АРТ-ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ДІТЕЙ

Допоможемо дітям поринути в емоційно-позитивний стан. Долучайтесь до вправ від практичного психолога Руслани Присяжнюк:

ВПРАВА «МРІЯ У КВІТКОВІЙ РАМЦІ»

І знову привіт, мій супер-герою. У нашій країні все ще війна, але ж ти встигаєш помічати весну надворі? На деревах вже розбухають бруньки, у лісах вже цвітуть підсніжники, проліски, крокуси, першоцвіт. І наша Україна скоро розквітне, стане ще красивішою ніж була. Я дуже про це мрію і усі українці, впевнена теж. А про що ще мрієш ти? Зараз так важливо мріяти! Дуже-дуже!
Давай з тобою намалюємо красиву весняну рамку (Які весняні квіти ти знаєш? Давай намалюємо проліски, підсніжники, тюльпани, бузок, фіалки і нарциси. Ти можеш малювати різні квіти або лише одні, великі чи малі, як тобі хочеться). Ця красива квіткова рамка буде захищати твою мрію.
А тепер всередині весняної рамки намалюй або напиши свою мрію.
Класно, якщо вона буде не одна.
Дякую тобі, друже!

Нехай у наших діток будуть світлі мрії! Нехай усі вони здійсняться! Нехай заповітна мрія усіх українців скоро-скоро здійсниться!

Привіт, мій друже.
Кілька днів тобі не писала. Ми усі по трохи адаптуємося до війни, яка триває у країні цілий місяць, з’являється все більше справ, різних задач. Ти певно вже виконуєш різні завдання, відвідуєш дистанційні заняття, трохи читаєш. Давай створимо з тобою патріотичну закладку у книгу чи підручник,    яка буде оберегом для тебе і усіх українців. А знаєш, чому оберегом? Тому що ми будемо з тобою вишивати, тільки з допомогою олівців (не у всіх є змога зараз дістати нитки і голку).
Вишиванка – це найкращий захист кожного українця. Ти вже маєш свою вишиванку?
Вишиванка – це наш культурний символ, символ здоров’я і щасливої долі. Вона оберігає від усього злого.
Ми з тобою вишиємо за допомогою олівчиків,фарб чи фломастерів захисну закладку.
1. Отже, візьми лист паперу А4, поклади його вертикально по відношенню до себе і зігни навпіл.
2. А тепер кожну половинку ще раз зігни навпіл назовні, щоб вийшла гармошка. У тебе є цілих 4 поля для творчості.
3. На першому полотні за допомогою олівців виший сонце і хмаринки. Їх кольори такі ж як і у нашого прапора – символа нашої незламності.
4. На другому полі намалюй величне дерево з міцним корінням – символ життя.
5. На третьому полі виший кольорами красиві-красиві квіти, твої улюблені
6. Українці спокон віків вишивали чорним та червоним захисні обереги-орнаменти, красиві візерунки на щастя-на долю. Давай з тобою на четвертому полі за допомогою цих кольорів створимо той малюнок, який буде оберігати тебе і рідних (!!!!НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЦЮ ЧАСТИНУ ТЕХНІКИ З ДІТКАМИ, ЩО БУЛИ ПОРАНЕНІ АБО ВТРАТИЛИ РІДНИХ ЩОБ НЕ СПРОВОКУВАТИ РЕТРАВМАТИЗАЦІЮ,ЧОРНИЙ І ЧЕРВОНИЙ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ДУЖЕ ОБЕРЕЖНО. НА МОЄМУ ЗАНЯТТІ ДІТИ МАЛЮВАЛИ ЦЮ ЧАСТИНУ З ЗАДОВОЛЕННЯМ).
7. А тепер склади свою закладку – оберіг і поклади її в улюблену книжку.
Дякую, супер-герою! Бережи себе і рідних!

Нехай наші одвічні символи-обереги захищають кожного українця! Нехай кожен з нас відчує силу єднання!