ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: «ДО ДИТЯЧОГО САДКА БЕЗ СЛІЗ»

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО УСПІШНОЇ АДАПТАЦІЇ ДИТИНИ ДО ДНЗ

1. Створити спокійний, безконфліктний клімат у сім’ї, берегти ослаблену нервову систему малюка. Скоротити перегляд телепередач.
  2. Не реагувати надто емоційно на витівки малюка і не карати за капризи, але обговорювати разом таку поведінку.
  3. Не залишати дитину в дитячому садку на цілий день! Перший тиждень — на 2—3 години, потім час необхідно поступово збільшувати до 5—6 годин.
  4. Слід гратися з дитиною, використовуючи домашні іграшки, у гру «Дитячий садок», де одна з іграшок буде дитиною. Простеживши, що «робить» ця іграшка, що говорить, допомогти дитині знайти іграшці друзів.
  5. Розлучаючись, батькам варто пообіцяти, що вони неодмінно повернуться за малюком. Мамі й татові потрібно постійно говорити дитині, що вони її люблять.
  6. Зранку варто попрощатися з дитиною легко і швидко, за користуючись придуманим заздалегідь «ритуалом прощання». Звичайно, батьки турбуються про те, як буде їхньому малюку в дитсадку, але довгі прощання зі стурбованим виразом обличчя стривожать дитину, і вона довго не відпускатиме тата чи маму.
  7. Необхідно й у вихідні та святкові дні дотримуватися такого режиму дня, як і в дитячому садку!
  8. Потрібно тепло одягнути дитину, адже температурі у приміщенні дитячого садка не є достатньою.
  9. Якщо малюк важко розлучається з матір’ю, то бажано перші кілька тижнів доручити відводити дитину в дитячий садок батькові чи комусь з близьких родичів.
  10. Краще не допускати перерви у відвідуванні дитсадка — тиждень удома не тільки не допоможе малюкові адаптуватися, але й продемонструє йому, що є інший варіант, якого можна всіма силами добиватися, це може перерости у серйозні нервові захворювання і розлади.
  11. У деяких випадках потрібна консультація фахівця, а якщо малюк не адаптується до нових умов протягом року, можливо, краще припинити відвідувати дитячий садок. Навіть у цьому випадку необхідно ретельно стежити за станом дитини, щоб пізніше, коли прийде час іти до школи, не було подібних проблем.

Ритуал прощання

• намалюйте на руці дитини серце;
  • поцілуйте долоньку;
  • складіть долоньку дитини мушлєю (попередньо дитина повинна знати що таке мушля і почути море в мушлі), промовте в ту мушлі слова любові до дитини (ці слова не є рецептом від психолога, це особисто Ваші щирі слова до дитини). І потім, знаходячись у садку, дитина може прикладати свою «мушлю» до вушка і «почути» Ваші слова любові.
  • давати з собою улюблену іграшку, яку Ви подарували