День 5. День миру та спокою
ДЕНЬ 5. День миру та спокою
“Ми ніколи не знаємо, що діється у когось у душі, але можемо постаратися, щоб там було тепло”
План заходів на сьогодні (29.04)
- До Вашої уваги ми пропонуємо ознайомитися з технікою “Фортеця захисту”
З дитинства ми знаємо, що фортеця – це місце, яке символізує міцність, захист, оборону, незламний дух. Всі ми пам’ятаємо, що оборону у фортеці, можна вести дні, місяці, і навіть, роки. Тому метафора “фортеці” сьогодні є потужним інструментом для пошуку ресурсу та захисту від травмуючих подій.
Завдання на день № 1: Створімо разом з дітьми у себе вдома “Фортецю захисту…”, яка буде захищати тебе/рідних/Україну. Це те місце, де Ви відчуватимете захист, почерпнеш сили та енергії, зможеш зберігати для тебе/України цінні речі. “Фортецю” можна, не лише намалювати, виліпити, а й побудувати (дорослі, пригадайте своє дитинство і ваші “хатинки”, “замки”, які будували з стільців, подушок, пледів тощо).
- Для батьків та їх дітей буде корисною техніка “Будиночок з собою”
Для стабілізації психоемоційного стану дітей та дорослих вкрай важливо знаходити життєво важливі опори. Одним із таких опор може бути дім, місце, яке за символікою несе захист і душевний спокій.
Завдання на день № 2:
1. ЕТАП. Читаємо казку про равлика
У давні-давні часи царем усіх звірів був лев. Якось лев скликав своїх підданців, щоб оголосити їм царський указ. Усі звірі від найменшого до найбільшого зібралися на галявині перед левовою печерою.
Вийшов до них цар-лев:
— Чи усі тут? — спитав.
— Усі, царю, лише равлика нема, — запопадливо доповіла лисичка.
— Ти запізнився! — сердито мовив лев.
— Вибач мені, царю, я не навмисне, — заходився виправдовуватися равлик.— Я вийшов з дому завчасно. Але на середині дороги зірвався вітер, почався дощ, тож я повернувся додому, взяв на плечі свою хатину, щоб було де обсушитися, і поніс з собою. От поки ходив туди-сюди, згаяв час і запізнився.
Лев уважно вислухав равлика, трохи подумав і виголосив своє рішення:
— Ну нехай так. Тож, щоб ти ніколи не спізнювався і негода не псувала твій дім, носитимеш свою хатку на спині, куди б ти не йшов.
І відтоді равлик живе у хатці, яку завжди носить з собою.
ІІ ЕТАП. Давай спробуємо з Вами побути трошечки равликом
• Давай порухаємось як равлик?
• Давай зімітуємо як равлик несе на собі свій будинок?
• Покажи який за розміром будинок?
• Давай наш равлик зараз буде мегашвидкий.
• А тепер дуже повільний.
• Давай спробуємо показати тілом, як равлик ховається в будиночку.
• А покажи тілом, який він в ньому щасливий.
ІІІ ЕТАП. Створюємо равлика
Зараз я пропоную тобі створити равлика із пластиліну або ж зробити малюнок. Знайте, ця тваринка завжди носить на собі, з собою, в своєму серці свій будиночок. Тому Ви можете зробити його найбезпечнішим і найзатишнішим, таким, який захистить від всіх невзгод. Він буде символом “безпеки та душевного спокою”. Можете носити його з собою або розмістити у зтишному куточку кімнати.
Пам’ятайте:“Паніка – це половина хвороби. Спокій – це половина здоров’я. Терпіння – це початок виздоровлення”