Медична сестра рекомендує. Організація освітнього процесу в умовах карантину. Сестра медична Троценко О.Г., Березна Н.Б.

Профілактика кишкових інфекцій

Протиепідемічні заходи

щодо розповсюдження короно вірусної інфекції  ( Covid 19)

Заходи Термін виконання Виконавці
1. Проводити температурний скринінг усім працівникам заклад перед початком роботи. Постійно Сестра медична старша
2. Проводити температурний скринінг дітей при вході в заклад  та кожні 4 години з занесенням в журнал. Постійно Сестра медична старша,вихователі
   3. Забезпечити працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів. Постійно Директор(завідувач),  заст. завідувача з господарства
4. Проводити дезінфекцію поверхонь не рідше,ніж 2 години та відразу після закінчення занять. Постійно Помічники вихователів, прибиральниця службових приміщень,

підсобні робітники

5. Проводити вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих (в кінці зміни) засобів. Постійно Помічники вихователів, прибиральниця службових приміщень, підсобні робітники
6. Провітрювати приміщення протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання протягом дня. Постійно Працівники закладу
7. Організувати на вході в заклад місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Постійно Заст. завідувача з господарства
8. Забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників Постійно Заст. завідувача з господарства
9. Регулярно мити руки з рідким милом та обробляти їх антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після використання туалету, прибирання,обслуговування. Постійно Всі працівники закладу
10. Заборонити використання багаторазових (тканинних) рушників,м’яких іграшок, килимів з довгим ворсом. Постійно Директор (завідувач)
11. Заборонити проведення масових заходів за участі дітей(вистави,свята,концерти)       На час

карантину

Директор(завідувач)
12. Заборонити проведення батьківських зборів. На час карантину Директор(завідувач)
13. Обмежити кількість дітей в групах. На час карантину Директор (завідувач)
14. Тимчасово відсторонити від роботи осіб з групи  ризику (осіб старше 60 років та ті, що мають хронічні захворювання) На час карантину Директор(завідувач)

Правила роботи дитсадків під час карантину

Правила роботи дитсадків під час карантину. Що потрібно знати ...

Як не «коронувати» організм новою інфекцією COVID-19 – Медична ...

КАРАНТИН

Вірус Коксакі: симптоми та профілактика

Вірус Коксакі – це ентеровірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхами. Найчастіше вірус підхоплюють діти до п’яти років.Насправді, Коксакі – це група вірусів із 30 активних ентеровірусів. Вони розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Інкубаційний період 7-10 днів. Як правило, вірус привозять із подорожей іншими країнами.

Симптоми вірусу:

  • кашель;
  • висока температура;
  • можливі розлади шлунку;
  • головний біль, біль у м’язах;
  • висипка.

Прояви хвороби схожі на більшість сезонних захворювань, тому її важко діагностувати. Проте є головний симптом за яким можна безпомилково визначити вірус Коксакі. Це симптом “рука-нога-язик”. Для цього симптому характерна висипка з водяних пухирців, які найбільше локалізуються у ротовій порожнині, між пальцями рук та ніг. Висипка не потребує додаткового догляду, лише в разі запалення потрібно звернутися в лікарню.Вірус Коксакі не потребує лікування, оскільки має симптоматичний характер. Борються лише з проявами хвороби, до прикладу, з температурою вище 38.5. Якщо  у вашої дитини або у вас з’явилися симптоми вірусу Коксакі, відвідайте вашого сімейного лікаря. Після консультації у лікаря, ретельно виконуйте його настанови та залишайтеся вдома.

Як передається вірус Коксакі:

– повітряно-крапельним шляхом;

– фекально-оральним шляхом; – через шкіру;

– через предмети загального користування.

Найбільше схильні до цього захворювання маленькі діти, юнаки та дорослі чоловіки. Вірус Коксакі дуже активний, його заразність становить 98%.

Як лікувати вірус Коксакі

Специфічного лікування від вірусу Коксакі не існує. Симптоми проходять приблизно через 2-10 днів. Необхідно проходити симптоматичне лікування – це жарознижувальні та антигістамінні засоби, щоб збити температуру і полегшити свербіж через висип. Вакцини від вірусу Коксакі не існує. Єдина профілактика – дотримання особистої гігієни.

Щоб захиститись від вірусу, потрібно дотримуватися простих правил: 

  • Мийте руки після відвідування громадських місць та прогулянок.
  • Не контактуйте з хворими.
  • Якщо вам потрібно відвідати чи піклуватися про хворого, використовуйте засоби безпеки – рукавички.

 

Алергія на укуси комах у дитини.

Підготувала сестра медична Березна Н.Б.

З настанням тепла в природі починає все пробуджуватися: тварини, рослини і, звичайно ж, комахи. Комахи завдають багато клопоту батькам. Так як мухи, бджоли, комарі, мурахи є винуватцями алергічних реакцій у дітей після їх укусу. Алергія на укуси комах у дитини,особливо у малюків у віці до 5 років, зустрічається досить часто.

Причини алергічних реакцій у дітей

Головною причиною виникнення алергії у дітей на укуси комах є спадкова схильність. Якщо один із батьків або обоє батьків страждають алергічними реакціями на отруту комах, то у дитини також буде спостерігатися прояв алергії на укуси різних комах.
Іншою причиною появи алергії на отруту комарів, мух і бджіл є сенсибілізація, тобто підвищена чутливість до отрути комах у малюка. Чому навіть у новонароджених можна спостерігати сенсибілізацію? Вся справа в тому, що сучасна харчова промисловість використовує все більше і більше різних барвників та ароматизаторів. Це призводить до того, що у дитини вже в утробі матері формується підвищений рівень імуноглобуліну.

Прояви алергічних реакцій на укуси комах

Алергія на укуси комах у дитини може виявлятися такими симптомами: почервоніння та свербіж місця укусу, припухлість і болючість шкірних покривів, підвищення температури тіла, набряки, млявість дитини та інші.
У кожної дитини алергія на укуси комах проявляється індивідуально: у одних дітей реакція проявляється миттєво, в інших – через декілька годин, у третіх – в протягом декількох днів.

Укуси ос, шершнів і бджіл 

При укусі оси і шершні виділяють особливу речовину, яка приваблює інших комах і викликають їхню агресію. Тому, якщо людину вкусила оса або шершень, потрібно швидше віддалитися від цього місця.
Бджоли ж при укусі залишають на шкірі своє жало. Воно має специфічні щербини, спрямовані в зворотну сторону. Тому, укусивши і випустивши своє жало, бджола не може його забрати назад. Вона відлітає, залишивши разом з жалом частину кишечника і мішечок з отрутою. Отрута потрапляє в шкіру декількома порціями. Алергія проявляється почервонінням, припухлістю, у центрі укусу видно жало.

Укуси мурашки 

Мурахи кусаються тоді, коли їх мурашнику загрожує небезпека. Ці комахи кусають групами. Укуси опухають, з’являється хворобливість шкірних покривів.

Укуси комарів та мух 

Мухи починають кусати в кінці серпня – початку вересня. Їхні укуси дуже болючі. На шкірі з’являються червоні плями.
Алергія на комарині укуси може проявлятися сверблячкою, припухлістю. На місці укусу можуть утворюватися пухирі.

Лікування і профілактика алергічних реакцій при укусах комах у дітей. 

Для профілактики укусів комах необхідно використовувати на прогулянках різні спреї, креми та мазі, які відлякують комарів, мух, бджіл. Батькам треба стежити за дітьми і не допускати того, щоб малюки наближалися до мурашникам і бджолиним вуликів.
Якщо все-таки дитину вкусила комаха, потрібно визначити яка комаха вкусила малюка. Якщо це була бджола, то слід якомога швидше витягнути жало.
Якщо дитина після укусу почала задихатися, червоніти, кашляти, втрачати свідомість, необхідно викликати швидку допомогу. Також, якщо через декілька годин після укусу комахи у дитини піднялася температура, почалися болі в животі, слід якомога швидше викликати лікаря.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *