Звіт про проведені заходи Міжнародної акції “16 днів проти насильства”

З 25 листопада по 10 грудня в ДНЗ ясла садку «Теремок», як і по всій Україні, проведено акцію «16 днів проти насильства», яка з 1991 р. підтримується міжнародною спільнотою.

Сім’я – одна з найбільших цінностей, створених людством за період існування. Це своєрідний центр формування особистості дитини, виховання його характеру, волі, суспільної свідомості. Любов і дружба, взаємна підтримка батька й матері для дитини – приклад для наслідування. Тому завдання дорослих дізнатися більше про психологічний мікроклімат в родині для того, щоб попередити негативні наслідки для дітей.

Тому під час акції в нашому закладі практичним психологом Севрюк ВС. було організовані різноманітні заходи.

Так, у старших та середніх групах були проведені профілактичні занятті «Моя перша подорож безпечним онлайн-простором». Діти мали можливість переглянути відеоролик «Розкажи дорослому якому довіряєш», метою якого – попередження сексуального насильства щодо дітей, а головне, формування навиків безпечної поведінки.

Для батьків були розроблені та розповсюдженні брошури «Батьківство у цифрову епоху», які містили інформацію щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства в Інтернеті.

Вихователі садочку мали можливість переглянути відеокурс для освітян «Убезпечені дорослі = у безпеці діти» та ознайомитися з навчально-методичний посібник для фахівців закладів дошкільної освіти із запобігання сексуальному насильству стосовно дітей «Кіко та Рука».