Поради для батьків: “Щоб здоров’я зберегти, навчися його цінувати»

Поради для батьків:

Щоб здоров’я зберегти, навчися його цінувати»

У сучасному світі, коли навколо маленької людини стільки спокус, тільки батьки здатні і повинні захистити його від шкідливих звичок, неправильного харчування, пасивного, малорухливого способу життя та інших небезпечних факторів скорочуючих людське життя.

Якщо ви, батьки зараз приділите достатньо уваги здоров’ю своєї дитини, то в майбутньому він обов’язково оцінить вашу турботу і увагу про нього, він назавжди буде вам вдячний за найважливіший подарунок у житті кожної людини – здоров’я…

Шановні батьки не забувайте, що ключ до успіху в зміцненні і збереженні здоров,я вашої дитини – в розумному фізичному, інтелектуально-особистісному розвитку.

Оздоровлення малюка має включати в себе різні компоненти, сукупність яких можна назвати як «здоровий спосіб життя» дитини. Здоров’я дитини забезпечується за допомогою організації здорового способу життя, компонентами якого є:

фізичне здоров’я дитини (загартовування, правильне харчування, режим дня, гімнастика, рухливі ігри, особиста гігієна та ін)

психологічне здоров,я дитини (інтерес, бажання, потреби, емоційний ко-мфорт)

соціальне здоров’я (поведінка, спілкування, досвід, практика)

моральне здоров’я (здоровий спосіб життя, дружба, доброзичливість, співробітництво)

інтелектуальне здоров’я (навички, знання, здібності, вміння)

Ось ці всі компоненти потрібно внести в життя дитини, щоб зберегти і зміцнити здоров’я малюка.

  1. Приділіть увагу психічному здоров’ю – адже щаслива той дитина, якій комфортно і затишно.
  2. Режим дня дитини, повинен бути стабільним, гнучким і динамічним, повинен передбачати різноманітну діяльність дитини з урахуванням стану здоров’я дітей та вікових особливостей. Батьки та педагоги ми не повинні забувати, що потрібно створювати такі умови, які б задовольняли дитячу цікавість. У дітей має бути насичене різними подіями життя! І тоді вашому малюкові часу хворіти просто не буде …
  3. Обов’язково потрібно приділити увагу ефективному загартовуванню, в шкірі дитини закладено величезну кількість нервових закінчень, вплив на них благотворно вплинуть на всю нервову систему, а через неї і на всі органи. Загартовування допоможе поліпшити діяльність нервової системи, серця, обмін речовин, апетит, організм дитини адаптується до навколишнього оточення, підвищиться опірність до захворювань.
  4. Спорт має стати невід,ємною частиною будь-якої людини піклуючогося про своє здоров’я, тому малюк повинен бачити приклад батьків, не варто цілий день проводити за комп’ютером або телевізором, а краще погуляйте з дитиною, покатайтеся на велосипеді, або лижах, при нормальному стані дитини можна визначити в спортивну секцію, танці, хоккей – все залежить від потреб і бажання батьків і дитини. Головне потрібно пам’ятати, щоб ви не вибрали, важливе завдання – підтримувати дитячий організм в нормальному фізичному стані і зберігати здоров’я малюка.

          Турбота про розвиток і здоров’я дитини починається з організації здорового способу життя, як у сім’ї, так і в дитячому саду. Адже здорова дитина сьогодні – наше успішне завтра!

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *