Безпечне освітнє середовище в ЗДО № 3

На виконання листа ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти»  в підвальному приміщенні  дошкільного закладу   облаштовано  найпростіше  укриття для захисту вихованців та працівників у разі небезпеки (повітряна тривога, артобстріл тощо).                                                                                                                                                                                           Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період.                            Обладнання найпростішого укриття у ЗДО забезпечує можливість  дітям та співробітникам безперервно перебування там упродовж не менше 48 годин та   розрахована спроможність з площі в 1 квадратний метр на людину.  У приміщенні, яке має один евакуаційний вихід, дозволяється перебування не більше 50 осіб.

З метою облаштування підвального приміщення   до використання як укриття було зроблено наступне:

• прибране приміщення від сміття;
  • винесені непотрібні та зайві речі;
  • укріплені віконні отвори та закладені мішками з піском;
  • звільнити загальні проходи в підвальному приміщенні;
  • замінені та укріплені вхідні двері;
  • перевірена та замінена електропроводка, освітлення та вимикачі;
  • забезпечили резервним штучним освітленням: створений запас електролампочок, свічок, ліхтариків;
  • облаштувані вентиляційні отвори;
  • створений запас води в ємностях (з розрахунку 2 л на добу на одну людину) та технічною водою;
  • облаштоване окреме приміщення для санвузлів  та забезпечене  виносною тарою для нечистот, що щільно закриваються;
  • встановлені лавки, дитячі ліжка, столи, стільці тощо;
  • створений запас продуктів тривалого зберігання, а також теплих речей та ковдр, забезпечене їх зберігання у водонепроникних чохлах;
  • забезпечили первинними засобами пожежогасіння (відповідно до встановлених норм для приміщень відповідного функціонального призначення);
  • створений запас засобів надання медичної допомоги;
  • забезпечили засобами зв’язку та оповіщення (телефоном, радіоприймачем);
  • шанцевим інструментом (штиковими та совковими лопатами, ломами, сокирами, пилками-ножівками по дереву, по металлу.

Прибирання приміщень проводиться двічі на добу. Насамперед здійснюється обробка санітарних вузлів, приміщень, у яких встановлені виносні баки для нечистот, прибирання яких здійснюється за допомогою дезінфікувальних засобів

Після огляду постійною технічною комісією заклад  дошкільної освіти було прийнято  в експлуатацію комісією, створеної за наказом    управління освітою.

Комісія організовує періодичні огляди стану захисних споруд, оцінює стан готовності укриття, перевіряє наявність та працездатність основного обладнання тощо.

Відповідно до додатка 3 до листа МОН “Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні” від 02.04.2022 № 1/3845-22 розроблено наступні пам’ятки: “План дій вихователя в разі укриття в приміщенні закладу”, “План дій на випадок блокування”, “План дій евакуації за межі закладу”, “Як діяти в разі надзвичайної ситуації”.