Робота закладу під час карантину

Інформація

батькам про прийом та перебування дітей  у закладі дошкільної освіти в період  адаптивного карантину COVID-19

На виконання пункту 3 Постанови Головного державного Санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 (далі Постанова) надаємо інформацію для батьків щодо прийому та перебування дітей в закладі дошкільної освіти під час адаптивного карантину.

1.Ранковий прийом дітей до ЗДО здійснює вихователь групи або медпрацівник перед входом до закладу згідно графіка.

  1. Батьки, які супроводжують дитину, мають бути у захисній масці чи у респіраторі.
  2. Ранковий прийом дитини до закладу дошкільної освіти  та передачу після закінчення дня  проводить виховател ь групи на території дошкільного закладу за межами будівлі (за несприятливих умов до входу в приміщення). До будівлі  закладу  батькам  заходити заборонено.
  3. Діти, температура тіла яких понад 37,2 С або з ознаками гострого респіраторного захворювання (нежить, кашель тощо) не приймаються до ЗДО.

5.Батьки повинні  зобов’язані  вихователів щоранку про стан здоров’я дітей.

6.Для кожної групи  буде   встановлений гнучкий графік прийому дітей кожної групи (зранку)  з метою дотримання групової ізоляції.

  1. Кількість дітей у групах буде обмежена таким чином, щоб забезпечити належні протиепідемічні умови та контроль над їх дотриманням.

8.У випадку виявлення у дитини протягом дня підвищення температури понад 37,2 С та будь-які інші симптоми гострих респіраторних захворювань, її  буде ізольовано та повідомлено   батькам.

Інформація про карантинні вимоги в дошкільному закладі

Даний документ можна переглянути за посиланням

file:///C:/Users/User/Downloads/1_9-269.pdf

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ РОБОТУ ДИТЯЧИХ САДКІВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ – ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР НАДАВ РЕКОМЕНДАЦІЇ

“Дитячі садки відкриють у період адаптивного карантину, а не після його припинення, тож дітям та працівникам будуть вимірювати температуру, а приміщення будуть додатково дезінфікувати, прибирати та провітрювати. Безпека та здоров’я дітей і працівників дитсадків – наш головний пріоритет”, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків.

На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук. Заклади можуть скористатись постерами, які розробило МОН.

У період карантину в дитячих садках буде заборонено, зокрема:

  • використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом;
  • перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
  • проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;
  • проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.

На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує:

  • проводити додаткові заняття щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;
  • надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі;
  • створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування;
  • обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентаря;
  • розробити графік прогулянок таким чином, щоби не допустити змішуваня груп.

Заклади дошкільної освіти повинні забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.

З відкриттям дитячих садків працівники дошкільних закладів мають приділяти особливу увагу дезінфекції рук та мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години. Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня.

МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку:

  • Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:
  1. брошура: uni.cf/2TE3JWT,
  2. відео: bit.ly/36dHGv9,
  3. вебінар для вихователів: bit.ly/36nAiNS.
  • Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо: bit.ly/36gJjbi.
  • Поради для батьків та вихователів “Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку”: uni.cf/2ynpXF4.
  • Плакати для дітей щодо дотримання карантинних норм: bit.ly/2ZzyNui.

Інформація з сайту МОН.

Kарантин подовжили до 22 червня

У рамках другого етапу послаблення планується запуск громадського транспорту, рух міського і приміського наземного транспорту. Влада дозволить проведення спортивних змагань (з обмеженням до 100 осіб та без глядачів), роботу готелів, окрім хостелів. При цьому робота ресторанів і басейнів у готелях залишатиметься під забороною.

Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м.

А з 25 травня уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація.

Раніше Прем’єр-міністр зазначав, що наступний, третій, етап послаблень карантину включатиме в себе початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлене в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 22 ТРАВНЯ – РІШЕННЯ УРЯДУ

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте сьогодні, 4 травня 2020 року, під час засідання Кабміну в Києві.

“Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Українці зможуть знову ходити в парки та сквери, запрацюють перукарні, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:

  • до 31 травня триватимуть заняття;
  • до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
  • до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
  • упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

Уся інформація, пов’язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі – mon-covid19.info

Нагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

Докладніше з інформацією ви можете ознайомитися на офіційному сайті МОН http://mon.gov.ua

Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину

Лист МОН № 1/9-219 від 23.04.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-219 від 23 квітня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Керівникам обласних інститутів
післядипломної педагогічної освіти

Керівникам закладів дошкільної освіти

Щодо організації роботи
закладів дошкільної освіти
під час карантину

Шановні колеги!

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) всім учасникам освітнього процесу необхідно дотримуватися протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину.

Згідно із частиною першою статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

У зв’язку із зазначеним та керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), наказом МОН від 16.03.2020 за № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19», керівникам закладів дошкільної освіти необхідно було видати накази про встановлення режиму роботи працівників закладу (як педагогічних, так і непедагогічних), встановивши заходи з виконання працівниками освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обов’язкам працівників, визначити особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму).

В межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

В умовах карантину варто налагодити тісну взаємодію із батьками вихованців. Зокрема, пропонуємо розробити рекомендації та проводити консультації з батьками вихованців щодо організації освітньої діяльності вдома, розпорядку дня, харчування дитини тощо. Зазначену комунікацію можна організувати за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти тощо.

Крім того, слід розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу освіти.

При цьому наголошуємо, що Міністерством освіти і науки створено окремий ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», який містить перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку, поради батькам дітей, рекомендації для занять та іншу корисну інформацію. Ознайомитись із матеріалами можна за посиланням http://mon-covid19.info/dytiachi-sadky.

Також звертаємо вашу увагу, що діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається, як правило, на навчальний рік (з 1 вересня до 31 травня) та оздоровчий період (1 червня до 31 серпня).

Якщо у зв’язку із епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року продовжуватись не буде.

Також просимо утриматися від масових заходів, пов’язаних із закінченням навчального року.

Про умови та оплату праці працівників закладів освіти в умовах карантину повідомлялося у спільному листі Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 17.03.2020 за № 1/9-162/02-5/202.

Просимо довести зазначену інформацію до відома органів управління освітою, педагогів, батьків дітей дошкільного віку.

З повагою
Т. в. о. Міністра            Любомира Мандзій

Конотопський  дошкільний навчальний заклад

(ясла- сад) №3 “Теремок

Конотопської міської ради Сумської області

НАКАЗ

 

31.03.2020                                         м. Конотоп                                                №43

 

Про роботу дошкільного закладу

в період продовження карантину                                                                       

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину до 24 квітня, враховуючи рекомендації МОН України (лист №1/9-173 від 23.03.2020) та Департаменту освіти і науки Сумської ОДА ( відеоселекторна нарада від 31.03.2020), листа відділу освіти Конотопської міської ради «Про продовження карантинних заходів» №01-14/249 від 31.03.2020

НАКАЗУЮ:

1.Працівникам закладу освіти:

1.1.продовжити дистанційний режим роботи на період встановленого карантину;

1.2.під час встановленого карантину неухильно дотримуватись усіх вимог, передбачених наказом №40 «Про роботу дошкільного закладу в період карантину» від 17. 03. 2020р.

  1. Сестрам медичним старшим Троценко О.Г., Березній Н.Б.:

2.1 продовжити інформування здобувачів освіти та працівників щодо заходів профілактики, проявів хвороби та дій у випадку захворювання;

2.2.проводити у закладі освіти профілактичні та дезінфікуючі заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.

  1. Вихователю-методисту закладу дошкільної освіти Зимовець Л.О.:                                         3.1. забезпечити виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами, а також виконання працівниками закладів освіти іншої роботи (організаційно-педагогічної, методичної тощо).

3.2.         здійснювати роз’яснювальну  роботу з вихователями всіх вікових груп щодо складанні індивідуальних планів роботи на час карантину та надання освітніх послуг шляхом здійснення освітнього процесу у дистанційному режимі, щоденно вести контроль за його виконанням.

3.3.         внести зміни до графіку роботи педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок додаткових платних освітніх послуг, з можливістю перенесення та надання цих послуг до кінця навчального року.

4.Вихователю-методисту, вихователям, практичному психологу, інструктору з фізкультури, музичним керівникам, учителям-логопедам, учителю-дефектологу:

4.1. оприлюднювати на офіційному сайті закладу інформацію щодо алгоритму організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій;

4.2. розміщувати на офіційному сайті закладу зміст освітньо-виховного процесу для всіх вікових груп згідно розкладу та роз’яснення для батьків щодо його використання.

  1. Заступнику завідувача з господарства Ковальовій Н.М.:

5.1. підтримувати функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, а також необхідного температурного режиму у закладі освіти;

5.2.довести до відома технічного персоналу інформацію щодо необхідності залучення працівників для виконання термінових робіт у період карантину.

  1. Діловоду закладу дошкільної освіти Янченко О.В.:

6.1.  оновити графік чергування відповідальних осіб на час карантину;

6.2.довести до відома всіх працівників інформацію щодо права отримати частину основної щорічної відпуски (ст.6 ЗУ «Про відпустки»), додаткової щорічної відпустки (ст.7,8 ЗУ «Про відпустки»), додаткової соціальної відпустки (ст.19 ЗУ «Про відпустки»), додаткової відпустки, передбаченої законодавством, відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами (ст.26 ЗУ «Про відпустки») та відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною віком до 14 років на час оголошення карантину (п.3-1 ч. 1 ст.25 ЗУ «Про відпустки»).

7. Затвердити графіки чергування на період встановленого карантину в   дошкільному навчальному закладі (додаток 1).

  1. Контроль за  виконанням  даного наказу залишаю за собою.

Директор(завідувач)                                 В. ЛИТВИНОВСЬКА  

 13.03.2020

Згідно листа МОН України № 1/9-154 від 11.03.2020 року та розпорядження міського голови Конотопської міської ради  “Про заходи запобігання епідемії короновірусної інфекції в місті Конотопі та недопущення поширення COVID -19” № 64-ОД від 12.03.2020  в ЗДО № 3 “Теремок” вводиться карантин з 12.03.2020 по 03.04.2020.  Відповідно педагогами нашого закладу дошкільної освіти буде організовано освітній процес із використанням  технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладу освіти дітьми.

Радимо Вам, шановні батьки,  по можливості виконувати завдання разом з дітьми, які вихователі вашої групи  будуть надсилати у постійнодіючих батьківських  групах.

Бажаємо всім здоров’я та позитивного настрою.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *