Підсумки Тижня безпеки дитини

Відповідно  листа  МОН  України  «Організація  та  проведення  «Тижня безпеки  дитини» в дошкільних  навчальних  закладах»  від  19.08.2011  № 1\9-635, Базового компоненту дошкільної освіти у закладі двічі на рік проводиться Тиждень безпеки дитини ( третій тиждень жовтня та  квітня).

Основними завданнями Тижня безпеки були:

  1. Підвищити ефективність освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя як в умовах воєнного стану так і миру.
  2. Поглибити теоретичні знання та практичні навички вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя. 3. Формувати у дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях. Навчити їх користуватися телефонами служб безпеки (101, 102, 103, 104), вивчити домашню адресу.
  3. Формувати навички елементарної першої медичної допомоги, вміння надавати собі та ближньому першу допомогу.
  4. Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, поведінки на вулиці, у транспорті, вдома.
  5. Продовжити знайомити дітей з правилами протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж.
  6. Формувати у дошкільників основи здорового способу життя. Пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків.
  7. Інтегрувати родинне і суспільне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.                                          З метою  проведення Тижня безпеки дитини у закладі видано  наказ «Про підготовку та проведення Тижня безпеки  життєдіяльності дитини в ЗДО»  (від 30.09.2022  № 101  з  17  по 21 жовтня 2022 р. та  від 07.04.2023 № 50 з 17 по 21 квітня 2023 року),   створено творчу групу, яка розробила план основних заходів  підготовки до проведення  та план  проведення Тижня безпеки життєдіяльності дитини.

Під час підготовки до проведення Тижня безпеки дитини було проведено ряд заходів: перевірено документи системи цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності в дошкільному закладі (за необхідності поновлено), журнали реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності; поновлено інформацію   в групах батьків у Vieber та інтернет – сайті закладу з  питань збереження життя і здоров’я дітей за розділами «Психологічна безпека під час війни», «Повітряна безпека.  Як діяти?», «Як діяти під час надзвичайної ситуації?», «Дитина і побут», «Дитина і вулиця», «Дитина і гра», «Дитина і природа», «Здоров’я дитини» тощо та підготовлено пам’ятки і порадники для батьків з безпеки життєдіяльності дошкільників, які  розміщено  на  сайті ЗДО; в  методичному  кабінеті  та  у вікових групах обладнано виставки кращого навчально-методичного та дидактичного забезпечення освітнього процесу з безпеки життєдіяльності дошкільників; облаштовано  «Куточки безпеки дитини» у кожній віковій групі;   перевірено наявність і стан медичного обладнання, поновлено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах; перевірено стан пожежних щитів та пожежного інвентарю; поновлено картотеку дидактичних ігор з безпеки життєдіяльності дошкільників з активним використання ІКТ-технологій; поновлено папки з практичними матеріалами: «Охорона праці та безпека життєдіяльності у ЗДО», «Організація цивільного захисту у ЗДО», «Плани реагування на надзвичайні ситуації вихователів» по віковим групам;  для педагогів проведено консультацію «Фізична безпека дитини під час війни».                               Упродовж  Тижня безпеки дитини в усіх   вікових групах проводилися тематичні заняття,  вікторини, тренінги, розваги й інші форми роботи відповідно з тем:  «Природа-друг, природа-ворог», «Обережність не завадить (формування у дітей безпечної  поведінки у різних життєвих ситуаціях)»; «Про здоров’я треба дбати, про здоров’я треба знати», «Школа екстремальних ситуацій «Увага всім!»; «День самостійної дитини» (один вдома, захисти себе сам).

Протягом Тижня безпеки дитини у ДНЗ також проведені інші заходи та форми роботи з дітьми, зокрема: тематичні заняття в усіх вікових групах відповідно до Плану проведення  Тижня безпеки по віковим  групам,  музичні та фізкультурні  розваги;  моделювання ситуацій правильної поведінки дітей у різних надзвичайних ситуаціях, інтерактивні ігри з песиком Патроном «Небезпечні предмети», «Небезпечні  місця для ігор»; читання тематичних творів дитячої художньої літератури та їх обговорення; аналіз небезпечних ситуацій та виведення дітьми правил безпечної поведінки тощо.

Вихованці старшого дошкільного віку 20 квітня прийняли участь у виставці дитячого малюнку «Екстремальні ситуації очима дітей».

З метою закріплення навичок безпечного стилю поведінки в екстремальних  ситуаціях, відпрацювання елементарних заходів евакуації дітей з приміщення ЗДО,  швидкого  реагування  на   надзвичайні  ситуації

20 квітня проведено практичний тренінг «Сигнал «Увага всім!» з    працівниками та вихованцями закладу.

Для зустрічі  з вихованцями та працівниками закладу та проведення серед них роз’яснювальної роботи «Як поводитись при виявленні невідомих предметів» та «Мінна безпека» були запрошені представники МНС та Міжнародної гуманітарної організації «Представництво The Halo Trust в Україні».

https://youtu.be/AkPX_uMu4bs – посилання  на відео «Тиждень безпеки дитини в ЗДО № 3 «Теремок»

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *