Освіта дітей з особливими потребами (програми)

У більшості країн світу дітей з особливими потребами включено в загальну систему освіти. До них ставляться як до повноцінних членів суспільства, які мають рівні права та можливості на навчання, роботу, громадську діяльність тощо. Робить певні кроки на цьому шляху і наша держава.

Відповідно до Закону України “Про охорону дитинства” на сьогодні значно посилено державну підтримку дітей з особливими потребамии. Набули актуальності питання інтеграції таких дітей у сустільство, основою якої є доступ до якісної освіти, їх включення у спільну діяльність поруч з іншими дітьми.

З цією метою та за потреби батьків з 1 вересня 2016 року в Конотопському дошкільному навчальному закладі №3 «Теремок» розпочала функціонувати група компенсуючого типу «Метелики» для дітей з особливими потребами. З дітьми цієї групи працюють спеціалісти: учитель-дефектолог, учителі-логопеди, психолог, які надають консультації та рекомендації батькам  щодо виховання і навчання їх дітей, використовуючи методи і прийоми корекційно – розвивальної роботи за програмою «Віконечко».