МАСАЖ ЯЗИКА В ДОМАШНІХ УМОВАХ

 

Однією з причин затримки формування правильної вимови звуків у дітей можуть бути недоліки артикуляційної моторики. В таких випадках рекомендується проведення логопедичного масажу. Логопедичний масаж зазвичай проводять фахівці-логопеди. Можуть навчитись проводити логопедичний масаж і батьки, але для цього обов’язково треба пройти курси. А ось самомасажу навчатись не треба. Його тільки слід показати.

Показ виконуємо перед дзеркалом, сидячи поруч з дитиною, так, щоб вона мала можливість порівнювати свої рухи з рухами дорослого. А далі дитина буде виконувати самостійно.

Вправи прості:

👅 Погладити язичок губами

👅 «Смішна пісенька». Дорослий пропонує дитині послухати «смішну пісеньку». Вказівним пальцем перебирає по губах , промовляючи звук, схожий на Б-Б-Б. Далі пропонуємо дитині виконати таку ж пісеньку.

👅 «Покараємо» язичок. Язичок лежить на нижній губі, губами поб’ємо кінчик язичка, промовляючи «пя-пя-пя».

👅 «Розчешемо» язичок зубами. Рот напіввідкритий. Зуби не змикаються. Язик пролазить в щілину між зубками «на вулицю», а потім «з вулиці» всередину рота, зубки як гребінчик «причісують» язичок.

👅 Пожуємо язичок як жуйку з одного боку, з іншого, а потім – кінчик язика.

👅 «Пожаліємо язичок». Губами погладимо язичок.

👅 «Сховай» губки. Показуємо: спочатку підтягнути губи і сховати всередину. Утримати їх в такому положенні деякий час.

👅 Сплюнути з кінчика язичка зернятко (насіннячко, шматочок паперу тощо).

👅 Вилизати язичком з ложки залишки солодощів (соку, варення).

Вправи прості, проте дуже корисні!!! Виконувати можна дітям від 2 років. Виконувати в будь-якій послідовності, в будь-якому місці.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *