Рекомендації для батьків майбутніх першокласників: «Як підготувати дитину до школи?»

            Більшість батьків вважають, що вирішальними навичками, які необхідні дітям для того, щоб успішно розпочати навчання в школі, є вміння читати, рахувати, правильно тримати ручку, добре відповідати на поставлені питання тощо. Однак, якщо не приділяти належної уваги емоційній та соціальній готовності дитини, то це, в перспективі, значно погіршить її успішність та задоволення від відвідування школи.

           Коли дитина йде до школице велика зміна в її житті та в житті батьків. Батьки переживають змішані почуття – радіють тому, що дитина подорослішала та перейшла на наступну сходинку свого життя та дещо сумують через те, що діти стають більш незалежними.

Що потрібно для розвитку емоційної готовності?

  1. Попередньо відвідайте школу разом з дитиною та попросіть показати вам ті локації, які будуть важливими для самостійного існування вашої дитини – туалет, їдальня, роздягальня.
  2. Якщо це можливо, зустріньтеся з вчителем та підтримайте дитину в її комунікації з ним. Не слід сприймати цю зустріч, як обов’язкову нагоду показати всі навички вашої дитини. Нехай ваша дитина, за можливістю, просто розкаже про свої вподобання, хобі, про те, що її цікавить. Задайте питання про розпорядок шкільного дня.
  3. Візьміть шкільні підручники в бібліотеці та читайте протягом літніх канікул, пояснюючи дитині основи предметів, використовуючи їх в якості відправної точки для розмови. Основна мета цього – позбавити дитину страху, що вона чогось не буде знати та не буде готова до шкільного навантаження.
  4. Разом відвідайте магазини для придбання необхідних товарів для початкової школи – форми, канцелярських засобів, тощо. Обов’язково дослухайтеся до побажань дитини, нехай сама вибирає, що їй подобається. Зробіть з цього цікаву пригоду.

Розвиток необхідних життєвих практичних навичок

          Немає кращого способу прищеплювати дитині нові знання та навички, ніж читання. При підготовці до початкової школи читайте дитині різноманітні книжки, зокрема, про пригоди дітей у школі.

  1. Добре навчіть дитину розпізнавати своє власне ім’я та прізвище. Попросіть її знайти своє ім’я серед інших написаних. Перетворіть це на цікаву гру.
  2. Навчіть дитину писати своє ім’я. Попрактикуйтеся в написанні різнокольоровими олівцями, ручкою, фломастерами тощо. На цій стадії достатнім є вміння написати ім’я друкованими літерами. Ця навичка повинна добре закріпитися у дитини.
  3. Вивчайте алфавіт та звуки, що позначає кожна буква. Для вдалого читання необхідно знати саме звуки, а не назви літер. Зараз є безліч навчальних ігрових матеріалів для закріплення цих навичок, а також робочих зошитів та книг.
  4. Навчіть малюка, як користуватися туалетом та помити руки після візиту до вбиральні. Поясніть важливість миття рук і навчіть малюка, як робити це правильно, використовуючи мило. Дитина повинна бути охайною та оволодіти цими практичними навичками самообслуговування а етапі підготовки д школи.
  5. Розкажіть малюку, як правильно розмовляти з іншими дітками – дивитися в очі, запитати ім’я, представитися. Більшу частину дитячих переживань перед школою складає їх невпевненість в тому, що вони зможуть завести собі товаришів. Це стосується всіх, а особливо сором’язливих.
  6. Обов’язково скажіть дитині, що потрібно розказувати вам про все, що її турбує. Діти легко засмучуються через всілякі негаразди. Тож треба вселити в них впевненість, що дорослі (в тому числі, вчителі) можуть їм допомогти, якщо не замовчувати свої проблеми.

Рекомендації щодо поведінки батьків на етапі підготовки до школи

  • Старайтеся не показувати власну занепокоєність, не плачте та не турбуйтеся, коли відправляєте дитину до школи. В неї не повинно виникати дисонансу щодо ваших слів про те, що школа – це чудове місце, де дитині буде добре, з вашими сльозами
  • Познайомтеся з іншими батьками, потоваришуйте з ними, бо багато питань потрібно буде вирішувати спільними зусиллями. Ви проведете не один рік, так чи інакше спілкуючись з цими людьми, тому важливо їх добре знати
  • Намагайтеся бути активними, доброзичливими та відкритими до інших батьків та вчителя; запишіться до батьківського комітету, запропонуйте іншу допомогу вчителю, цікавтеся та долучайтеся до життя школи та однокласників вашого сина чи дочки – все це піде лише на користь вашій дитині під час її адаптації до шкільного життя.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *