Сторінка вихователя – методиста

Поради батькам. “Повертаємося до дитсадка”

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІТНЬОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ

 

 

            12.05.2020.ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ

ПЕРШОКЛАСНИКІВ

  • Не ставтеся до дитини як до маленької. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Робіть це м’яко: «Ти в нас уже дорослий, ми можемо тобі довірити помити посуд».
  • Визначте загальні інтереси вашої сім’ї. Це може бути як спільний перегляд мультфільмів,

так і розв’язання життєвих ситуацій, обговорення сімейних проблем.

  • Залучайте дитину до економічних справ родини. Поступово привчайте її порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті. Наприклад, дайте гроші на хліб і морозиво, коментуючи ціну на той і на той товар.
  • Не сваріть, не ображайте дитину в присутності сторонніх осіб. Якщо на дитину скаржаться в її присутності, скажіть: «Дякую, ми обов’язково поговоримо на цю тему».
  • Навчіть дитину ділитися своїми проблемами, обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками та дорослими. Щиро цікавтеся думкою дитини — лише так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
  • Намагайтеся якомога частіше говорити з дитиною. Розвиток її мовлення — це запорука успішного навчання.
  • Відповідайте на кожне запитання дитини, лише так її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.
  • Намагайтеся дивитися на світ очима вашої дитини, адже бачити світ очима іншого — основа взаєморозуміння.
  • Частіше хваліть дитину. На скарги про те, що щось не виходить, скажіть: «Вийде обов’язково, потрібно ще раз спробувати. Якщо тобі буде потрібна моя допомога, я охоче тобі допоможу».
  • Формуйте високий рівень домагань. І вірте, що ваша дитина зможе все, потрібно лише їй допомогти. Хваліть малюка словом, усмішкою, ласкою.
  • Не будуйте взаємини з дитиною на заборонах. Завжди пояснюйте причини своїх вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.
  • Любіть дитину, знаходьте радість у спілкуванні з нею.
  • Ваша повага до дитини — фундамент шанобливого ставлення дитини до вас у майбутньому.

08.05.2020.Що діти бачать у своїх мамах насправді.

   У хвилини, коли вами опановує розпач від нескінченної побутової рутини, коли вам здається, що ви нікчемні по всіх фронтах, і нічого-то у вас не виходить, згадайте в таку хвилину про те, що у вас є як мінімум один вірний фанат. Який буде захоплюватися вами в будь-яку хвилину і буде вірити в вас в будь-якій ситуації. Це ваша дитина.

 

 

1. Ви найрозумніша людина з усіх, кого знає дитина! Для ваших дітей ви знаєте все про все. Звичайно, це переконання змінюється в міру того, як вони будуть рости, але все одно діти завжди будуть питати вашої думка і рекомендації.

2. Для дітей ви справжнісінька Мері Поппінс! Ви не тільки магічно прибираєте за ними все щодня, але ще і напевно маєте в запасі чимало кумедних речей.

 

 

  3. Ви найкрасивіша! Дітям дуже подобається розчісувати мамі волосся (навіть якщо насправді це їх сплутування), вони намагаються якось нарядити і прикрасити своїх мам, що говорить про те, що для них ви дуже красиві.

 

 

 

 

 

4. Ви кращий кухар! Ви готуєте для них сніданок, обід, вечерю і ще й перекуси! І все це дуже смачне! Ніхто не переб’є смак маминих страв!

5. Ви можете абсолютно все! В очах дітей ви людина, яка допомагає іншим і миє посуд тоді, коли вони плутались під ногами, який співає як ангел і заколисує їх перед сном, який вміє робити саму смішну лоскотку в світі. Ви супер мама в їхніх очах! І коли вони маленькі, вони хочуть вирости такими ж, як ви.

6. Ви читаєте казки краще за всіх на світі! Ніхто не прочитає книжку краще, ніж мама. Навіть у татка не виходить так добре.

7. Ви можете лікувати поцілунками! Ніхто краще, ніж мама не допоможе з роздертими колінами, порізом пальця, синцями на ногах або просто образами. Один поцілунок мами – і дитина одразу відчуває себе набагато краще.

8. Ви направляєте дітей, щоб вони могли стати особистостями. Ми не можемо зробити дітей такими, якими нам хочеться, але все одно мами можуть керувати ними і виховувати своїм прикладом. Ви впливаєте на їх майбутнє. Прямо зараз. Ви – цілий світ для них. Не тільки їх лідер, прибиральник, водій, розрадниця, вболівальник, комік і т.д. Ви їх все!

      Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров’я, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити!

  • Перша порада: свій ранок починайте в звичний для вас час. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.
  • Друга порада: покладіть перед собою чистий папір, це буде ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка — пів години, душ — 10 хвилин, сніданок — 10 хвилин, прочитати робочу пошту — 5 хвилин та інше) та другорядне (погуляти з собакою/кішкою — півгодини, увійти в соцмережі та поспілкуватись із друзями — 20 хвилин та інше). Починайте свій день З ВАЖЛИВОГО!
  • Третя порада: на кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання (20-30 хвилин) та для ОБОВ’ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (15-20 хвилин).
  • Четверта порада: вирішуючи робочі завдання, уважно читайте та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це вам допоможе зосередитися на важливому в завданні. Якщо щось стало незрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок колезі стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.
  • П’ята порада: відмітьте у вашому листі-плані виконані заплановані дії. Похваліть себе та приступайте до списку справ другої колонки, обов’язково відпочиваючи після виконаного завдання.

29.04.2020.”Під час карантину не залишайте дітей самих, спілкуйтеся з ними”. Консультація для батьків

Світлина від Elena Elena. Світлина від Elena Elena.

Світлина від Elena Elena. Світлина від Elena Elena.

23.04.2020р. – Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19

Запрацювала Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19, де Ви можете абсолютно безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та онлайн навчання під час карантину, спричиненого пандемією коронавірусу.


https://moncenter.eduhub.in.ua/?fbclid=IwAR3NFxsY0DZTFGKB8vKish4fLLNvK7ABYZIrgBWiGEp9Cv8YYfph4svKfks#read

Як пояснити дитині, що таке карантин та чому потрібно носити маску.

Карантин – стрес не лише для батьків, а й для дітей, бо змінюється їхній звичайний ритм життя. Дошкільнята можуть не розуміти, чому вони сидять вдома та чому мають одягати маску, коли виходять з дому. Як поговорити з дитиною, розповіла вихователь-методист ясел-садка «Сонечко» Людмила Сержанська.

– У доступній формі поясніть дитині, що таке карантин, для чого він потрібен. Розкажіть про те, що час від часу у світі бувають такі захворювання, що вчені всього світу шукають зараз ліки проти цієї хвороби, а ми, перебуваючи на карантині, намагаємось не захворіти та не розповсюдити хворобу. Хвороба передається вірусами – такими маленькими частинками, що вони невидимі та дуже небезпечні, бо ми їх не можемо побачити. Карантин – це не покарання і не канікули, це час, коли ми бережемося самі та бережемо інших. Розкажіть дитині, коли й чому треба носити маски, розгляньте її разом, щоб вона не злякалася, одягніть її на себе, дайте потримати в руках.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

із забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку

Життя в умовах міста потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку зовнішнього світу.

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та виконувати наступні правила:

-Не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час.

-Навчати дітей користуватися дверним вічком;

-Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму;

-Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими на вулиці;

-Вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104.

-Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

-Забороняється грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;

-Забороняється користуватися ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити в ліфт з незнайомими людьми;

-Вчити дітей звертатися за допомогою до людей, які працюють в правоохоронних органах.

-Не дозволяти дражнити тварин. Попереджувати зародження в дитини жорстокого відношення до «друзів наших менших».

Агрегатор новостей Пензы и Пензенской области - RSS-новости ПензыПАМ’ЯТКА

з попередження пожежі від дитячих пустощів з вогнем

Велика кількість пожеж зчиняється від дитячих пустощів з вогнем. Вогнем знищується багато чого, а нерідко в пожежах гинуть і травмуються діти.

Щоб не допустити пожежі від дитячих пустощів з вогнем, необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

Квартира безопасная для ребенка

— зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

— не дозволяти дітям розводити багаття, включати електронагрівальні прилади;

— не дозволяти дітям користуватися газовими приладами;

— тримати в недосяжних дітям місцях рідини, які легко займаються (бензин, ацетон, спирт);

— не допускати перегляд телепередач дітьми без догляду дорослих;

— не залишати малолітніх дітей без догляду.

   

 14.04.2020. За що не можна “карати” дітей.

Є речі за які не можна карати дітей, в іншому випадку це призводить до заниження їхньої самооцінки. Зберігайте! Джерело #небийдитину

      Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров’я, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити!

  • Перша порада: свій ранок починайте в звичний для вас час. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.
  • Друга порада: покладіть перед собою чистий папір, це буде ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка — пів години, душ — 10 хвилин, сніданок — 10 хвилин, прочитати робочу пошту — 5 хвилин та інше) та другорядне (погуляти з собакою/кішкою — півгодини, увійти в соцмережі та поспілкуватись із друзями — 20 хвилин та інше). Починайте свій день З ВАЖЛИВОГО!
  • Третя порада: на кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання (20-30 хвилин) та для ОБОВ’ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (15-20 хвилин).
  • Четверта порада: вирішуючи робочі завдання, уважно читайте та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це вам допоможе зосередитися на важливому в завданні. Якщо щось стало незрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок колезі стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.
  • П’ята порада: відмітьте у вашому листі-плані виконані заплановані дії. Похваліть себе та приступайте до списку справ другої колонки, обов’язково відпочиваючи після виконаного завдання.

10.04.2020.Розвиваюча гімнастика для мозку, або як підзарядитися в умовах карантину!

Знайдіть за посиланням на youtu.be каналі – https://youtu.be/l7uK9r4hDJ4 

  МАЛЮВАННЯ НА МАНЦІ Рекомендації для батьків

Світлина від Елени Мартель.  Світлина від Елени Мартель.Світлина від Елени Мартель.   Світлина від Елени Мартель.

1. Насипати на піднос тонким шаром манку і малювати пальчиками, перетирати, пересипати.

2. На кольоровому картоні клеєм намалювати, наприклад, сніжинку, яку потім посипати манкою.

Суху манку можна зробити кольоровий:

1. Фарбуємо манку звичайної гуашшю.

У тарілку насипаємо манку, трошки гуаші (густота сметани) і перетираємо рукою (краще в рукавичці), щоб фарба рівномірно розподілилася… потім кладемо це “неподобство” в духовку на деко (температура мінімальна, можна відкрити дверцята), періодично помішувати і розминаємо знову ж руками грудочки – весь цей процес до повного висихання.

Готовий продукт зберігати в скляних банках з кришками.

25.03.2020 Рекомендації для батьків “Як організувати дозвілля дитини під час карантину”.

 Як організувати дозвілля дитини під час карантину.

Зараз у нас триває карантин. Зачинені всі освітні заклади і, як наслідок, батьки вимушені теж залишатися вдома. Як же батькам організувати день, щоб діти мали можливість і розважатися , і розвиватися? Дитині дошкільного віку, на відміну від школяра, потрібно допомогти організувати власну діяльність.

Насамперед дорослі мають організувати свій день так, щоб якнайменше змінити розпорядок дня дитини від розпорядку дня в дитячому закладі. Адже карантин закінчиться, і діти повернуться до звичного розміреного життя садочка. І краще, щоб малюку не прийшлося занову до нього привчатися. Батькам потрібно розуміти, що змінилося тільки місце перебування більшої частини дня дитини, а її діяльність повинна і надалі бути такою, як і була( по можливості) , або трішки змінена. Психологи радять написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня – коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

День повинен починатися з гігієнічних процедур, ранкової гімнастики, сніданку. Протягом дня батьки( або інші дорослі, які будуть знаходитися з дитиною вдома) повинні організувати навчальну, ігрову, самостійну діяльність дитини. Якщо це дитина старшого дошкільного віку, то вона більш самостійна і тому контролювати самостійну діяльність не обов’язково, а з малюкам молодшого дошкільного віку потрібна допомога. Навчальну діяльність можна організувати як до обіду, так і після денного сну (денний сон теж бажано не відміняти). Програму, за якою працюють в дитячому садочку можна знайти на сайті МОН або проконсультуватися з вихователями, в програмі чітко вказані вікові особливості відповідного віку та знання з кожної освітньої лінії, які повинна отримати дитина, відповідно до вікової категорії. Цим самим батьки можуть зорієнтуватися на те, що вже знає їхня дитина і чому її ще потрібно навчити. Так, це може бути складно, бо існують різні форми та методи роботи з дошкільнятами. Але не обов’язково в домашніх умовах дотримуватися всього цього. Головне – в доступній для дитини формі пояснити матеріал, дати змогу закріпити в практичних вправах (якщо це необхідно), бажано використовувати наочний матеріал, щоб дитина краще змогла зрозуміти те, що їй пояснюють. На практиці в садочках використовують дидактичний матеріал, роздатковий, відео та аудіо записи. В наш час інформаційних технологій зробити це нескладно. З підручного матеріалу можна виготовити наочність ( матеріал для лічби, геометричні фігури, цифри, літери тощо).

Яку діяльність запропонувати дошкільнику протягом дня.

Ігрова

Гра завжди зацікавлює дитину. Ігрова діяльність сприяє розвитку в дитини навичок, умінь, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим. У сюжетно-рольових іграх дитина відтворює та моделює прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання на прикладі ляльки чи іншої іграшки.

Трудова

У малят є бажання самостійно виконувати деякі трудові доручення — мити посуд, накривати на стіл, підмітати. Тому дитині слід давати посильні трудові доручення.

Художньо-продуктивна

Малювання, ліплення, аплікація, конструювання – це те, що , напевно, подобається робити дитини найбільше. У цих видах художньо-продуктивної діяльності малюк має змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності, незалежно від дорослого.

Важливо ще й те, що батьки повинні контролювати перебування дитини перед комп’ютером чи планшетом. Потрібно організувати перебування на свіжому повітрі.

Дитині корисно буде послухати казку, оповідання, вивчити вірш, переказати прочитаний твір. Це можна зробити за допомогою запитань, малюнків. Цікава форма роботи – складання казки, можливо її героями будуть нереальні фантастичні створіння і нехай дитина дає волю своїм фантазіям, а дорослий занотовує казку і складає в скарбничку ( можливо це не останній карантин вашої дитини і таких творів буде ще багато).

Зараз є багато цікавих настільних ігор, які розвивають логічне мислення, пам’ять,увагу – і це теж буде цікавим заняттям для дітей.

Ще одним цікавим заняттям для дитини буде дослідницька діяльність. Можна з дитиною провести досліди, ознайомитися з властивостями деяких матеріалів.

Можна організувати тематичні домашні вечірки або недільники (запросити двоє – троє друзів), підготувати сценарій, костюми, декорації, конкурси, призи.

Деякий час можна приділити перегляду мультфільмів та розвиваючих і пізнавальних відео на YouTube каналі.

Не ізолюйте дитину від суспільства. Підтримуйте контакт з друзями та близькими. Дитина може спілкуватися з друзями та близькими , яких ви не можете відвідати особисто, використовуйте відеочати.

Перелік дитячих сайтів на допомогу батькам:

https://sashkaua.ucoz.ua/ «Вірші», «Казки» та «Оповідання» ви маєте можливістьпочитати вірші, казки та оповідання для дітей різних авторів.http://posnayko.com.ua/ Журнал “Пізнайко”: вірші, казки, творчість.https://www.solnet.ee/ Розвиваючі, навчальні ігри для самих маленьких та ще багатоцікавого і для батьків.http://edugames.rozumniki.ua/ навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшогошкільного віку з інтерактивними вправами, веселими анімованими персонажами,яскравими сюжетами та звуковим супроводомhttps://childdevelop.com.ua/ завдання на логічне мислення, підготовка руки до письматощоhttp://detsky-mir.com/ завдання для дітей різного віку, аудио книги, підготовка дошколи, творчістьhttp://www.raskraska.com/ Раскраски для детей – бесплатно распечатать, скачать,раскрасить онлайн

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *