.05.2020 Середа.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня: «Хочу бути здоровим»
Інтегроване заняття «Хочу і можу»
Мета: розширити уявлення дітей про засоби і способи збереження й укріплення свого здоров’я. Підвести до висновку, що здоров’я має бути метою не лише для хворої людини, дбати про себе треба постійно. Навчати дітей виконанню оздоровчих вправ для укріплення здоров’я. Націлювати дітей на цінності здорового способу життя. Виховувати ціннісне ставлення до здорового способу життя.
- Запросіть дитину поміркувати: бути здоровим для людини-це мрія чи бажання?
-Чи може бажання «бути здоровим» стати метою?
-Для кого це може бути метою?
-Як можна досягти такої мети?
-А здорова людина може бажати собі здоров’я?
Обговоріть з дитиною прислів’я «Бережи одяг поки новий, а здоров’я – поки молодий». Що воно означає?
- Запросіть дитину переглянути м/ф «Охоронці здоров’я».
Розпитайте попередньо, про що, судячи з назви, в ньому йтиметься, кого або що можна назвати охоронцями здоров’я. Після перегляду попросіть дитину проговорити основні висновки, яких вони дійшли після перегляду мультфільму.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/E-u6ext-Zog
- Запропонуйте дитині переглянути відеоролик «Спорт-невичерпне джерело життя, здоров’я і краси».Попросіть дитину прокоментувати відеоряд.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/Hpyho951puE
- Запропонуйте дитині скласти разом маршрутну карту здоров’я. Нехай дитина намалює умовну доріжку, яка приведе до кінцевої мети – до здоров’я. На доріжці дитина має розмістити малюнки того, що важливе для збереження та укріплення здоров’я: «Тепер я буду…». Попросіть дитину її презентувати.
- Запропонуйте дитині потанцювати різні танці у супроводі серії
музично-ритмічних руханок: «Just dance kids»
Знайдіть за посиланням:
- Вправи на підготовку руки до письма:
05.05.2020 Вівторок.
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня: «Мрію відкривати таємниці»
Інтегроване заняття «Математичний квест»
Мета: удосконалювати навички лічби та виконання арифметичних дій додавання та віднімання; розв’язуванні задач. Вправляти дітей у підготовці руки до письма. Розвивати пізнавальний інтерес до математики.
- Математична гра: «Знайди правильні відповіді».
- Математична гра: «Додавання чи віднімання»
- Дидактична гра: «Скопіюй фігури»
- Математичні задачки
- Вправи для підготовки руки до письма
04.05.2020. Понеділок
МРІЇ І БАЖАННЯ
Тема дня: «Мрії, бажання, забаганки»
Інтегроване заняття «Я мрію! Я хочу!»
Мета: допомогти дітям узагальнити їхні уявлення щодо змісту понять «мрія», «бажання» та вчити співвідносити їх зі своїми цілями. Підвести до думки про потребу докладати власних зусиль для здійснення бажань і стримування забаганок. Вправляти дітей в умінні формулювати свої бажання та цілі.
- Мовленнєва вправа: «Велике хотіння»
-«Я хочу, щоб у мене було багато…»
-«Я хочу, щоб мені подарували…»
-«Я хочу завжди мати…»
Розпитайте дитину про відчуття після озвучення своїх бажань. Хто має докладати зусиль, щоб досягти бажаного. Яке бажання легше виконати: мати, досягти, чи стати?
- Тематична бесіда: «Мрія і мета – це одне і те саме?»
-Для чого людині мета; мрія?
-Як говорять про бажання?
-Як говорять про мету?
У когось «хочу» помірне, не галасливе. Така людина вміє потерпіти, зачекати. А в декого «хочу» таке величезне, галасливе, вередливе, що про нього знають, чують усі люди на вулиці, в крамниці, в будинку. Запропонуйте дітям показати руками, якого розміру їхнє «хочу».
- Прочитайте байку Федра «Відповідь»
«Відповідь» (байка)
Одного разу маленьке курча знайшло у великого півня: – чому у чаплі довгий дзьоб, а у мене зовсім маленький?
-Відчепись!
-Чому в зайця довгі вуха, а у мене навіть малесеньких немає?
-Не чіпляйся!
-Чому в кішки м’яка красива шубка, а у мене якийсь противний жовтий пух?
-Відійди, кажу! Замовкни!
-Чому навіть маленьке цуценя вміє вертіти хвостиком, а у мене ніякого хвостика немає?
-Та відчепись же ти! – гримнув на нього півень.
-Чому в цапка є ріжки, а у мене навіть поганих ріжків немає?
-Перестань! Йди геть!
-Все відчепись… геть… перестань! Чому всім маленьким дорослі відповідають на запитання, а ти ні, – пропищало курча.
-Тому що ти, не запитуєш, а просто всім заздриш! – сердито відповів півень. І це була чиста правда.
- Музей Писанки. м. Коломия, Україна
Донести до розуміння дітей, що мрії і бажання можуть перетворюватися на реальність. Наприклад, відвідати цікаві місця і побачити пам’ятки культури України.
Базові запитання:
-Що зображено на світлині?
–Що ти бачиш такого, що дозволяє тобі так думати?
–Що це може бути за будівля?
–Що може розміщуватися в цій будівлі?
–Що підказує вам про те, що тут знаходиться?
–Яку форму має частина будівлі, що знаходиться по центру?
–Як оздоблено цю частину будівлі?
- Вправи для підготовки руки до письма.Знайдіть за посиланням: http://soroka-vorona.info/pidhotovka-ruky-do-pysma/1597-vpravy-dlia-rozvytku-dribnoi-motoryky-3.html
30.04.2020. Четвер.
Думаю – знаю
Тема дня «Грайся і навчайся»
Інтегроване заняття «Гра, яка навчає»
Мета: вправляти у встановленні залежностей між причиною і наслідком у процесі ігрових дій. Закріпити уявлення дітей по відношення частин та цілого. Збагачувати досвід застосування у грі різних способів досягнення пізнавальної мети. Сприяти розвитку навичок спілкування, вміння домовлятися, разом вирішувати завдання, щоб досягти відповідної цілі.
- Запропонуйте дитині тематичну бесіду: «Для чого ця гра?»
-Чи гра може збагачувати новими знаннями й уміннями?
Мотивуйте дітей навчатися через гру. Поясніть, що для такої гри треба пригадати все, що раніше знали, бути уважними та моторними.
- Створіть ігрову ситуацію та запропонуйте дитині організувати Бюро прогнозів.
Уточніть, що прогнози-це передбачення, припущення. Для них важливі слова- «якщо» і «якби». Спочатку запропонуйте швидко продовжити речення:
-Якщо папір горить,…;
-Якщо поллєш дерево,…;
-Якщо тобі шість років, то…;
-Якщо йде дощ, то….;
-Що буде, якщо зникнуть всі іграшки?
Наполягайте на тому, щоб варіантів продовження було багато.
- Запропонуйте дитині відеоролик на ознайомлення з літерою Л. Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/bWyBG4msfy4
- Гра «Мікрофон». Попросіть назвати: чого в кімнаті багато, а чого мало, що ти знаєш про неживу природу, що ти знаєш про живу природу.
- Організуйте гру «Веселі підрахунки». Лічити можна все, що завгодно: виделки, ложки, чашки, взуття, іграшки, олівці, фломастери.
- Підготовка руки до письма
7.Запропонуйте дітям художньо-творчу діяльність в техніці аплікація нитками
29.04.2020 Середа.
Думаю – знаю
Тема дня: «Обговорюй і переконуй»
Інтегроване заняття «Як бути переконливим?»
Мета: вправляти дітей у розмірковуванні, аргументованому доведенні власної думки у спільній розмові. Допомогти дітям усвідомити значення понять «міркування» і «обговорення»; «знаю» і «думаю». Продовжувати розвивати зв’язне діалогічне мовлення. Вправляти дітей у мовленнєвій взаємодії з дорослими в різних видах активності.
- Виконайте вправу “Покажи”.Попросіть дитину за допомогою міміки і жестів продемонструвати як виглядає людина, яка думає? Де відбувається процес думання? Як поводиться впевненна у своїх знаннях людина? А невпевнена?
- Обговоріть з дитиною чи дивиться вона рекламу, чи хотілось їй купувати те, що рекламують. Підведіть до думки, що для людини важливо уміти переконувати інших. Запропонувати упродовж дня навчитися переконуватися.
- Пограйте у словесну гру “Знаю і думаю”. Попередньо уточніть ці слова. Наприклад, нехай дитина назве те, що вона знає про яблуко, в чому вона впевненна. А потім нехай назве, в чому сумнівається. Спонукайте дитину доводити свою думку до кінця.
- Перегляньте фрагмент мультфільму “Малюк і Карлсон”, де Карлсон переконує Малюка, що шкода, яку вони зробили, не серйозна. Обговоріть з дитиною цей фрагмент.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/TZTjr-DN9xY
- Зіграйте в гру “Їстівне – не їстівне”. Ускладніть гру, дитина повинна аргументувати свою відповідь.
-
- Прочитайте оповідання В. Осєєвої «Печиво»
- Переклад з російської А. КупрієнкоМама висипала на тарілку печиво. Бабуся весело забряжчала чашками. Всі посідали до столу. Вова присунув тарілку до себе.— Діли по одному, — строго сказав Михайлик.Хлопчики висипали печиво на стіл і розіклали його на дві купки.— Рівно? — запитав Вова. Михайлик зміряв очима купки.— Рівно. Бабусю, налийте нам чаю.За столом було тихо. Купки печива швидко зменшувались.— Здобне! Солодке, — говорить Михайлик.
— Угу! — відповідає з повним ротом Вова.
Мама і бабуся мовчали. Доївши печиво, Вова глибоко зітхнув, поплескав себе по животі і виліз з-за столу.
Михайлик доїв останній шматочок і подивився на маму. Вона розмішувала ложечкою непочатий чай. Перевів погляд на бабусю — вона жувала скориночку чорного хліба.
- Бесіда за змістом.Про що розповідається в оповіданні? Чи правильно хлопчики вчинили? Доведіть та обгрунтуйте свою думку.7. Вправи на підготовку руки до письма. Перед початком зробіть гімнастику для очей.
28.04.2020 Вівторок.
Думаю – знаю
Тема дня: «Досліджуй, щоб знати»
Інтегроване заняття «Дослідна лабораторія»
Мета: допомогти дітям усвідомити, що припущення можуть перевірятися шляхом дослідів, і це також правильний спосіб пізнання. Допомогти дітям зрозуміти прислів’я: «Довіряй, але перевіряй». Вправляти у проведенні дослідів, фіксуванні ходу досліду та формулюванні висновків. Продовжувати розвивати пізнавальний інтерес, бажання робити відкриття.
- Запропонуйте дитині пограти в комунікативну гру: «Знаю-не знаю».
Дитина називає те про що вона знає і те про що хотіла б дізнатися. (Назви: дерев, квітів, комах, тварин, кольорів, про зорі, про море, про електричний струм).
- Обговоріть з дитиною зміст картини “Юний дослідник” В. Леоновича.
-Що тут відбувається?
-Що ще тут відбувається?
-Що ти бачиш тут такого, що дозволяє тобі так вважати?
-Що можна сказати про цього хлопчика?
-Що можна сказати про місце, де це відбувається?
-Про що міг дізнатися хлопчик під час свого спостереження?
-Яким інструментом скористався юний дослідник?
Спонукайте дитину самостійно знаходити відповіді на запитання: про інструменти, які використовує хлопчик; про що він міг дізнатися. Якщо вдома є лупа – дослідіть певні предмети з її допомогою.
. Проведіть цікавий дослід (можете обрати з переліку, який ми надали)
Тема “Повітря”
- Мета: продемонструвати наявність повітря навколо нас, у воді.
Умови: звичайне приміщення.
Хід досліду:
- Склавши у трубочку губи, з силою втягнути повітря. Повітряний струм “звучить” і відчувається на губах.
- Увімкнути вентилятор дати дітям відчути рух повітря.
- Опустити сухий камінець у склянку з водою. На поверхні з’являться бульбашки, наповнені повітрям.
- Перекинути порожню склянку догори дном і, тримаючи її дуже рівно, повільно занурити у воду. Чи потрапляє до склянки вода? Чому не потрапляє?
- Подмухати на паперовий човник. Чому він рухається?
- Зважити на вагах дві повітряні кульки (одна надута, інша ні). Яка з них важча? Чому?
- Мета: навчити розрізняти якісний стан повітря.
Умови: весняна або літня днина.
Хід досліду:
- Звернути увагу дітей на повітря навколо, підкреслити, що воно прозоре. Запропонувати відчути, чим воно пахне.
- Звернути увагу на повітря після того, як проїхала машина.
Висновок: чисте повітря прозоре, має приємний запах або не має жодного запаху. Забруднене повітря не прозоре, воно може мати неприємний запах. Дихати бажано чистим повітрям.
- Мета: продемонструвати потребу у повітрі людей, тварин.
Хід досліду.
Запропонувати дітям на короткий час затулити носа рота рукою, а потім глибоко вдихнути повітря й відчути, як це приємно. Покласти руки на груди й відчути, як вони ритмічно рухаються під час дихання. Зробити те саме під час спостереження за кішкою, кролем.
Тема “Вода”
- Мета: навчити розрізняти стан води (холодна, тепла, гаряча, чиста, забруднена).
Матеріал: три склянки з водою різної температури, дві прозорі банки з чистою та забрудненою водою (вкинути грудочку землі).
Умови: звичайне приміщення будь-якої пори року.
Хід досліду:
- Розглянути з дітьми три однакові склянки з водою. Запитати: чи однакова вода в них? (Так, зовні однакова). Запропонувати по черзі відчути на дотик. З’ясувати, яка температура води у склянках, як використовують різну воду.
- Розглянути дві банки з водою. Запитати: чим вони відрізняються? Показати дітям, що крізь забруднену воду погано видно предмети. Підкреслити, що чиста вода прозора, не має ні запаху, ні кольору.
Тема “Рослини”
- Мета: показати значення води для росту рослин.
Матеріал: дві прозорі банки (з водою та без води), дві однакові цибулини.
Хід досліду.
Довготривале спостереження за змінами, що відбуваються з цибулинами у банках. Висновок: для росту рослин необхідна вода.
Тема “Я і “природа”
- Мeтa: продемонструвати значення зору та функцій очей.
Матеріал: два ряди стільців (або інших предметів).
Хід досліду:
- Запропонувати дітям щільно затулити очі долонями й спробувати пройти поміж двох рядів стільців. Чи легко це зробити? Потім пройти з розплющеними очима. Чи є різниця?
- Піднести розрізану цибулину до очей. Що відбувається з ними?
Висновок: крапельки цибулевого соку подразнюють слизову оболонку очей. Захищаючи око, повіки швидко моргають, а сльози очищають очі. Так очі захищаються від зовнішнього впливу.
- Запропонувати дітям уважно розглянути очі дитини, яка сидить навпроти.
Зненацька легенько плеснути в долоні перед її очима. Що вона зробила відразу? (Заплющила очі).
Висновок: наш організм також знає, що найперше слід берегти очі. Адже саме завдяки зору ми дізнаємося про світ навколо нас.
- Запропонувати на хвильку затулити очі руками. Розплющивши, розглянути в люстерко розмір зіниці. Потім протягом хвилини подивитися у вікно (сонячної днини) чи глянути на яскраве світло. За яких умов зіниці зменшуються (стискаються), а за яких збільшуються (розширюються)?
- Запропонуйте дитині намалювати весняні квіти за допомогою техніки “по мокрому”(аркуш паперу змочуєте пензлем з водою, щоб аркуш був ледь мокрий). Обговоріть, які кольори використали та який настрій вони викликають. Оговоріть, яка з фарб найкраще проявляє свої властивості. Влаштуйте виставку робіт дитини, продемонструйте членам сім’ї.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/5qJs4wSwNJ8
. Прочитайте вірш «Консультант» Г.Бойко з подальшим обговоренням.
Весною біля школи
Усім знайшлося діло:
Гуртом ямки копали
І деревця садили.
Один Мишко тинявся
І потирав долоні, —
Він був за консультанта
У нашому загоні.
До кожного підходив,
Повчав нас без упину:
— На дно насипте гною,
А зверху — вогку глину!
Та корінь засипайте
Мерщій, Катюшо й Людо,
Бо яблунька засохне
І яблук тут не буде.
— Авжеж, не буде яблук, —
Промовила Катюша, —
Бо це, як хочеш знати,
Не яблунька, а груша!
Обговорення змісту вірша . Кого називають консультантом? Чи можна назвати консультанта знавцем?
-Чим дії Мишка відрізнялися від всіх інших дітей? Чому Мишка можна назвати обізнаним? До кого з персонажів підходить вислів «Довіряй, але перевіряй»? Як ви розумієте значення цього вислову? Яким твердженням хлопчика можна було вірити, а які треба було перевірити?
- Запропонуйте дитині гру: «Що для чого».
Дорослий називає предмет, дитина робить припущення для чого його було винайдено.
27.04.2020 Понеділок.
Тема дня: «Спостерігай, щоб знати»
Інтегроване заняття «Такі однакові різні картинки»
Мета: формувати уявлення дітей про значення спостереження як засобу пізнання. Продовжувати формувати вміння спостерігати за живими об’єктами, дотримуючись логіки. Допомогти дітям усвідомити відмінність у значенні понять «спостереження» і «розглядання». Розвивати художньо-естетичне сприймання творів мистецтва.
- З опорою на картинки весняної природи з’ясуйте, як дитина розуміє поняття «спостерігати»?
- Обговоріть з дитиною що означає слово “спостерігати”? Спостерігати – це те саме, що і розглядати? Поясніть, що роблять, коли спостерігають і коли розглядають.
- Розгляньте три картини М.Кримова, де один і той самий пейзаж зображено у різні пори дня – вранці, і обід та ввечері. Запитайте дитину, як вона вияснила де яка пора дня? Що їй допомогло? (Використані художником фарби та різні відтінки створили різний зміст).
- Повідомте дитині, що у Японії люди можуть розрізняти до 100 відтінків одного кольору. Спробуйте теж. Покажіть картинки з різними відтінками одного кольору. Нехай дитина покаже який відтінок кольору найтемніший, а який – найсвітліший. Запитайте, які кольори викликають радісні емоції, а які – сумні?
- Покажіть ще раз дитині картини М.Кримова і попросіть знайти на них тіні. Уточніть, від чого виникає тінь (на предмет падає сонце або світло). Спробуйте дослід: поставте на підвіконня високий предмет так, щоб на нього падало сонце. Продемонструйте як утворилась тінь.
- Як підсумок, виконайте завдання. Нехай дитина намалює ніч і день та пояснить, які кольори потрібно використати, щоб передати час доби.
- . Запропонуйте дитині завдання на розвиток спостережливості: (дві картинки з майже однаковими зображеннями: відшукай 10 відмінностей; знайди невідповідності у зображеннях предметів). Обговоріть з дітьми для яких професій потрібен «гострий зір», «пильне око» (полісмени, розвідники, садівники).Гра «Знайди відмінності на картинках» дуже подобаються як малюкам, так і дітям старшого віку. Такі ігри добре розвивають увагу і спостережливість, а також виробляють в дитині вміння зосередитися на конкретному завданні. Такі ігри відносяться до класу розвиваючих, і підходять для дітей різного віку.
24.04.2020 П’ятниця.
Тема дня. «Повторюй, щоб бути умілим»
Інтегроване заняття «Чистота – те саме, що і порядок?»
Мета: підвести дітей до думки, що знати мало, треба ще вміти використовувати, застосовувати свої знання. Вправляти дітей в умінні застосовувати знання про якості та властивості предметів у процесі їх використання. Поповнити знання дітей про дотримання порядку та чистоти. Розвивати пізнавальний інтерес до побутових справ дорослих.
- Тематична бесіда: «Чистота – те саме, що і порядок?»
-Чи може бути порядок без чистоти? А чистота без порядку? Як сказати про ці поняття іншими словами?
Під час бесіди зверніть увагу на те, що чистота доповнює порядок і навпаки.
- З опорою на коректурну таблицю «У кожного свої справи» обговоріть з дитиною, які властивості та якості предметів і приладів варто враховувати під час прибирання: Чого не можна прати? З чого не можна знімати пил вологою серветкою, а лише сухою? До чого не можна застосовувати пилосос?
- Прослухайте аудіоказку Л. Пантелєєвої «Про Білочку та Тамарочку».
Попросіть під час слухання зауважити помилки дівчаток; з’ясувати, які якості та властивості предметів вони не врахували. Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/JRFQ0zEw_Vk
- Запропонуйте дітям попрацювати з художніми матеріалами. Закріпити знання
й уміння, набуті раніше, виготовивши закладки для книжок.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/qBMUOGcohz8 https://youtu.be/wczuFnB3Usk
- Запропонуйте дитині разом зробити прибирання. Оговоріть з дитиною, які
засоби вам знадобляться для прибирання.
- Вправи для підготовки руки до письма.
23.04.2020 Четвер.
Тема дня: «Відчувай, щоб переконатися»
Інтегроване заняття «Як ми пізнаємо світ»
Мета: розширити уявлення дітей про можливості органів чуття (ніс, язик, шкіра, очі, руки), які допомагають пізнавати світ. Вправляти дітей у використанні способами чуттєвого пізнання. Формувати звичку перевіряти припущення через власні відчуття. Стимулювати пізнавальний інтерес.
- Ігрова вправа: «Малювання носом»
Підведіть до думки, що результат цієї вправи залежить від того, як її виконувати: разом чи індивідуально. Щоб намалювати малюнок разом, треба домовитися про ритм, напрям і розмах рухів. Спробуйте намалювати у повітрі простий малюнок носиком самостійно та в праці з дорослим: коло, квадрат, кулька з ниточкою.
- Вивчення вірша напам’ять Н. Карпенко «Органи чуття»
Око бачить, вухо чує,
Ніс мій запахи пильнує,
А язик відчує смак,
Якщо в страві щось не так.
Має шкіра гарний дар:
Знає дотик, холод, жар.
- Запросіть дитину поміркувати над запитаннями. Язик? Про які якості предмета нам можуть «розповісти» язик і ніс? Обговоріть з дитиною, як правильно сказати по ніс і язик: «розповісти» чи «повідомити»? Що допомагає нам бачити предмети в темній кімнаті?
- Пограйте в гру «Квач» з зав’язаними очима. Продемонструйте дитині дослід коли слово «Обережно!» для людини із зав’язаними очима є допомогою. Вказівки-попередження про небезпеку мають бути конкретними і чіткими. Повправляйте дитину у наданні таких вказівок. Допоможіть дитині зробити висновок про роль органів чуття в пізнанні світу.
- Перегляньте мультфільм: «Золотий ключик»
Після перегляду обговоріть, що означає вислів: «Розумний язик не біжить попереду думки». Допоможіть дитині поміркувати, як би мала вчинити розумна особа, щоб не віддати свої гроші й не ризикувати життям як Буратіно.
- Прочитайте дитині оповідання М. Коцюбинського «Івасик і Тарасик» Івасик ловив рибку. Все, що зловив, склав у кошичок, закинув кошичок на плечі та й іде додому. Побачив його Тарасик та й тихенько, тихенько за ним. Думає, як би витягти рибку.
Тільки Тарасик підкрався до кошичка, а Івасик почув, що хтось ззаду до кошичка добирається, та й озирнувся…
Тарасик одскочив, руки заклав назад, голову задер — іде, наче то не він до кошичка добирався.
Пішов Івасик далі. Йде собі спокійно, а Тарасик знов підкрався, заклав у кошик руку — та як заверещить!
Великий рак вчепився йому в палець!
Бо в кошичку не тільки рибка була, а й раки. А Тарасик аж скаче, так його болить.
Івасик обернувся, побачив та й сміється з Тарасика: ага! попався!
Насилу Івасик одчепив від пальця рака. Одчепив, поклав у кошичок та й пішов собі додому. А у Тарасика палець розпух, кров з його капає… Плаче бідний. - Після читання обговоріть зміст за запитаннями: Чи можна цю історію назвати смішною? Чи є вона повчальною? Чому постраждав Тарасик? Як по-іншому могли розгорнути події, якби Тарасик вчинив по-іншому? Як ви гадаєте, він знав, що брати чужого не можна? Яке, на вашу думку, знання сильніше: коли тобі розповіли, чи коли ти сам переконався?
- Запросіть дитину розглянути пейзаж в’єтнамського художника Фан Ту
Транга і розповісти про нього (базові запитання).
-Що тут відбувається?
-Що тут ще відбувається?
-Що ти тут такого, що дозволяє тобі так вважати?
-Що можна сказати про місце, де це відбувається?
Попросіть дитину подумати якими художніми матеріалами і інструментами створено це зображення.
Запропонуйте дитині намалювати весняний пейзаж.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/j6x-8G9cuDM;
https://youtu.be/Cdh5t_DwJjo; https://youtu.be/WZw6UVuCD9w
- Перегляньте мультфільм про здоров’я.
Ваш малюк обов’язково має подивитися, щоб не хворів, а був завжди здоровий.
https://www.youtube.com/watch?v=8GjEDdYETq4
22.04.2020. Середа.
Тема дня: «Передбачай і перевіряй»
Інтегроване заняття «Полювання за знаннями»
Мета: практикувати в умінні висувати передбачення та перевіряти власні гіпотетичні твердження, виконувати дії на основі власних міркувань. Вправляти у систематизації предметів і об’єктів довкілля за різними ознаками форми, величини, кольору. Розвивати кмітливість, винахідливість, стимулювати до знаходження нестандартних варіантів розв’язування логічних задач.
- Гра: «Геометричне мисливство»
Дитині на спині дорослий малює пальчиком геометричну фігуру. Дитина має швидко знайти в кімнаті щось, що має таку саму форму.
- Запропонуйте дитині творче завдання.
У дитини аркуш паперу, розділений на чотири частини. Дорослий називає ознаку, а дитина має намалювати на одній частині аркуша відповідь. Варіанти запитань: а). що буває кругле (сонце, яблуко, окуляри, тарілка); б). що тепле: (погода, ковдра, шуба, хутро, бабусина хустинка, светр); в). що буває холодне (сніг, лід, продукти з холодильника, дощ); г). що буває зеленим (листя, трава, блуза, фарба).
- Запропонуйте дитині виконати завдання: «Порівняй множини предметів”
- Запропонуйте дитині логіко-математичні та арифметичні задачки
– Задачі на додавання
Каже мати – квочка:
В мене два синочка
І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки? (2+4)
Три веселі киці
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх? (3+1)
У садок до годівниці
Прилетіли три синиці.
Потім ще 4 птиці.
Скільки птиць на годівниці? (3+4)
Були у нашому дворі
Два горобці, три снігурі.
Хто може скласти лік птахам –
Всім горобцям і снігурам? (2+3)
Три ворони посварились,
Бо зернят не поділили.
На їх шум ще три примчало.
Скільки разом птахів стало? (3+3)
Кролик вуха нашорошив –
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно,
В двох кролів є скільки вух? (2+2)
– Задачі на віднімання
10 чайок над морем літали,
Дружно крилами махали –
6 на берег приземлилось.
Скільки чайок залишилось? (10-6)
Три веселі киці
Грались на травиці.
Враз одна сховалась
Скільки киць зосталось? (3-1)
Троє равликів зітхали:
-Ми до школи мандрували
І згубили одного..
Ви не знайдете його? (3-1)
Чотири гарні груші
На гілочці достигли.
Дві з’їли Галя з Катею.
А скільки залишили? (4-2)
– Логічні задачі
О дванадцятій годині ночі йде дощ. Чи може бути сонячна погода через добу? (Ні, тому що це буде ніч.)
О дванадцятій годині ночі падав сніг. Чи може бути через кілька днів сонячна погода? (О дванадцятій годині ночі сонячної погоди не може бути.)
О другій годині дня у нашому місті (селі) йшов дощ. Чи може бути у нашому місті (селі) сонячна погода через 10 годин? (Ні, бо це буде ніч.)
Чи може дощ іти два дні поспіль? (Ні, не може, бо між ними є ніч.)
Ішли троє поросят. Один попереду двох, один — між двома, а один — позаду двох. Як ішли поросята? (Одне за одним.)
У тварини дві праві лапи, дві ліві лапи, дві лапи попереду, дві — позаду. Скільки лап у тварини? (Чотири.)
Летіла зграя гусей: двоє попереду, одна позаду. Двоє позаду, одна попереду. Скільки було гусей? (Троє.)
Двоє хлопчиків гуляли у дворі й зупинились. Один сказав: «Праворуч від мене — клумба з квітами». Другий зауважив: «Ця клумба у мене — ліворуч». Як стояли один відносно одного хлопчики? (Обличчям.)
Двоє товаришів домовилися сісти у четвертий вагон електрички, в якій було сім вагонів. Один сів у четвертий вагон з голови потяга, другий — з хвоста. Чи зустрінуться вони в одному вагоні? (Так)
Тато, мама і Володя завжди сідають за стіл вечеряти так: справа від вікна – тато, зліва від вікна — Володя, спиною до вікна — мама. Як можна сісти по-іншому? Скільки є варіантів? (Шість)
– Підготовка руки до письма.
6.22 квітня – ДЕНЬ ЗЕМЛІ
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/qsmPspFxOhA; https://youtu.be/UJ6YbFEdL_U; https://youtu.be/l7ahvqjSoFA
21.04.2020. Вівторок.
Думаю – знаю. Тема дня. «Запитуй, щоб дізнатися»
Інтегроване заняття «Запитання-це двері до пізнання»
Мета: допомогти дітям усвідомити значення запитань як одного з основних засобів пізнання. Підвести до думки про безкінечність пізнання (не можна все знати, як і не можливо нічого не знати). Розвивати художньо-естетичне сприймання літературних текстів. Вправляти дітей у формулюванні запитань за змістом літературних і художніх творів.
- Полілог:
-Для чого потрібні людям запитання?
-Чи можна було б обійтися без них?
-Як інакше якщо не словами, можна про щось запитати?
-Які запитання складніші про те, що ти бачиш, чи про те, чого не бачиш?
- Запропонуйте дітям коректурну таблицю «Супермаркет».
Дитина ставить не менше 5 запитань до картинок таблиці.
- Прочитайте вірш Г.Бойко «Зайчик»Довгі вуха,
Куций хвіст.
Невеличкий
Сам на зріст.
На городі
Побував —
Нам капусту
Попсував.
Довгі ноги
Скік та скік!
Ми – погнались,
Він – утік!За допомогою слів із цієї загадки дайте відповіді на запитання:-Про які особливості зайчика йдеться у загадці?-що зайчики полюбляють істи?-Що ще знаєте про зайців?– Розгляньте ілюстрацію Анни Черненко із зображенням незвичайного равлика, на спині якого розташувалось казкове місто.
-Які питання дитина поставила б равлику?
Запропонуйте скористатися 6-ма запитаннями журналістів – Хто? Що? Де? Коли? Як? В який спосіб? Придумати запитання які б починалися цими словами. Про що мажна довідатися, поставивши такі запитання? Хай діти намалюють своїх равликів.
Запропонуйте дитині гру: «Запитай мене про щось».
17.04.2020. Пятниця.
Шановні батьки пропоную виконати декілька цікавих завдань, які допоможуть дитині пригадати знання з математики та розвитку мовлення.
Ігровий кубик Блума.
- Ліплення на площині “Великоднє яйце”
-
Ми з вами дізналися багато цікавого про Великдень і створимо писанки, щоб подарувати бабусі на Великдень. Кожен з вас може бути майстром по виготовленню писанок.
- Пальчикова гімнастика.
Ми капусту шаткували,
Солі в неї ми поклали.
Ми морквину терли, терли,
Ми капусту дерли, дерли.
Самостійна робота дітей.
– Танграм
- Колумбове яйце
- Підготовка руки до письма
- Виріши приклади.
16.04.2020 Четвер.
Тема дня. «Студія дизайну»
Термін проведення 2 дні
Мета: уточнити уявлення дітей про інтер’єр, що залежить від смаків господарів та їхніх уподобань. Закріпити знання про види й елементи дизайну. Вправляти у використанні набутих раніше знань і умінь для реалізації творчого задуму. Обговоріть з дітьми, навіщо люди прикрашають свої будинки. Що про господаря можна дізнатися з оформлення дому.
- Вивчення напам’ять вірша І. Гнатюка «Наша хата»Я люблю свою хату, і подвір’я, й садок, де і сонця багато, і в жару — холодок.Тихо й затишно. Квіти коло хати цвітуть, і невтомно все літо бджоли в цвіті гудуть.
- Все для мене тут рідне: стіни — білі, як сніг, і віконце привітне, і дубовий поріг.І ряденця строкаті, й рушники на стіні, – навіть дим в нашій хаті рідно пахне мені.2.Бесіда за змістом вірша. Про що розповідається у вірші? Як почувається людина у своїй хаті? Що знаходиться коло хати? Що рідне для людини в хаті? Чому? Читання вірша ще раз. Вивчення вірша.2.Пропоную зробити з дітьми орігамі з паперу. Знайдіть з посиланням: https://youtu.be/FXMf8p-.QlA; https://youtu.be/iX3seiNalt8; https://youtu.be/G02mAh6tu00. 4.Закріпіть з дітьми склад чисел: 6,7,8,9
- 5.Пропоную виконати графічні диктанти.
15.04.2020 Середа.
Тема дня «Модники і модниці»
Інтегроване заняття «Ательє мод»
Мета: формувати уявлення про роботу ательє. Вчити виконувати елементарні дії щодо вибору одягу та догляду за ним, вправляти дітей в умінні пояснювати доцільність елементів та засобів дизайну одягу.
Хід. «Завітаймо в ательє». Бесіда за сюжетною картиною.
Купити чи пошити?
Зазирнімо в ательє. У вітальні повно народу! На плечиках висять уже готові сукні та костюми. Даринка саме шукає серед них обнову до дня народження, а мама їй допомагає.
Яка сукня сподобалася мамі? А яку хоче взяти Даринка? Про що запитує мама в доньки? Що іще має зробити дівчинка, аби здійснити вибір?
А як заведено у ваших родинах? Одяг дітям купують дорослі, покладаючись на власний смак, чи ви самі обираєте речі для свого гардероба? Чи легко робити вибір?
На що ви зважаєте під час покупки: на колір, фасон, якість тканини, відповідність моді, зручність, ціну?
Братик Даринки Дениско придивляється до нових штанців.
Як гадаєте, чи підійдуть вони йому?
Хто вже приміряє одяг, який планує придбати? А хто чекає своєї черги? Кого в ательє більше?
Хто в цій вітальні не може вдягнутися сам, але має дбайливу помічницю? А кому одяг геть не потрібен?
Пані Марина на диванчику гортає журнал мод, що рясніє світлинами новинок сезону.
Чи до вподоби вам роздивлятися такі журнали? Чому?
А її син Артем тим часом зайнятий важливою справою — майстриня ательє знімає з нього мірки. Поміркуйте, навіщо.
Де на картині це відбувається? Чим користується майстриня?
Як гадаєте, яку обнову пошиють Артемові?
Чим зайняті інші жінки в ательє? Хто з них закрійниця, а хто швачка? Як називаються інструменти, якими вони користуються?
Поміркуйте, навіщо шити одяг в ательє, коли завжди можна придбати готовий у магазині.
Як шиють одяг
Пронумеруйте етапи створення нового одягу від початку до кінця. Які пункти можна поміняти місцями, а які ні?
Підсумок. Як ви вважаєте, який одяг доцільніше шити в ательє — повсякденний чи святковий? Чому? Які електричні прилади ви бачите на картині? Яке їхнє призначення? Чому з ними слід працювати обережно?Назвіть усі предмети одягу, які є на картині. Які ще вам відомі? Якого вбрання на картині більше — святкового чи буденного? На якому більше оздоб? Яких саме? Чи до вподоби вам мереживо, нашивки, паєтки, камінці, банти, блискітки, брошки, заклепки? На якому одязі яка прикраса доречніша? Чому? Скільки на картині джинсів? Дізнайтеся про історію створення цього одягу.
14.04.2020 Вівторок.
Тема дня: «Краса людини: зовнішня і внутрішня»
Інтегроване заняття «В чому краса людини?»
Мета: вправляти дітей у розмірковуванні, аргументованому доведенні своєї думки у спільній розмові. Допомогти дітям усвідомити значення поняття «внутрішня краса», «зовнішня краса». Збагачувати словниковий запас словами-характеристиками якостей. Вправляти дітей у мовленнєвій взаємодії з однолітками та дорослими в різних видах активності.
- Спробуйте з дітьми створити інтелектуальну карту до слова «Краса людини», можете розвинути такі лінії:
-краса обличчя, красиве тіло, красиве волосся, красиве вбрання, красиве мовлення, красива душа. До кожного з цих понять дитина придумує ознаки.
- Прочитайте оповідання “КРАСУНЯ” ОЛЕНА СЕРГЄЄВА.Цілий день у мене хиталися два передні зуби. Хиталися, хиталися, але не випадали. Мама подивилася і сказали, що треба йти до стоматолога. Я і не знала, що стоматолог і зубний лікар це одне й те саме. Ніколи не була в зубного лікаря. От і злякалася трохи. Поплакала трошки.Стоматолог виявився добрим, смішним дядьком у білому халаті. Він мені зовсім не боляче два зуби видалив. Але коли я побачила себе у дзеркалі, то знову розплакалася. Замість зубів – величезна дірка, очі червоні. Жах, як я в такому вигляді татові покажуся?Додому ми з мамою автобусом поверталися. Я у віконце уткнулася, щоб мене таку страшну ніхто не побачив.А тут в автобус бабуся увійшла. Я їй місцем і поступилася. Глянула на мене бабуся і усміхнулася. «Спасибі тобі, красуня!», – на вушко мені прошепотіла.Чому «красуня»? – я не зрозуміла.Запитання. Про кого розповідається в оповіданні? Що ж с нею сталося? Хто ж такий стоматолог? Що побачила дівчинка у дзеркалі? З яким настроєм вона їхала додому? Чому? Чи сподобався вам вчинок дівчинки? Як би ви вчинили? Яке прислів’я підходить до цієї ситуації?- Не одяг красить людину, а добрі діла.- Не шукай краси, а шукай доброти.
- Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/ExzDRbC69WgОбговоріть з дитиною сцену, (коли маленька королева в лісі вимагала, щоб бідна дівчинка показала, де вона збирала підсніжники): у кого з дівчаток красивіша сукня, зачіска, душа? Яка з дівчаток подобається більше? Хто з них – королева чи бідна сирота – справжня красунПерегляд казки-фільму «Дванадцять місяців»
- Запропонуйте дитині намалювати портрет красуні чи красеня. Обговоріть чому варто цю людину вважати привабливою.
13.04.2020. Понеділок.
Тема дня: «Бережу і примножую красу»
Інтегроване заняття «Чому красу треба захищати?»
Мета: допомогти дітям усвідомити потребу бережного ставлення до краси в довкіллі. Підвести дітей до розуміння змісту прислів’я: «Не шукай краси, а шукай доброти». Продовжувати розвивати пізнавальний інтерес, бажання брати участь у дослідах.
- Тематична бесіда:
-Що означає «берегти?»
-Навіщо берегти красу? Від кого і чого?
-Чому так говорять: «Ламати –не будувати»?
-Що станеться зі світом, з людьми, якщо знищувати природу як джерело краси чи красу рукотворну(руйнувати, забруднювати, псувати)?
-Попросіть дітей уявити наслідки такого руйнування безпосередньо для себе, запитайте, що вони відчувають.
- Читання оповідання Галини Ткачук “ГОЙДАЛКА ПІД КЛЕНОМ”
Ось наш двір.
Найкраще в ньому — це майданчик під кленом.
А найкраще на майданчику — гойдалка.
Якщо розгойдатися дуже сильно, то можна злітати високо-високо.
Я літаю — а малюки порпаються в піску.
Я літаю — а Марко з’їжджає з гірки.
Я літаю — а Марків дід садить квіти між тополею і кленом.
Квіти ще не схожі на квіти. Але Марків дід каже, що вони виростуть і зацвітуть у липні. Або навіть раніше, якщо нам пощастить.
– Як називаються ці квіти? — питаю.
— Дельфіній, — каже Марків дід.
Мені подобається їхня назва. Мати дельфіній біля майданчика — це майже як мати справжніх дельфінів.
Я розгойдуюсь іще сильніше — і бачу маму. Вона повертається з роботи.
Я зупиняюся, швидко злізаю з гойдалки. Біжу.
— Стій! Ніно, спинися! — раптом кричить мама і застигає на місці.
— Що ти накоїла?! — супить брови Марків дід.
— Дивися під ноги! — біжить до мене Марко.
Я дивлюся під ноги, а там — розтоптані квіти. Не знаю, як це сталося. Сльози печуть в очах.
— Я ж не хотіла! — тікаю від усіх. Якби ж я дивилася під ноги! Тоді дельфіни були б цілі.
Увечері я крадуся в кімнату батьків. Мама вже спить, а тато, глянувши на мене, міцно пригортає.
— Тепер у нас не буде дельфінів, — бурмочу.
— Хтозна, — відповідає тато. — Може, й будуть.
Наступного ранку ми з татом ідемо на великий ринок.
Тут продають овочі, фрукти і — квіти. Ми обходимо всі ряди, але дельфінів ніде немає.
Дорогою додому бачимо квіткову крамницю. Тут є троянди, тюльпани, різні вазони, кактуси.
— У вас є дельфіни? — питаю у продавця.
— Дельфіни? — не розуміє він.
— Дельфіній! — сміється тато.
— А, дельфіній! Ось!
Ми з татом ніколи не садили квітів. Але все робимо так, як казав нам продавець.
Одна, дві, три, чотири нові рослинки з’являються на клумбі між тополею і кленом.
Мама бачить нас із вікна й гукає:
— Що ви там робите?
— Заводимо дельфінів! — кричу.
Тоді мама виходить і береться мені допомагати. А тато майструє навколо клумби дерев’яний парканчик.
Гойдалка під кленом широка. Ми з Марком поміщаємося на ній удвох.
Ми літаємо — а з вікна на нас дивиться Марків дід і махає рукою.
Ми літаємо — а за парканчиком ростуть квіти.
Ми літаємо — а попереду ціле літо, і понад хмарами стрибають сині й блакитні дельфіни.
За матеріалами: Галина Ткачук. “Гойдалка під кленом / The Swing under the Maple Tree”. Книжка-білінгва. Ілюстрації Оксани Були. Київ, видавництво “Братське”, 2016, 24 с.
Запитання:
-Про які весняні справи дорослих йшлося в цьому оповіданні?
-Як так трапилося, що квіти було зіпсовано?
-Що, на вашу думку, відчував дідусь Марка, коли побачив розтрощені квіти?
-Що було б, якби дівчинка з батьком не виправили ситуацію?
-Пригадайте, як дівчинка і батько повернули красу. Що тепер відчувала дівчинка?
-Які думки у вас виникли після знайомства з цією історією?
- Прочитайте дітям казку «Про Андрійка і чашку» Ю. Ярмиш Скоро у нас зовсім не лишиться посуду,— не раз бідкалася мама.т Ніде правди діти, Андрійко таки справді дуже необережний. Тільки минулого тижня розбив дві чашки, три склянки, блюдце і тарілку. І хтозна, чи довго б це тривало, якби не пригода, що трапилася з Андрійком цієї неділі…
Батьків удома не було. Годуючи на кухні рибок в акваріумі, хлопчик рукавом змахнув зі столу чашку, на якій була намальована рожевощока дівчинка і корівка з великими лагідними очима. Мама дуже любила цю чашку, бо пила з неї молоко ще відтоді, як була зовсім малою. І ось тепер на підлозі лежали два черепки — один з дівчинкою, другий — з корівкою.
Переляканий Андрійко схопив ті черепки і викинув їх у відро для сміття.
І раптом… В казках іноді буває це раптом. Біля будинку, де жив Андрійко, пролетіла Летюча Чарівниця.
— Ой лишенько!— сплеснула руками чарівниця.— Цей хлопчик навіть мамину чашку не зберіг. А вона так її любила… Ні, цьому треба покласти край!
Чарівниця була маленька, тому легко влетіла через кватирку на кухню і крикнула:
— Негідний хлопчисько! Ти не бережеш потрібних і красивих речей. Стань чашкою!
Андрійко відразу став зменшуватись, зменшуватись і — ой!— раптом перетворився на чашку, дуже схожу на оті, що стояли на столі.
Чарівниця поставила чашку, чи то пак Андрійка-Чашку, на стіл.
— Ось тепер ти зрозумієш, як важко бути чашкою, коли тебе не бережуть!— насварилась Летюча Чарівниця і зникла.
Ви вже знаєте, що того дня вдома нікого не було. Кіт Васько, відомий домашній хитрун, якого Андрійко перед цим погнав з кухні, обережно озираючись, знову увійшов на кухню.
— Нія-у! Де Андрійко?.. Нем-ма!— зрадів кіт і вистрибнув на стіл.— Цікаво, а чи є тут щось смачненьке?
Васько зазирнув у хлібницю. Фуркнув, нічого смачного там не знайшовши, незадоволено махнув хвостом і посунув Андрійка-Чашку на самісінький краєчок стола.
Андрійко хотів закричати, але чашки, навіть зачаровані, кричати, на жаль, не вміють. Натерпівся ж він страху, доки кіт не пішов з кухні.
Незабаром прийшла мама і відразу подалася на кухню готувати вечерю. Вона кинула у відро із сміттям лушпайки, побачила там свою улюблену чашку і сказала:
— Ну, звичайно ж, це Андрійко знову нашкодив, а сам десь відсиджується у парку. Ой, буде йому непереливки, коли повернеться.
«Мені вже й так непереливки, мамо!» — хотілося заплакати Андрійкові. Але чашки плакати не можуть.
Прибіг додому Андрійків старший брат Микола. Налив собі чаю і ну лупцювати нещадно по боках Андрійка-Чашки, розмішуючи ложечкою цукор.
Напився Микола чаю та й покинув чашку немитою на кухонному столі біля крана. Побачила це мама і розгнівалася:
— Я приходжу додому страшенно натомлена. А квартира не прибрана. Підлога не підметена. Сміття не винесене. Посуд не помитий. Ви з Андрійком зовсім мені не допомагаєте!
Мама зопалу стала кидати брудну тарілку на тарілку! Блюдце на блюдце! Чашку в чашку!!!
Андрійко – Чашку вона викинула аж на самісіньку верхівку цілої гори посуду. Гора похитнулася… І Андрійко- Чашка полетіла з висоти маминого зросту на підлогу. Якби він був звичайною чашкою, то обов’язково розбився б на шматочки. Але Чарівниця зробила так, що Андрійко, впавши на підлогу, став… самим собою! І все обійшлося величеньким синцем на коліні і ґулею на лобі.
— Ти що, з неба звалився?— розгубилася мама і знову ледь не гримнула увесь посуд на підлогу.
Та Андрійко несподівано для самого себе спритно підхопив ту немиту гору посуду і обережно поставив її на кухонний стіл. — Ой, мамо, не питай!— сказав він, потираючи забите коліно.— Як добре бути твоїм сином, а не чашкою. Дай-но я краще допоможу тобі.
Запитання до дітей: Що реального і казкового в цій історії? Які висновки зробив хлопчик герой? Про що турбувалася чашка? Що їй не подобалося? Як ви гадаєте, чи можна сказати про цю історію, що вона про збереження краси? Про яку красу йдеться?
- Організуйте висаджування квітів у підготовлений грунт (айстри, чорнобривці, петунія). Поспостерігайте за ростом цих рослин.
10.04.2020 П’ятниця
Тема дня: «Красою милуюся, радію»
Інтегроване заняття «Милуємося красою»
Мета: збагатити уявлення дітей про художній музей як місце зберігання творів мистецтва. Уточнити знання про жанри живопису. Створювати умови для творчого самовираження різними засобами художньо-предметної діяльності. Збагачувати словник дітей словами-назвами і словами-діями, що стосуються художньої діяльності.
- Пропоную переглянути відеоролики про музеї
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/-F–bMZhaK–M https://youtu.be/6aI0n0MPz1o
- Тематична бесіда
-Яким було б наше життя без краси?
-Що відчуває людина коли бачить красу?
-Що, крім милування, можна робити з красивим?
-Навіщо найкращі твори мистецтва зберігають переважно в музеях?
- Перегляньте мультфільм про Незнайка, який випробував себе у ролі художника.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/y4GYzo2tEvE
-Чому Незнайко не зміг стати художником?
- Організуйте художньо-предметну діяльність, у якій діти можуть виступити в ролі художників і створити:
Картину-пейзаж: https://images.app.goo.gl/7fdJNUWawUyhxDJLA
Портрет: https://images.app.goo.gl/sgzGujbEhSLvET699
Натюрморт: https://images.app.goo.gl/XsF8Cwa1dWHMQ5gU7 https://images.app.goo.gl/LD7S1sEEFnABd9Z98
09.04.2020. Четвер
Тема дня: «Рукотворна краса»
Інтегроване заняття «Що робить помешкання затишним»
Мета: допомогти дітям усвідомити, що є краса природна, а є рукотворна, до створення якої докладають зусилля й свої вміння люди. Уточнити розуміння поняття «дизайн», «декор» як вид рукотворної краси. Спонукати дітей створювати декоративні елементи прикрашання інтер’єру.
- Вивчення вірша «Оленчина вишивка» С. Жупанин
А Оленка в нас рукодільниця,
хвалять всі її, хоч мала.
Скатерть вишила, блузку вишила,
мамі лагідно подала.
Мама тішиться, тато тішиться,
бо світлиця в нас, як весна,
усміхається в ніжних вишивках,
вся заквітчана і ясна.
А на вишивках, мов на вишеньках,
спілі ягоди, хоч збирай!
А на вишивках дивні китиці —
квіту ніжного барвограй.
І проміниться та ще й міниться
скрізь на вишивках дивосвіт,
бо залишився на цих вишивках
рук Оленчиних теплий слід.
- Яке свято наближається? Які предмети та елементи символізють Веклидень? Розглянути з дітьми ілюстрацію великоднього кошика. Запропонуйте дитині власноруч зробити корзинку і оздобити її декоративними елементами. Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/PU4OeRLbCG0; https://youtu.be/zr2-dwSuGFE
08.04.2020 Середа
Тема дня: «Краса рухів. Вчуся рухатися»
Інтегроване заняття «Красиво рухатися»
Мета: розширити уявлення дітей про види спорту, які формують красиві рухи та красиву поставу. Підвести дітей до висновку, що краса рухів здатна прикрасити будь-кого і тому варта зусиль. Націлювати дітей на цінність здорового способу життя. Продовжувати вправляти дітей виконувати завдання за вказівкою (просторовий диктант).
- Перегляньте відеоролики про види спорту, спонукайте дітей висловлюватися, ділитися своїми враженнями, формулювати наміри засвоювати й використовувати красиві рухи.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/Hpyho951puE https://youtu.be/6a26F7lznMQ https://youtu.be/50Z9Tqz7Y1U
- Краса в природі https://youtu.be/q387hzVgtlU https://youtu.be/HVwsLSR1gAA https://youtu.be/metyT0tiF3Y
- Ліплення тваринhttps://youtu.be/EFvjeNk-aYM https://youtu.be/KaQoRPnMELo https://youtu.be/Vd3K_9h1qwc
- Просторовий диктант
07.04.2020 Вівторок.
Творимо красу-збільшуємо добро на землі
Тема дня: «Краса і користь»
Інтегроване заняття «Корисний і красивий»
Мета: допомогти дітям усвідомити зв’язок між поняттями «краса» і «користь»; з’ясувати користь /шкоду різних об’єктів живої та неживої природи. Розвивати словесно-логічне мислення, вчити аргументовано пояснювати свій вибір. Розвивати графічні навички, акуратно заштриховувати, не виходячи за контури.
- Проведіть аналіз понять «красивий» і «корисний»:
-Що означають ці слова?
-Про кого і про що так можна казати?
-Чи все красиве є корисним?
-Чи все корисне обов’язково красиве?
(Попросіть дитину навести приклади, пригадуючи окремі продукти харчування, предмети чи елементи природи).
- Читання казки Б. Заходера про жабку на ім’я Сіра Зірочка
Знайдіть за посиланням: https://xn--80aaukc.xn--j1amh/sira-zirochka.html
Запитання:
-Чому жабкамає таке імя?
-від чого у жабки засяяли очі?
-опишіть зовнішність Сірої Зірочки
-чи можна її назвати красивою?
-Доведіть, що для квітів жабка була красунею.
-як ви гадаєте, чому злий хлопчик не помічав краси жабки?
-про кого з персонажів казки можна сказати «красивий, але небезпечний» (метелик).
3.Залучіть до розглядання картин «Весна. На лузі». Запропонуйте назвати ті весняні зміни в природі, які вони вважають красивими, спробувати описати їх.
4.Розвиток графічних навичок. Зверніть увагу на правила посадки під час письма.
06.04.2020. Понеділок.
Творимо красу-збільшуємо добро на землі
Тема дня: «Сила краси»
Інтегроване заняття «Чи має краса силу»
Мета: допомогти дітям узагальнити їхні уявлення щодо того, що ми вважаємо і називаємо красивим; щодо різних проявів краси в природі, суспільстві, в людині. Допомогти зрозуміти важливе значення краси для добротворення, про потребу зберігати красу. Розвивати художньо-естетичне сприймання літературних творів.
- Послухайте фрагмент музичної п’єси Е. Моріконе «Плач вітру»
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/mVDQi_jUqoM
- Полілог:
-Як ви розумієте, чому в кожної людини своє відчуття красивого?
-Що відчуває людина, коли сприймає красу?
-Чи є в краси сила? У чому вона?
-Щоб було б з нашим життям, якби зникла краса?
-Чому красу треба зберігати та примножувати?
- 3.Розгляньте картину У. Хохлової «Весна»Зверніть увагу на засоби художньої виразності, які допомогли художнику створити портрет жінки-весни.
- Читання вірша В. Правоторової «Смачні кольори»
З’їхались в казковий дім
друзі в одязі такім:
помаранчевім, салатнім,
у сливовім, шоколаднім,
в абрикосовім, молочнім,
і якщо вже бути точним,
був ще друг у малиновім:
він шарівсь на кожнім слові.
відгадай: хто друзі ці? –
Кольорові олівці!
Назви їхніх кольорів
той придумав, хто хотів
помаранчі, слив, салату,
молока і шоколаду,
абрикосів і малинки…
Покотилась в мене слинка…
Бо вони такі смачні.
Запитання:
-Яка сила слова впливає на сприймання кольору: коли ти просто називаєш колір, наприклад, червоний, чи коли називаєш колір так смачно, як поетеса.
- Запропонуйте обрати відтінок улюбленого кольору (наприклад, шоколадний чи абрикосовий) та створити малюнок, на який надихне обраний колір. Обговоріть з дитиною її малюнок. Можна організувати «смачний вернісаж» у грі може брати участь вся родина.
03.04.2020. П’ятниця
Тема: «Парк професій: спілкування з майстрами»
Ідея: Творити добро можна тільки працюючи. Кожна людина має знайти справу, яка їй до вподоби і навчитися виконувати її якнайкраще.
Як зробити:
Професії:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/LNIavo2iSyo
Весела гімнастика для мозку
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/drive.google.com
Цікаві завдання з грамоти:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/xCH2culHJmk
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/g-rylmeffnc
Цікаві завдання з математики
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/wA2WpJiBSIO
Корисні підказки «Один день із дорослого життя»
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/IqOGRtpq3ow
02.04.2020 Четвер.
Тема: «Парк професій: спілкування з майстрами»
Ідея: Творити добро можна тільки працюючи. Кожна людина має знайти справу, яка їй до вподоби і навчитися виконувати її якнайкраще.
Як зробити:
Професії:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/HuorwRkUyMI
Цікаві завдання з грамоти:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/xCH2culHJmk
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/g-rylmeffnc
Цікаві завдання з математики
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/iQosZot0AuE
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/8qjTMuAW6EY
Корисні підказки
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/4IAB2bkqLQs
01.04.2020
Тема: «Парк професій: спілкування з майстрами»
Ідея: Творити добро можна тільки працюючи. Кожна людина має знайти справу, яка їй до вподоби і навчитися виконувати її якнайкраще.
Як зробити:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/baAy5WX4Ne8
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/VAafq-wMZJA
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/0h9PY8IfVDA
Цікаві завдання з математики:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/EcFqKTJdSbY
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/6_ZrtNs8HMM
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/YmQGI6mBPaw
31.03.2020
Тема: «Парк професій: спілкування з майстрами»
Ідея: допомогти дітям усвідомити потребу особливих знань й умінь для кожної професії, продовжувати розвивати пізнавальний інтерес до професій.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/DBidaCLjMHQ
Цікаві завдання для дітей:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/PIfHnaTQFjc
30.03.2020
Тема: «Парк професій: спілкування з майстрами»
Ідея: Творити добро можна тільки працюючи. Кожна людина має знайти справу, яка їй до вподоби і навчитися виконувати її якнайкраще.
Як зробити:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/baAy5WX4Ne8
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/Wo77q48deDY
27.03.2020
Тема: «Все повертається тобі»
Ідея: Все повертається тобі – один з універсальних законів життя: як ти до людей, так і до тебе. Власне не лише до людей, а і до природи, свого життя. Все що вкладаєш або не вкладаєш у своє здоров’я, свій культурний розвиток, взаємини з людьми, в решті – решт ти і отримаєш.
Ідея: Любов, повага, взаємопорозуміння в сім’ї – це дуже важливо. Сьогодні спробуємо зробити приємне своїм близьким.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/JLV8_RZ–WEA
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/_3Vo_0nuFc
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/SC1cJic4CwY
26.03.2020
Тема: «Все повертається тобі»
Ідея: Все повертається тобі – один з універсальних законів життя: як ти до людей, так і до тебе. Власне не лише до людей, а і до природи, свого життя. Все що вкладаєш або не вкладаєш у своє здоров’я, свій культурний розвиток, взаємини з людьми, в решті – решт ти і отримаєш.
Ідея: Повага в сім’ї – це дуже важливо. Тому що саме в сім’ї найбільш рідніші люди, які піклуються один про одного. Добрячок покаже повчальний мультфільм всім малятам про сім’ю.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/noZxceyaL9k
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/1VJYEfUpjjw
Намалюйте свою сім’ю. Розкажи про свій малюнок своїм батькам.
25.03.2020
Тема: «Все повертається тобі»
Ідея: Все повертається тобі – один з універсальних законів життя: як ти до людей, так і до тебе. Власне не лише до людей, а і до природи, свого життя. Все що вкладаєш або не вкладаєш у своє здоров’я, свій культурний розвиток, взаємини з людьми, в решті – решт ти і отримаєш.
Як зробити:
Ідея: Закріпити знання з математики. Склад числа 6. Розвивати пізнавальний інтерес до математики.
Як зробити:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/PzCjdYrnKao
Книга дошкільника стор.92 завдання 1
Це завдання екологічної спрямованості. Питання актуальне – переробка сміття та відходів, які продукує людина.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/-CG5bPaO_F
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/TG–JeQWas1o
17.03.2020
Тема: «Україна: Моє – Твоє – Наше»
Ідея: Батьківщину кожна людина отримує від народження, так само як своє ім’я, батьків, родину. Тому кожен говорить про себе:я, моє місто, моя вулиця, моя країна. Але вона так само належить і іншому, вона НАШЕ, отже ми маємо домовитися, як її зберегти і розвивати.
Як зробити:
Книга дошкільника: стор. 53 завдання 10
Відкрити карту України, розгляньте. Разом з батьками знайдіть місце розташування, міста у якому ви мешкаєте, область, столицю України. Схематично зобразити карту України та відмітити ці місця на карті.
На сайті «З любов’ю до дітей» Ви можете знайти цікавий мультфільм про Україну.
18.03.2020
Тема: «Україна: Моє – Твоє – Наше»
Ідея:Батьківщину кожна людина отримує від народження, так само як своє ім’я, батьків, родину. Тому кожен говорить про себе: моє місто, моя вулиця, моя країна. Наше – те, що належить усім, як наша Україна.
Книга дошкільника: стор: 53 завдання 11
Розгляньте символи України. Вони є державні, народні, рослинні. Намалюй ці символи. Працюй старанно, особливу увагу зверни на кольори – підбери їх правильно. Розкажи про це батькам.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/UTpSQvivMnM
19.03.2020
Тема: «Україна: Моє – Твоє – Наше»
Ідея:«Хочу знати Україну». Всі наші друзі бували у різних містах України і знають, чим може пишатися наша країна.
Книга дошкільника : стор: 54 завдання 12
Розгляньте фото та відео презентац про цікаві місця України. Які пам’ятки ти хотів (ла) побачити, куди вирушити. Де ти мрієш побувати? Яким видом транспорту подорожуватимеш? Кого візьмеш із собою.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/3j8RBM4SQxE
20.03.2020
Ідея: Закріпити знання з математики. Склад числа 5; про геометричні фігури. Розвивати пізнавальний інтерес до математики.
Як зробити:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/qmmwGe2fYs0
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/f9mt5NudSTc
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/6osbEidRweo
23.03.2020
Тема: «Все повертається тобі»
Ідея: Все повертається тобі – один з універсальних законів життя: як ти до людей, так і до тебе. Власне не лише до людей, а і до природи, свого життя. Все що вкладаєш або не вкладаєш у своє здоров’я, свій культурний розвиток, взаємини з людьми, в решті – решт ти і отримаєш.
Як зробити:
Книга дошкільника: стор.60 завдання 3
Спостерігайте за природніми явищами. Поміркуй, чи завжди є користь від сили в природі? Обгрунтуй свою думку.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/x8vm-ilFTOk
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/8HCBokBu7i8
Книга дошкільника: стор. 60 завдання 4
Змалку займатися спортом це дуже круто. Ви повинні вести здоровий спосіб життя. Назви корисні та шкідливі звички. Поміркуй та обгрунтуй свою думку.
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/X_t2fGL-7qo
Книга дошкільника: стор. 61 завдання 5
Грамота: Гра: «Назви слова, які починаються на звук [о]»
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/zDHdrGGbHzU
24.03.2020
Тема: «Все повертається тобі»
Ідея: Все повертається тобі – один з універсальних законів життя: як ти до людей, так і до тебе. Власне не лише до людей, а і до природи, свого життя. Все що вкладаєш або не вкладаєш у своє здоров’я, свій культурний розвиток, взаємини з людьми, в решті – решт ти і отримаєш.
Як зробити:
Ідея: Закріпити знання з математики. Склад числа 6; про об’ємні геометричні фігури. Розвивати пізнавальний інтерес до математики.
Як зробити:
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/PzCjdYrnKao
Знайдіть за посиланням: https://youtu.be/agxKD87WiRg