ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ « ДО ДИТЯЧОГО САДКА БЕЗ СЛІЗ»
РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО ПРАВИЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ РІДНИХ У ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ
- Дитині потрібно говорити, що вона вже доросла
- Не залишайте дитину на цілий день у групі
- Гуляйте на майданчику після відвідування садка
- Повідомляте про особливі звички дитини
- Придумайте ритуал «прощання» й обіграти його вдома
- Зустрічайте дитину з посмішкою
- Розповідати якомога більше позитивного про садок
- Підтримуйте самостійність дитини вдома
- Налаштовуйте дитину на те, що в дошкільному закладі на неї чекає багато цікавого: знайомство з новими друзями, яскраві книжки, гарні іграшки, багато веселих розваг тощо.
- Зберігайте спокій, не виявляйте перед дитиною свого занепокоєння, адже ваше хвилювання передається їй.
- Щоразу вигадуйте новий цікавий спосіб прощання з дитиною на порозі дошкільного закладу. Наприклад , ласкаві обійми, повітряний поцілунок, «секретне слово»тощо.
- Завжди будьте уважні до дитини, коли забираєте її з дитячого садка. Зокрема розпитуйте, чим вона займалася протягом дня, хваліть її малюнки чи інші творчі вироби, щиро дякуйте за подарунок, який дитина виготовила власноруч тощо.
- Усіляко демонструйте свою любов і турботу. Наприклад, скажіть, що протягом дня думали про неї, планували спільні заняття на вечір, приготували для неї щось смачне тощо.
- Обмежте відвідування гостей та масових заходів у період адаптації дитини до умов дошкільного закладу, не перевантажуйте її вдома розвивальними заняттями.
- Говоріть про дошкільний заклад у піднесеному настрої, ніколи не лякайте ним дитину, і головне – будьте терплячими.
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК СЛІД СПІЛКУВАТИСЯ З ДИТИНОЮ В ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ
- Не карайте дитину й не гнівайтеся на неї за те, що вона плаче в момент розлуки з вами на порозі дошкільного закладу або ще вдома при згадці про необхідність йти до дитячого садка. Пам’ятайте, що дитина має право на таку реакцію. Водночас суворе нагадування дитині про те, що вона «обіцяла не плакати», теж зовсім не ефективне.
- Не лякайте дитину дошкільним закладом, використовуючи фрази на кшталт: «Ось будеш погано поводитися, знову до дитячого садка підеш!». Місце, яким лякають, ніколи не стане для дитини ні улюбленим, ні безпечним.
- Не відгукуйтеся негативно про вихователів і дошкільний заклад загалом у присутності дитини. Це може навести на думку, що дитячий садок – це нехороше місце, у якому працюють погані люди.
- Не обманюйте дитину, кажучи, що ви прийдете дуже скоро, якщо насправді їй доведеться перебувати в дошкільному закладі півдня чи навіть повний день. Нехай ліпше дитина знає, що мама прийде нескоро, аніж марно чекатиме її цілий день.
Ритуал прощання під час карантину спричиненого коронавірусом Covid-19
Давати з собою іграшку зараз не можна. Тоді пробуйте інші варіанти:
- намалюйте на руці дитини серце;
- поцілуйте долоньку;
- складіть долоньку дитини мушлею (попередньо дитина повинна знати що таке мушля і почути море в мушлі), промовте в ту мушлі слова любові до дитини (ці слова не є рецептом від психолога, це особисто Ваші щирі слова до дитини). І потім, знаходячись у садку, дитина може прикладати свою «мушлю» до вушка і «почути» Ваші слова любові.