Рекомендації для батьків та вихователів: “Як розвитути творчі здібності та викликати інтерес до малювання у дітей?”

Для того щоб викликати інтерес до малювання у дітей, необхідно перетворити цей процес на гру або чарівну казку. Перший час дитина із задоволенням малює пальчиками, потім – олівцями і пензликами. Минає час, і інтерес до малювання втрачається.

Щоб підтримувати в дітях бажання творити, можна запропонувати їм нетрадиційні техніки малювання. У таких випадках малювати дозволено, чим хочеться і як хочеться.

Дітьми зазвичай з радістю вітається техніка малювання ватними паличками, так як можна одну і ту ж картинку створити абсолютно різними способами.

Пуантилізм для дошкільнят

У роботі з дошкільнятами варто приділити увагу і розповіді про саму техніку пуантилізм. Необхідно дати мінімальну інформацію про те, що малюнок створюють за допомогою окремих мазків або точок різних кольорів.

Важливо, що при створенні картинки фарби не можна змішувати між собою. При цьому відстань від однієї точки до іншої може бути великою, а можна, навпаки, розташовувати точки близько один до одного.

У кожній техніці малювання існують різні секрети і нюанси. Пуантилізм – не виняток. Є деякі моменти, на які варто орієнтуватися, щоб отримати максимально задовільний результат.

1. Для малюків на перших заняттях краще пропонувати тільки один колір фарби. Картинки треба підбирати максимально прості: сонечко, яблучко або сніг, дощик.
  2. Дітям старшого дошкільного віку даються завдання складніше. Збільшується кількість кольорів. Це дозволить юним художникам проявити уяву.
  3. Також діти можуть спробувати себе в ролі художників, створюючи цілі картини в техніці пуантилізму.

Заняття для дошкільнят

за нетрадиційною техінкою малювання ватними паличками “Гілочка горобини”

Мета: навчитися зображати горобину в техніці пуантилізм, розвиток творчої уяви та дрібної мотрики рук, підвищення інтересу до художньої діяльності.

Обладнання: горобина (картинка або справжня); фарба червоного кольору (гуаш або пальчикові фарби); шаблони з зображенням гілочки

Хід заняття

1. Інформаційне повідомлення “Малюнок ватними паличками”

Малювання горобини ватними паличками – це заняття, яке можна проводити як у групах дитячого садка. Воно спрямоване на те, щоб познайомити дітей з новим прийомом малювання, а також викликати у них інтерес до природи.

1. Малюємо горобину за зразком
  2. Загадка

“Взимку на гілках яблука! Швидше їх збери! І раптом спалахнули яблука, адже це… (Снігурі) “.

1. Малюємо снігурів ватними паличками

У гості до дітей прилетіли снігурі. Снігурі прилітають наприкінці осені, на початку зими, тому доречна розмова про зміни природи в ці сезони: облітають листя з дерев, відлітають птахи в теплі краї, на деяких деревах встигають ягоди, наприклад, на горобині.

1. Фізхвилинка “Снігурі”

Снігурі летять, крилами махають.

Їм на місці не сидиться,

Завертілися, як вовчок,

Приг – скок, приг – скок.

Полетіли пообідати