Рекомендації для батьків: “Домашнє насильство під час війни: як його зупинити””

      Відповідно до статті 1. Закону України «Про запобігання та протидіюдомашньому насильству»

домашнє насильство– діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального,психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи вмежах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнімподружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали)однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чиу шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, якавчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, атакож погрози вчинення таких діянь.

          Під час війни від домашнього насильства найбільше страждаютьтрадиційно вразливі категорії – жінки, діти, люди похилого віку, особи зінвалідністю, вимушені переселенці.

          Діти відчувають на собі подвійний вплив війни. Якщо у родині, девідбувається домашнє насильство, є діти – не варто тішити себе ілюзіями, щовони нічого не помічають й на них така ситуація ніяк не вплине. Діти всебачать, все відчувають, й нездорові стосунки між батьками можуть травмуватиїх навіть більше за те, що вони побачили на війні.

          Дитина – свідок (або очевидець) насильства – теж постраждалий віддомашнього насильства.

Згідно законодавства України за вчинення домашнього насильствапередбачена відповідальність

            Так, стаття 173² Кодексу України про адміністративня правопорушення передбачає собою накладенняштрафу від 10 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходівгромадян або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, абоадміністративний арешт на строк до 7 діб.

            Стаття 126¹ Кримінального кодексу України передбачає покарання увигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин,або арештом на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5років, або позбавлення волі на строк до 2 років.

            Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства або ж знаєте про факт вчинення насиства за ознакою статті необхідно звернутися:

  • до Національної поліції за номером 102 та повідомити про фактнасильства;
  • на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаютьсяінформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, якіпостраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі,насильства стосовно дітей;
  • до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги0 800-213-103;
  • до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або116-123 (короткий номер з мобільного)

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *