Організація фізкультурно-оздоровчоі роботи влітку
Фізкультура влітку
Міцне здоров’я – важливе підґрунтя успішного всебічного розвитку дитини і розкриття її особистісного потенціалу. Однак, на жаль, ситуація щодо стану здоров’я юного покоління в Україні невтішна. Несприятливі екологічні, соціально-економічні, політичні, побутові та психологічні умови життя, матеріальна скрута, незбалансоване харчування в родині – все це негативно позначається на здоров’ї малят. До того ж, на погіршення стану здоров’я, затримку фізичного розвитку впливає недостатня рухова активність дітей, пов’язана передусім із сучасним “малорухливим” стилем життя їхніх батьків та нерідко низьким руховим навантаженням у дошкільному закладі. Водночас збільшується інтенсивність навчально-пізнавальної діяльності. За цих умов, надзвичайної ваги й актуальності набуває проблема зміцнення, поліпшення здоров’я дошкільнят, широке впровадження в освітній процес здоров’язбережувальних технологій.
Мета фізкультурних занять на повітрі – оздоровлення дітей, розвиток у них рухових умінь та навичок, формування фізичних характеристик, зокрема витривалості, що сприяє розширенню функціональних можливостей серцево-судинної, дихальної систем, підвищенню працездатності і зміцненню здоров’я дітей загалом. В умовах більшого простору швидше закріплюються рухові навички, значно зростає амплітуда рухів, їхня інтенсивність, що дає змогу збільшувати фізичне навантаження. Правильно організовані заняття на свіжому повітрі забезпечують їхню високу моторну щільність (80-90%).
Збріка літніх ігор надворі “Сонячна ігротека”
Літня рухлива гра “СТОНІЖКИ”, “КУРОЧКИ ТА ГОРОШИНКИ”, “КВІТНИК”, “КАРЛИКИ ТА ВЕЛЕТНІ”, “Я ЗНАЮ БАГАТО ІМЕН”, “КОШИК ІЗ ФРУКТАМИ”, “ДЕ ЗАХОВАЛАСЯ МОНЕТКА?”, «Швидко по місцях!», «Космічні перегони», «Одвічний рух», «Скакалки», «Алфавіт», «Золоті ворота», «Ми веселі малята», «М’яч від стіни», «Поміняйтеся місцями», «Зміна місць», «Художня естафета», «Ривок за », «Спробуй утекти», «Кумоньки» та інші
Поради батькам:
Поради батькам:
- Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
- Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
- Залучайте дитину до виконання основних рухів – ходьба, біг, стрибки, вправи з м’ячем, лазіння, повзання…
- Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;
- Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;
- Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.