Старша група Б “Пізнайко” Вихователі Хабарова Н.В. Луговик І.М.
23.09.2022 П’ятниця
«ЯК ПРОВЕСТИ ВИХІДНІ ДНІ»
Усі з нетерпінням очікують вихідні дні, як дорослі так і діти. За тиждень організм втомлюється не лише фізично, а й морально. Ваша дитина цілий день перебуває в дошкільному закладі, ввечері вдома майже немає часу на спілкування в родині.
Тому у вихідні дні так важливо, якомога більше приділяти увагу один одному у сім’ї, а особливо це потрібно дитині. Все, що ми не встигли розказати, показати дітям у будні дні, ви повинні зробити це за вихідні.
Як же правильно провести вихідні дні з користю для дитини і самих дорослих?
По-перше, необідно як найбільше перебувати на свіжому повітрі. Якщо дозволяє погода, відвідайте з дітьми ліс, водойму, парк. Багато молодих сімей полюбляють відпочинок на лоні природи, але все зводиться до вогнища, шашликів та навіть до банальної випивки. А діти в цей час представлені самі собі. І чим вони займаються в цей час батьків не дуже турбує, лиш би не заважали дорослим “культурно відпочивати”.
Користі від такого походу на природу дітям немає, а ось шкоди по-вінця. Адже дії батьків не співпадають з тим, чого їх навчали вихователі. А саме: розводити багаття у лісі, ламати гілки та нищити дерева й кущі, смітити, розпивати алкогольні напої, палити цигарки тощо.
Якщо ви ідете з дітьми на природу, то повинні на все живе звертати увагу, дивуватися, задавати дітям запитання, відповідати на їхні, а ні в якому разі не ігнорувати. Якщо ж можливо ви не знаєте правильної відповіді, то краще не придумуйте щось самі, а пообіцяйте (і обов’язково виконайте) знайти відповідь у книгах, коли повернетесь додому.
По-друге, дітям, та й вам також, корисно побувати в театрі, цирку, зоопарку, на атракціонах. Звичайно це зараз коштує чималих грошей, але години спілкування з дитиною, перегляд вистави з нею, а потім обговорення баченого, захват вашого малюка тим, що це все було разом з вами не має ціни – тому що це спілкування безцінне.
Якщо ж на дворі погода не дозволяє вийти за поріг, то і вдома можна знайти масу цікавого і корисного для спілкування з дитиною: почитати книгу і обговорити прочитане, пограти в шашки, чи шахи, лото, розіграти театральну виставу по знайомій і любимій казці. Залучити дитину до спільної хатньої праці: навести порядок в своєму куточку з іграшками, витерти пил, помити посуд тощо. Все це слід робити так, щоб малюк працював “не з під палки” а із задоволенням: заохочуйте, підбадьорюйте, не скупіться на похвалу. Навіть, якщо розбилась ваша любима чашка, то заспокойте дитину, що то не саме страшне, та й взагалі ви вже давно мріяли купити іншу ще кращу чашку, але трішки жаль викидати цю.
Батьки, що люблять своїх дітей, завжди знають, як розумно провести вихідні дні з користю і для себе і, головне, для своєї дитини. Цей “потрачений” час на спілкування з сином чи донькою вернеться до вас сторицею вдячністю маленьких сердечок ваших дітей.
Бажаємо вам успіху в цій, здавалось би, легкій та, в той же час, важкій справі, як спілкування з дитиною, її виховання.
22.09.2022 Четвер
“ХАРАКТЕРИСТИКА СТАРШОГО ДОШКІЛЬНИКА”
- Фізично розвинений дошкільник має добре здоров’я,
характеризується умілістю (м’язовою та предметно-практичною), вправністю, здатністю визначити свою стать та подбати про свою власну безпеку.
- Емоційно розвинена дитина вирізняється оптимістичним
самопочуттям, розуміється на основних емоціях і почуттях, емоційно сприйнятлива, здатна утримуватися від негативних проявів, регулювати свій настрій.
- Соціально розвинений дошкільник добре адаптується до нових умов, вміє налагодити з іншими взаємодію, орієнтується у проявах схвалюваної та неприйнятної поведінки, поводиться відповідально.
- Морально розвинена особистість диференціює поняття «добро» і «зло», характеризується правило доцільною поведінкою, толерантністю, здатністю допомагати іншим, правдивістю, совісністю. Дитина, в якої сформована довільна поведінка, має набір таких основних вольових якостей, як самостійність, наполегливість, цілеспрямованість, організованість, сміливість.
- Пізнавальний розвиток засвідчує здатність дошкільника проявляти допитливість, уміння спостерігати, аналізувати, міркувати, збирати інформацію, знаходити відповіді на незрозуміле.
- Мовленнєвий розвиток характеризується уміннями правильно
вимовляти звуки, активно спілкуватися з допомогою мови, грамотно будувати речення, мати збалансований лексичний запас з кожної сфери життєдіяльності.
- Математичні вміння дошкільника полягають у здатності лічити, вимірювати, класифікувати, співвідносити, розв’язувати елементарні арифметичні задачі тощо.
- Ігрові вміння дитини проявляються в її спроможності продукувати сюжет, пов’язувати його з реальним життям, адекватно виконувати різноманітні ролі, узгоджувати свою поведінку з іншими, дотримуватися ігрових правил, використовувати ігрові матеріали, радіти спільності.
- Навчальні вміння засвідчують здатність слухати, чути дорослого,адекватно реагувати на його вимоги, організовувати власну діяльність, вчиняти раціонально, контролювати свої дії, адекватно оцінювати навчальні досягнення.
- Художньо-естетичний розвиток дошкільника засвідчується поінформованістю в основних видах мистецтві володінням художніми навичками і технікою, елементарний художнім смаком, орієнтуванням у світовій та національній культурах.
- Екологічний розвиток дитини характеризується її здатністю реагувати на красу природи, бережливо ставитися до неї, диференціювати флору і фауну різних регіонів, характеризувати основні ознаки і компоненти природи, розрізняти її стани, поводитися екологічно доцільно, відчувати свою відповідальність за неї.
- Розвиток позитивного само ставлення дитини засвідчується інтересом до власної зовнішності, внутрішнього життя, поведінки, досягнень; здатністю орієнтуватися у власних чеснотах і вадах, прагненням заслужити схвалення авторитетних людей, умінням реалізувати свої можливості та захистити власні інтереси.
- Креативний розвиток засвідчується вмінням продукувати оригінальні ідеї, висувати гіпотези, відходити від заданих шаблонів, швидко мислити, виявляти дотепність, реалізовувати задумане, вдаватися до аналогій, цікавитися парадоксами, виявляти почуття гумору, виділяти істотне, правильно прогнозувати.
21.09.2022 Середа
20.09.2022 Вівторок
Конспект заняття з малювання “монотипія”
Тема: «Метелик»
Мета: продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними техніками малювання. Вправляти в умінні створювати малюнок в техніці «монотипії». Формувати вміння самостійно вибирати колірну гамму фарб, відповідну радісному річному настрою. Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук і кистей. Викликати позитивний відгук на результати своєї творчості.
Матеріал: аркуш паперу, гуаш, пензлик, склянка з водою
Хід:
19.09.2022 Понеділок
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
“Готуємо руку до письма”
Техніка письма вимагає злагодженої роботи дрібних м’язів кисті і всієї руки, а також добре розвиненого зорового сприйняття і довільної уваги. Багато дітей бояться ручки, неправильно її тримають, не можуть орієнтуватися в зошиті, при малюванні і зафарбовуванні активно повертають аркуш паперу в різні боки, зображували занадто маленькі предмети на аркуші.
Рекомендації при підготовці руки дитини до письма:
- Дрібна моторика. Для того щоб дитина міцно і впевнено тримав ручку, приділяйте 10-15 хвилин в день вправам на дрібну моторику (пальчикові ігри, мозаїка, пазли, малювання).
- Посадка і постава. Уважно стежте за тим, як сидить малюк: зверніть увагу дитини на те, якою має бути постава, розкажіть, чому важливо за цим стежити.
- Розмір письмового приладдя. Вибирайте спеціальні ручки і олівці для дошкільнят довжиною не більше 15 сантиметрів. Розмір ручки безпосередньо впливає на почерк малюка: успіхів у каліграфії можна досягти тільки в разі, якщо тримати ручку буде зручно і легко.
- Вправи для постановки руки. Перед листом запропонувати дитині зайнятися штрихуванням геометричних фігур. Ця вправа розвиває акуратність і вміння керувати інструментами письма. Потім можна ввести вправи на малювання похилих ліній або гачків, які допоможуть сформувати гарний почерк. Регулярно влаштовуйте фізкультхвилинки. Після занять рекомендується робити легкий масаж пальчиків, щоб розслабити втомлені м’язи.
Обов’язково відзначайте успіхи і хваліть!
11.08.2022 Четвер
Консультація для батьків
“Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни”
ЩО РОБИТИ ДОРОСЛИМ, ЩОБ ЗАСПОКОЇТИ І ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ
- ГОВОРІТЬ ІЗ ДИТИНОЮ, ЗАЛИШАЙТЕСЯ СПОКІЙНИМ ПІД ЧАС РОЗМОВИ
Психологиня Катерина Гольцберг на своїй сторінці в мережі Facebook радить обов’язково поговорити з дитиною про ситуацію, що відбувається. Говорити з дитиною варто дорослому, який найбільше зберігає спокій. Перед тим, як говорити з дитиною, дорослому самому слід заспокоїтися, щоб не завдати шкоди дитині.
Як дорослим заспокоїти себе – читайте далі в підрозділі про дії під час панічної атаки.
Якщо спілкуєтеся з підлітком – також дуже важливо навчати його, де шукати перевірену інформацію, та ділитися джерелами для її пошуку. Адже, як пояснює психологиня, під впливом стресу підліткам, які зазвичай гарно знаходять інформацію в Інтернеті, зараз складно відшукати перевірену інформацію про все, що відбувається та зрозуміти ситуацію, оскільки емоції пригнічують неокортекс (ту частину мозку, яка “відповідає” за логіку).
2. ДЕМОНСТРУЙТЕ НАДІЙНІСТЬ
Дорослому потрібно продемонструвати надійність: варто сказати дитині, що ви зробите все, щоб захистити себе і її від небезпеки, й що наша армія на варті та дасть відсіч. Для дитини до підліткового віку свої слова про захист і безпеку можна підкріпити обіймами. Підлітки ж, навпаки, можуть сприймати обійми, як слабкість.
3. ОБГОВОРЮЙТЕ З ДИТИНОЮ ПРАВИЛА “ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ”
Слід пояснити дитині, що зараз дуже важливо слухатися старших – батька, маму, не сперечатися з дорослими та слідувати за тим, хто відповідальний за безпеку.
Також домовтеся та навчіть дитину, де вона може зустрітися з вами або іншими родичами, де переховуватися, якщо буде втрачено мобільний зв’язок.
4. ГРАЙТЕ ІГРИ, ВИКОНУЙТЕ З ДИТИНОЮ ЗАСПОКІЙЛИВІ ВПРАВИ
Дитяча психологиня Світлана Ройз звертає увагу, що під час стресу ігри дітей можуть бути трохи “регресивними”, тобто старші діти можуть знову грати в ігри для малечі. Можна ліпити з пластиліну, окреслити навколо себе коло безпеки з нитки, рвати на дрібні шматки папір, «Видихнути хмаринку» (уявити, що вдихнули хмаринку і видихнути її зі звуком, можна з грозою і блискавкою, тупотіти при цьому ногами) тощо. Також можна грати настільні ігри, малювати, грати у слова, ігри в телефоні, в яких залучене просторове сприйняття (наприклад, Тетрис).
Докладний перелік ігор в укритті, які рекомендує психологиня, можна прочитати тут.
5. ВИКОНУЙТЕ ВПРАВИ ПРИ ПАНІЧНІЙ АТАЦІ
Міжнародний фонд ЮНІСЕФ на своїй Фейсбук-сторінці опублікував поради Світлани Ройз, як діяти при панічній атаці.
Ви та ваша дитина можете робити такі вправи на вибір:
- покласти руку на живіт, приблизно на 3 пальці нижче сонячного сплетіння та постукати по цьому місцю
- потерти кінчик носу
- надавити не сильно на очні яблука з двох боків
- якщо є, де лягти, – лягти на спину і зробити рухи ногами, як на велосипеді
- сконцентруватися на диханні – одну руку скласти, як човник і накрити нею губи, іншу руку – покласти на живіт. Видих – рука йде вниз до грудей, вдих – рука підіймається до рота
- змащувати губи, полоскати рот водою
- витягувати якомога далі язика – ніби намагаючись торкнутися грудної клітини
- подивитися вправо, не повертаючи голови, – якомога далі на 15-20 секунд, потім перевести погляд прямо, потім подивіться вліво – якомога далі, потім знову прямо
- розтерти тіло
- розтерти точку між підмізинним (четвертим) пальцем та мізинцем – там знаходиться точка паніки
- покласти руки на ребра, відчути, як вони при диханні розширюються, підіймаються
- розтерти руки, прикласти до нирок.
6. “ЗАЙМІТЬ” ЧИМОСЬ АУДІАЛЬНИЙ КАНАЛ ДИТИНИ
Світлана Ройз пояснює, що під час звуку сирен у дитини в особливому навантаженні перебуває аудіальний канал сприймання, тому його потрібно чимось “зайняти”. Для цього можна співати хором, горланити кричалки проти утіпутіна і російської армії, слухати в навушниках аудіоказки та музику, взяти з собою гітару та влаштувати для всіх концерт.
7. ЩЕ КІЛЬКА РЕЧЕЙ, ЯК МОЖНА ВІДВЕРНУТИ УВАГУ ДИТИНИ
- Обіймайте дитину, жартуйте з нею.
- Поїть дитину теплими напоями, годуйте її чимось смачненьким.
- Виконуйте разом із дитиною рутинні справи.
- Вмикайте мультики, серіали, розповідайте казки, історії, читайте дітям вголос.
8. ПОЯСНЮЙТЕ ДИТИНІ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ БУТИ ЗІБРАНИМИ ТА ДОПОМАГАТИ ОДНЕ ОДНОМУ
Психологиня Світлана Ройз пише, що
необхідно пояснити дитині складність ситуації, пояснити, що сталося те, чого ми боялися, тому важливо бути зібраними та допомагати одне одному.
9. ДОВІРТЕ ДИТИНІ ПОСИЛЬНЕ ДЛЯ НЕЇ ВІДПОВІДАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ
Світлана Ройз радить покласти на дитину відповідальність, яка їй до снаги – наприклад, доручити дитині завдання слідкувати за іграшкою.
Наші психологи також рекомендують доручити дитині певну функцію чи роль. Наприклад, можна попросити дитину створити казку про якогось персонажа, уявити себе журналістом та провести репортаж із події тощо.
Прийом відповідального завдання, ролі чи функції можна застосовувати й для саморегуляції дорослих.
10. ДОЗВОЛЯЙТЕ ДИТИНІ ВИВІЛЬНЯТИ НЕНАВИСТЬ ТА ЗЛІСТЬ
Психологиня Вікторія Горбунова пояснює, що зараз і для дорослих, і для дітей виявляти злість (ненавидіти, лаятися, кричати) – це здорова реакція. Тому дорослим потрібно дозволяти собі й близьким, зокрема й дітям, це робити. Це варто робити в ігровій формі. Можна застосовувати гру “Злий бобер” (придумати злу тваринку і поводитися так, як, на нашу думку, може себе вести ця тваринка. Потім перетворитися на добру тваринку. Потім – на людину) або кричати в “мішечок для криків” або стаканчик. Але після вивільнення ненависті та злості слід перемкнутися на щось добре і позитивне: на обійми, теплий чай, добрі слова одне одному.
Сльози та плач – теж нормально в цій ситуації, тому дайте дитині виплакатися. Після емоційного вивільнення дитині буде легше заснути.
10.08.2022 Середа
Слухання та переказ української народної казки “Цап та баран”
Мета: продовжувати знайомити дітей із казками про тварин, вправляти в умінні переказувати казку за допомогою запитань. Збагачувати словниковий запас. Розвивати увагу, пам’ять, спостережливість. Виховувати інтерес до української народної казки.
Запитання:
1.Про кого казка?
2.Чому чоловік та жінка вигнали Цапа та Барана?
3.Що зробили Цап та Баран, коли хазяїни вигнали їх з двору?
4.Що вони робили побачили посеред поля?
5.Що робили вовки?
6.Як Цап та Баран перехитрили вовків?
7.Як вовки хотіли врятуватися?
09.08.2022 Вівторок
Перегляд пізнавального відео з теми “Символи України”
Мета: розширити та систематизувати знання дітей про символи України; закріпити знання про український національний костюм, традиції.Розвивати пізнавальну активність, спостережливість.Виховувати патріотичні почуття до своєї країни.
08.08.2022 Понеділок
Малювання “Рушник”
Мета: вправляти в умінні малювати на видовженому прямокутнику, заповнюючи краї мотивами вишивки з ліній, вертикальних мазків, крапок. Удосконалювати вміння у малюванні вертикальних мазків один проти одного ворсом пензлика. Закріпити вміння малювати елементи візерунка ритмічно, використовувати кольори, характерні для української вишивки.
05.07.2022 Віввторок
Здоров’я і фізичний розвиток
Тема: “Зарядка білочки з м’ячиком”
Мета: активізувати діяльність організму, підвищити імунітет, розвивати увагу і зосередженість, виховувати любов до спорту
https://youtube.com/watch?v=Uqt21a8PhaE&feature=share
04.07.2022 Понеділок
Малювання
Тема: « Квіткова галявина»
Програмовий зміст: поповнити знання дітей про рослини найближчого оточення, зокрема квіти; вправляти у вживанні слів- ознак, малювати квіти нетрадиційним методом – «мильними бульбашками»; виховувати у дітей прагнення до досягнення результату, бережливе ставлення до природи; залучати до дивовижного світу мистецтва, розвивати мову, мислення, фантазію, творчість, уяву, увагу.
Матеріали: роздаткові: клейонки, пензлі, білий папір, коктейльні трубочки, серветки, склянки з мильною різнокольоровою рідиною, фарби.
Хід:
-Діти, ви вже вмієте малювати пензликом, пальчиком, долоньками, а сьогодні ми будемо малювати квіти мильними бульбашками.
У вас на столах є все необхідне для того, щоб намалювати чарівні квіти. Слухайте уважно, малюйте охайно. Тоді результат буде чудовий.
Пальчикова вправа
Вихователь показує дітям зразок та розповідає про послідовність виконання роботи.
Етапи виконання роботи:
1. Візьмемо пластикові стаканчики, в залежності від задуму роботи стаканчики можуть бути різних розмірів. У склянку наливаємо води, трохи засоби для миття посуду.
2. Додаємо фарбу. Все перемішуємо.
3. Опускаємо трубочку для соку в стаканчик і починаємо дути в неї до тих пір, поки над чаркою не підніметься мильна «шапка».
4. Беремо аркуш паперу і прикладаємо до стаканчика з мильними бульбашками. Можна так зробити кілька разів, в залежності від вашого творчого задуму.
5. Ось такі відбитки виходять на аркуші паперу. Треба дати їм висохнути.
6. Тепер обведемо кожен відбиток пензликом.
7. Наші кульки схожі на пухнасті квіточки. Тому пензликом домальовували листя і стебла. Незвичайні мильні квіти виросли на нашій галявині.
– Діти, давайте пограємо в цікаву гру, а бджілка тим часом помилується вашими гарними квітами.
Гра «Закінчи речення»
Вихователь починає речення, а діти завершують його.
Квіти потрібні для того, щоб… (ними милуватися);
Квіти потрібні для того ,щоб…(навкруги був приємний аромат);
Квіти потрібні для того, щоб…( їх дарувати);
Квіти потрібні для того, щоб…( вони прикрашали природу).
- Підсумок заняття -Діти, ви молодці, постарались і у вас вийшли чудові квіти.
30.06.2022 Четвер
Здоров’я і фізичний розвиток
29.06.2022 Середа
Ознайомлення з соціумом/мовлення дитини
Тема: «Знай і дотримуйся обов’язків!»
Програмовий зміст: У межах Міжнародної Конвенції ООН ознайомити дітей з їхніми правами та обов’язками. Дати визначення поняття «право» та «обов’язок». Формувати в дітей уявлення про себе самого як окрему, неповторну особистість. Закріплювати знання про те, що від дня народження дитина є громадянином своєї країни. Розвивати граматичну правильність мовлення. Виховувати повагу до законів держави – Конституціїї, гордості, любові до своєї Батьківщини.
Хід:
Вихователь: Діти, сьогодні я вам підготувала ілюстрації, на яких зображено права дітей.
- Діти, що таке «право»? Кожна людина, в тому числі і дитина, від народження мають певні права. А права громадян України записані в Основному законі нашої держави, який називається Конституція. (Показую книгу).
- А про дитячі права говорить Міжнародна Конвенція Організації Об’єднаних націй. Для того, щоб ви, діти, легше запам’ятали свої права, дорослі придумали і намалювали ось ці малюночки. З деякими правами дітей ми вже знайомі. Давайте, діти, розповімо про них. Я буду показувати ілюстрацію, а ви називати яке право дитини зображено на ній.
Дитиною вважається людина до 18 років.
– Усі діти мають право на життя.
– Усі діти мають право на любов та піклування.
– Кожна дитина має право на освіту.
– Кожна дитина має право на медичну допомогу.
– Кожна дитина має право на відпочинок.
– Кожна дитина має право на розвиток таланту.
– Кожна дитина має право на повноцінне харчування.
– Жодна дитина не повинна бути скривджена.
Вихователь. Ось бачите, діти, скільки прав має кожен від першої миті появи на світ. Але крім прав, у кожної дитини є ще й обов’язки, яких вона повинна дотримуватись. А які обов’язки вам відомі та з якими ви добре справляєтесь?
– Шануй тата, маму,дідуся, бабусю, старших і менших.
– Самостійно доглядай за собою.
– Дотримуйся правил особистої гігієни.
– Допомагай меншим та старшим, особливо людям, які потребують твоєї допомоги.
– Виконуй правила культури поведінки.
- Шануй та дбай про своїх чотириногих друзів.
– Бережи та охороняй природу.
А щоб краще зрозуміти обов’язки, послухайте історію маленького сірого кошеняти.
Оповідання В. Сухомлинського «Покинуте кошеня».
Хтось виніс із хати маленьке сіре кошенятко й пустив його на дорогу. Сидить кошеня та й нявчить. Бо хоче додому, до матусі. Проходять люди, дивляться на кошеня. Хто сумно хитає головою. Хто сміється. Хто жаліє: бідне кошенятко, та й іде собі.
Настав вечір. Зайшло сонце. Страшно стало кошеняткові. Притулилося воно до куща та й сидить – тремтить. Поверталась зі школи маленька Наталочка. Чує – нявчить кошеня. Вона не сказала ні слова, а взяла кошенятко і понесла додому. Пригорнулося кошенятко до дівчинки. Замуркотіло. Раде-радісіньке.
Бесіда за текстом:
- Який обов’язок виконала дівчинка Наталочка?
- Як можна назвати вчинок людей, які викинули маленьке кошенятко на вулицю?
Підсумок:
–Тож що означають поняття: «закон», «права», «обов’язки»
– Де вони записані?
– Яких прав і обов’язків ви дотримуєтесь уже зараз?
– Для чого потрібно це робити?
28.06.2022 Вівторок
Казка для дітей “Спортивні змагання. Хрюнчик і Хрянчик”
27.06.2022 Понеділок
Малювання
у техніці монотипії
на тему:
«Метелик»
Мета: продовжувати знайомити дітей з технікою монотипія; закріпити вміння малювати фарбами, правильно тримати пензлик; формувати навички малювання за нетрадиційною технікою; розвивати творчі здібності, фантазію; виховувати вміння слухати пояслення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії.
Матеріали та обладнання: фарби основних кольорів, аркуш паперу, пензлик, склянка з водою, світлини метеликів, ілюстрація “Будова метелика” та “Метелики”.
Сьогодні ми з вами будемо малювати метелика, але не простого, а чарівного.
Але спочатку, давайте пригадаємо, як він виглядає.
(Рис. 1 «Будова метелика»)
У метелика є голова, вусики, хобіток, яким він п’є квітковий нектар, також є грудина, черевце, лапки, та звичайно ж яскраві крильця, за допомогою яких він літає.
(Рис 2. «Метелики»)
Метелики бувають різні: є великі та маленькі, в них можуть бути різні за формою та кольором крильця.
(Рис. 3-4 «Приклад намальованих метеликів»)
А саме ось таких метеликів ми сьогодні будемо малювати.
Для того, щоб в нас вийшов такий метелик, нам будуть необхідні:
Аркуш паперу;
Пензлик;
Склянка з водою;
Серветка;
Та акварельні фарби.
Перед початком роботи, я пропоную вам розім’яти наші ручки, щоб було легше малювати. Уявіть, що наші ручки перетворилися на метелика, та повторюйте за мною:
Сів метелик на травичку, і замріявсь про весну,
Один, два, три, ти метелику лети,
Весна прийшла, тепло нам принесла.
Давайте повторимо ще один раз.
А тепер ми можемо починати малювати:
- Спочатку нам треба зігнути аркуш паперу навпіл, і розгорнути його.
- Беремо пензлик між двома пальчиками, та притримуємо великим.
- Змочуємо пензлика у склянці з водою.
- Обираємо колір, яким ми будемо малювати крильця. Я обрала червоний, а ви можете обрати будь-який інший, який вам подобається.
- Від нашого згину на аркуші, я починаю малювати одне крильце, спочатку наведу контур, а потім його зафарбую.
- Мию пензлика. Обираю фарбу для меншого крильця, я обрала жовту.
- Трохи нижче від попереднього крильця я починаю наводити контур меншого, й також його замальовую. Малювати треба швидко, щоб фарба не встигла висохнути.
- Мию пензлика. А тепер я обрала коричневу фарбу.
- Не забудьте, що в метелика повинні також бути голова, грудина, черевце та вусики. Малюємо їх.
- Мию пензлика та кладу на склянку.
- Поки фарби не висохли, я згинаю наш листок посередині та добре розгладжую його.
- Тепер ви можете витерти серветкою свої ручки чи стіл від фарби.
Одного разу, вранці-рано,
в садку біля старого пня
з’явився раптом хтось незнаний,
в яскраве вдягнений вбрання.
Літає, пурхає зраділо,
серед квіток веде танець,
і різнобарвні легкі крила
проймає сонця промінець.
А тепер відкриваємо наш малюнок. Подивіться, який чарівний метелик у нас вийшов. Малювали ми на одній стороні, а вийшло на двох.
Вам подобається? А якого метелика намалювали ви? Чекаю на ваші роботи та враження від заняття, не забудьте натиснути на дзвіночок та поставити вподобайку, всім гарного дня! Па-па!
23.06.2022 Четвер
Комплекс ЗРВ з прапорцями
22.06.2022 Середа
Перегляд казки “Котик і півник”
Переказ казки
21.06.2022 Вівторок
Ранкова гімнастика
Мета: продовжувати надавати знання про необхідність ранкової гімнастики та рухової активності на свіжому повітрі. Виховувати у дітей усвідомлене ставлення до проблем збереження та зміцнення здоров’я через фізичні вправи.
20.06.2022 Понеділок
Прогулянка до лісу
Мета: ознайомити дітей з рослинами та мешканцями лісу, формувати уявлення про життя комах, розвивати словниковий запас, виховувати любов до природи
Бесіда:
Ми прийшли до лісу. Подивіться навколо.
- Які рослини вам відомі?
- Назвіть дерева, які нас оточують.
- Який вид лісу: хвойний, листяний, мішаний? Чому ви так вирішили?
- Чому ліс називають багатоповерховим будинком?
- Яких комах ви побачили в лісі?
- Які правила поведінки в лісі ви знаєте?
Творче завдання «Лісові дарунки»
Діти викладають на землі візерунки із шишок, гілочок, листочків, соснових гілочок тощо, і розповідають про них.
Трудова діяльність:
Запропонуйте дітям зібрати лісові рослини. Підготуйте колекцію.
Рухлива гра «У лісочку на горбочку»
Мета: розвивати вміння пізнавати за голосом
16.06.2022 Четвер
Поради для батьків по організації літнього оздоровлення дошкільників
15.06.2022 Середа
Ознайомлення з соціумом=розвиток мовлення
Тема: “Лісові дзвіночки”
Мета: продовжувати знайомити з дитячими віршами українських поетів, вправляти в умінні відповідати на запитання за змістом прослуханого твору, робити логічні висновки та висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас, сприяти розвитку мовлення та мислення, формувати вміння вживати задані іменники та прикметники у множині; виховувати пізнавальний інтерес до природи, квітів та літературно – художнього слова; виховувати бережливе ставлення до квітів.
Матеріали: плакат із зображенням квітів, поширених у нашому краї, ілюстрація до вірша П. Тичини «Хор лісових дзвіночків».
Хід заняття
Дидактична гра «Знайомі квіти»
Це — мак. У нього квітка велика, червоного кольору. Стебельце у маку високе, а листячко темно-зелене, різьблене. Маки ростуть в полі, це польові квіти.
Це — ромашка. У ромашки кругла квіточка, на якій багато пелюсток. Пелюстки в ромашки білі, а серединка жовта. Стебло ромашки тоненьке, але міцне, а листочки невеличкі. Ромашки ростуть у лузі, це лугові квіти.
Це — кульбаба. Зараз навколо цвітуть кульбаби — на лугах, галявинах, край доріг. Квіточка кульбаби жовта і кругла, як сонечко, а ще пухнаста, як курчатко. Листочки у кульбаби довгасті, а стебельце блискуче, рожевого кольору. Коли кульбабка відцвітає, її квіти перетворюються на білі пушинки і летять за вітром.
Це — бузок. Бузок — це кущ, на якому зараз, у травні, цвітуть квіти. Вони дуже запашні. Бузок буває білий, бордовий і фіолетовий. Квіти на ньому ростуть кетягами. На кожному кетязі багато малесеньких квіточок.
Читання і обговорення вірша П. Тичина “Хор лісових дзвіночків”
Запитання за текстом:
- Про яку квітку розповів нам віршик?
- Дзвіночок був один чи їх було багато?
- Що робили дзвіночки?
- Про що співалося в їхній пісні?
- Де росли квіти дзвіночки?
- Що любили вони понад усе?
- Кого кликали дзвіночки і навіщо?
- Як ви гадаєте, яка вдача була у квіточок дзвіночків?
- Розкажіть, як дзвонили веселі дзвіночки?
Дидактична гра «Один — багато»
Лісова квіточка — лісові квіточки;
синій дзвіночок — сині дзвіночки;
срібний дзвін — срібні дзвони;
світла тінь — світлі тіні;
затишний гай — затишні гаї;
ясний день — ясні дні;
дощова хмарка — дощові хмарки;
золоте поле — золоті поля;
зелене жито — зелені жита.
14.06.2022 Вівторок
Здоров’я і фізичний розвиток
13.06.2022 Понеділок
Заняття. Малювання “Квіткова фантазія”
Мета: ознайомити з нетрадиційним малюванням в техніці «ниткографія», викликати інтерес до цієї техніки малювання; закріплювати вміння правильно розміщувати малюнок на аркуші; розвивати творчу уяву, дрібну моторику пальців рук; виховувати наполегливість, охайність. вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії.
Матеріал: фарби гуашеві, акварельні, аркуш паперу А4, нитка, пензлик.
Хід заняття
Відгадування загадок:
В баранців малих жовтеньких
Вовна виросла біленька.
Вільний вітер їм пастух.
І стриже він їх: дмух-дмух! (Кульбаби.)
Серед городу, на осонні,
Пишався пір’ям птах червоний.
Та полиняв кінець кінцем
І з птаха раптом став яйцем.
Бабуся те яйце розбила
І пиріжок смачний зробила. (Мак.)
Що за квітка на подвір’ї:
Жовта шапка, біле пір’я?
Знає, хто кого кохає,
Й від хвороб допомагає. (Ромашка.)
Мотивація
А давайте спробуємо відтворити квітку, але не такі які ми з вами відгадували. А особливу, незвичайну, за допомоги ниточки. Як вам ідея?
Практична робота
Пояснення вихователя:
Беремо білий аркуш паперу, формат А-4 і згинаємо навпіл. Набираємо фарбу на нитку за допомогою пензлика або нитку опускаємо у фарбу, можна брати розведену водою гуаш або акварель. Довільно укладаємо нитку з фарбою петлями і зигзагами на аркуш паперу. Добре використовувати товсту вовняну нитку. Після того, як змочена фарбою нитка викладена, її накривають другим листом. Обидва листа щільно притискають один до одного рукою, а нитку витягують за кінець. (можна придавити книгою).
10.06.2022 Пятниця
Інтегроване заняття (мовлення дитини + ліплення)
Тема: Качка з каченятами.
Мета: ознайомлення дітей з творчістю Т. Г. Шевченка, зокрема з поезією «Тече вода з-під явора…»; уточнити й розширити знання про птахів, їх види; допомагати освоювати конструктивну техніку ліплення; розвивати кругозір, посидючість, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук; виховувати любов до природи та творів Т. Г. Шевченка.
Матеріал: зображення качки з каченятами; зразок готового виробу; технологічна карта виготовлення качечки; набір пластиліну; набори стек; серветка; дощечка.
Хід заняття
Доброго дня, мої любі малята! Сьогодні у нас відбудеться незвичайне заняття. Адже сьогодні ми помандруємо до гаю.
— Що таке гай?
—Так, молодці! Ось подивіться, до якого гаю ми сьогодні завітаємо!
Дидактична гра «Що бачиш на картинці?»
— Так, є і дерева, і травичка, і річечка.
– А хто плаває по річці?
– До якого вірша цей малюнок? Я вам допоможу. Цей малюнок — до вірша «Тече вода з-під явора».
А хто написав цей вірш? (Т. Шевченко)
Творча гра «Качка з каченятами»
Почувши у вірші слово «качечка», — імітувати качку; на слова «Хлюпощуться качаточка» — плескати себе по боках; на слова «Ловить ряску» — голівку опускати донизу, імітувати рухи; на слова «розмовляє з дітками своїми» — повернутися одне до одного, кивати голівками і «розмовляти».
Тече вода із-за гаю
Та попід горою.
Хлюпощуться качаточка
Помеж осокою.
А качечка випливає
З качуром за ними,
Ловить ряску, розмовляє
З дітками своїми.
— Сьогодні я хочу запропонувати вам зліпити качку з каченятами.
Пальчикова гімнастика«М’ячик»
Практична робота
Дитяча руханка https://www.youtube.com/watch?v=vhRYw-mri7I
09.06.2022.Четвер
I заняття. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
Тема: Кількісна лічба в межах 5. Орієнтування у часі: частини доби.
Мета: закріплювати вміння кількісної лічби в межах 5; вправляти в умінні встановлювати часові відношення (частини доби); продовжувати порівнювати предмети за висотою; розвивати довільну пам’ять; виховувати інтерес до занять.
Хід:
- Робота в зошитах. Ст 36-37
- Руханка https://www.youtube.com/watch?v=r44y0oKKuJs
08.06.2022 Середа
1.Заняття Дитина в соціумі + Аплікація
Тема: «Казка вчить, як на світі жить».
Мета: пригадати вивчені казки; продовжувати формувати вміння у дітей пояснювати свою точку зору; закріпити правила безпечної поведінки, зокрема з незнайомцями; формувати уявлення про казку як друга, порадника і вчителя у важких ситуаціях; сприяти формуванню навичок знаходити у кожній казці повчання; продовжувати розвивати вміння відгадувати казку за названим прислів’ям і навпаки, пояснювати значення прислів’їв та аргументувати свій вибір; стимулювати креативність дітей та розвиток логічного мислення; сприяти підтримці позитивного емоційного фону у ході заняття; виховувати цікавість до казок, осуд брехні, підступності, пихатості, боягузливості; бажання допомогти другові у біді, не забувати про добро.
Обладнання: ілюстрації до знайомих казок, картон, кольоровий папір, ножиці, клейонка.
Хід заняття
—Ви любите казки? І я люблю.
Бесіда «Чого вчить казка?»
—Ми знаємо, що казки чарівні. А ще — кожна казочка нас чомусь вчить. — А давайте перевіримо, чи справді так. На картинці ви бачите ілюстрацію до казки, яку ми читали. Розкажіть, чого вона вас навчила.
1.
— Чого вчить нас казка «Колобок»?(Не тікати з дому; не розмовляти з незнайомцями).
—Звичайно, потрібно просити у мами дозволу піти кудись і попередити, куди саме ви йдете. І з незнайомцями не можна розмовляти! Якби Колобок не розмовляв з лисицею, вона б його не з’їла.
—А які ще казки вчать не відчиняти двері незнайомим? («Котик і Півник», «Вовк і семеро козенят»).
— А ця казка чому нас учить?
Орієнтовні варіанти відповідей:
- Не можна спілкуватися з незнайомими і йти, коли вони кличуть;
- Не можна відпливати далеко від мами.
- Не можна кидати людей у біді. (На прикладі гусеняти).
- «На добро добром відповідають». Не забувай добро. (На прикладі подарунків гусеняті від діда й баби).
—А ще не треба здаватися. Адже, «Де сила не може…» («…там розум поможе»).
— Якби Телесик сів і почав плакати у хатині, його вже давно б з’їли; але, завдяки його кмітливості, сміливості, він легко придумав, як обдурити Оленку. Пригадаймо: кмітливий – це такий, який легко придумає, як врятуватися з біди. Івасик-Телесик був кмітливим.
—А яку чистомовку ми знаємо про Телесика?
Чистомовка-гімнастика «Телесик».
Азка-азка-азка – у нас гостює казка.
Ід-ід-ід – жили баба і дід. (Показують хустинку кулачками і вуса пальцями)
Ими –ими-ими – вони були старими. (Прищурюються, імітують ходьбу з паличкою)
Есик-есик-есик– з’явився в них Телесик. (Руки розведені в сторони, радісний погляд)
Авав-авав-авав – у човнику він плавав. («Веслують»)
Ибку-ибку-ибку – ловив матусі рибку. («Закидають вудку»)
Ихо-ихо-ихо – трапилось з ним лихо. (Руки на щоках, нажаханий погляд)
Ївна-ївна –ївна – украла його зміївна. (Роблять «змійку» рукою)
Ивий-ивий-ивий – Телесик був кмітливий. (Права рука на поясі, лівим вказівним пальцем махають)
Есик-есик-есик – врятувався наш Телесик! (Плескають)
—Повчальних казок ще багато. Ось ще одна.
- Чого вона нас вчить?
- Не можна обдурювати. (На прикладі лисиці).
- Не потрібно забувати про старих друзів. (Хазяїн вигнав старого кота).
- «У страху великі очі». Не потрібно боятися, якщо для цього немає причини. Якби тварини не боялися подивитися на Пана Коцького, вони б побачили, що це звичайнісінький кіт.
—Кожному казковому герою потрібно відпочивати, щоб набратися сил. Давайте і ми зробимо фізкультхвилинку.
Дидактична гра «Що не так у казках?»
—Герої казок – такі самі веселуни, як і ми. Вони теж люблять посміятися і пожартувати. Тому прислали нам свої фотографії. Але фотографії ці жартівливі. Щось тут не так… Що саме – скажіть нам ви.
—Чого навчила нас ця казка? (Відповіді дітей). А ще того, що разом ми сильніші. І навіть найменший із нас може допомогти.
ІІ. Аплікація до казки «Колобок»
https://www.youtube.com/watch?v=OybXabjhOa0
Підсумок.
—Ми з вами говорили, що багато казок закінчуються не зовсім добре. От Колобка з’їли, Червону Шапочку ледве врятували. А з бичком що сталося? (Розтанув на сонці). Так, адже про його добро забули. Ми з вами колись придумали добрі закінчення для цих казок: Колобок згадав наші повчання і повернувся додому, ні з ким не говорив по дорозі; бичка любили і годували смачним сіном…
—Ви переконалися, що кожна казка чомусь вчить?
—Вам сподобалося сьогоднішнє заняття?
—Обов’язково розповідайте казки своїм друзям. Можливо, якась повчальна казка допоможе і їм.
06.06.2022 Понеділок
Вивчення вірша «Чому чапля стоїть на одній нозі» П. Воронько
Мета: продовжувати ознайомлювати зі світом природи; розвивати память, мислення; виховувати повагу до митців.
Чапля зшила черевички
І мерщій пішла до річки.
— Чапу-лапу, чапу-лапу,
В мене гарні черевички!
Поки хвастала, ходила,
Черевичок загубила.
І стоїть вона в лозі
На одній своїй нозі,
Другу вгору підіймає —
Черевичка немає.
Заняття..Аплікація.
Тема: «Павич»
Мета: продовжувати удосконалювати творчі здібності; розвивати фантазію, моторику пальців; виховувати відчуття композиції
Матеріал: кольоровий папір (3 контрастних кольори); папір для квілінгу у смужках; ножиці; клей.
Хід:
Наріжте смужки для квілінгу на відрізки по 14 см. Знадобиться близько 20 штук.
Зігніть кінчики паперових відрізків у петлю та склейте кінці між собою. Потім візьміть фонову основу для аплікації та приклейте перший шар “хвоста” півколом. Друге півколо охоплюватиме менший діаметр та перекриватиме пусті ділянки першого шару. Після цього виріжте та приклейте лапки посередині знизу композиції, але не торкаючись краю листа.
Наступний крок — тіло птаха. Можна спростити його до форми гантелі. Намалюйте на голові очі та приклейте дзьоб зі складеного ромба. Приклейте тіло посередині, якщо заважають об’ємні петлі хвоста, злегка притисніть їх до основи.
Готовим виробом можна прикрашати стіну, листівку або коробку з подарунком, а також оформляти у раму з заглибленням. Вдалої творчості!
02.06.2022. Четвер
I заняття. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
Тема: Орієнтування у часі: раніше-пізніше
Мета: удосконалювати знання дітей про орієнтування у часі: спочатку, потім. Розвивати увагу, пам’ять, мислення, виховувати бажання займатися розумовою діяльністю.
Хід::
1. Робота в зошиті ст.42-43
2.https://www.youtube.com/watch?v=SijPIGEf_Og
01.06.2022 Середа
Аплікація
Тема: «Кошик овочів та фруктів»
Програмовий зміст: розширити та уточнити знання дітей про овочі та фрукти (де ростуть, яку приносять користь); закріплювати прийоми вирізування предметів круглої та овальної форми; вправляти в умінні робити ножицями невеликі виїмки для передавання характерних особливостей фруктів; розміщувати вирізані елементи на основі, акуратно наклеювати; виховувати навички колективної співпраці, обговорювати свої дії з іншими дітьми.
Матеріал: основа-великий кошик з цупкого картону, різнокольоровий папір, клей, пензлі, серветки, муляжі овочів та фруктів, іграшковий ведмедик.
Попередня робота: дидактична гра «Чарівний мішечок» та «Магазин»; розглядання овочів та фруктів на малюнках.
Хід заняття
Вихователь: До нас сьогодні в гості завітав ведмедик Мишко. У своєму кошику він приніс нам цікаві загадки. Будьте уважними, відгадку можна знайти у ведмедика в кошику.
Я гірка і завжди свіжа,
Всім подобаюсь, одначе
Хто мене ножем уріже,
Неодмінно сам заплаче.
(Цибуля)
Схована Марічка
В підземній коморі,
І тільки косички
Лишились на дворі.
(Морква)
Сидить баба,одягнулась,
В сто сорочок загорнулась,
Ціле літо достигає,
До нас у борщик поспішає.
(Капуста)
Стоїть півень на грядках
У червоних чобітках.
(Буряк)
Вихователь: Молодці! Послухайте вірш В.Крищенко.
СОНЯЧНЕ ЯБЛУКО
Медом яблуко налите
Зачепилось на гіллі.
По садочку ходить літо
У солом’янім брилі,
Літо яблука зриває
І підносить дітлахам.
Гарну пісеньку співає:
-Цьому дам і тому дам…
А маленькому-найбільш,
Подарую цілий ківш.
Покуштуйте, любі діти,
Подаруночок від літа…
Вихователь: Які овочі та фрукти ви ще знаєте?
Дидактична гра «Виправ помилку»
Ведмедик удає, що витягає з кошика яблуко, але насправді дістає бурячок.
-Мишко, це не яблуко(виправляють діти), а бурячок.
-А де він росте?(на городі)
-Це не морква, а слива.
-А де вона росте?(На дереві)
-Це не груша, а вишня.
-А вона де росте? (У саду, на дереві)
-Добре, діти, ми пограли, але кошик залишився порожнім, і нашим кухарям немає з чого готувати обід. Тож треба поспішати і виготовити з паперу овочі та фрукти.
Вихователь пропонує дітям вирізати, а потім наклеїти фрукти та овочі в кошик.
Вихователь запитує в дітей, який колір для яких фруктів чи овочів потрібен; нагадує, як обережно треба користуватися ножицями; повторює прийоми наклеювання, використовуючи серветки, пензлі та клей.
Самостійна робота дітей, індивідуальна допомога вихователя.
Вихователь: Діти, де вирощують овочі? Де ростуть фрукти? А чи подобається вам наш великий кошик, який ми наповнили всі разом?
Вихователь пропонує взяти кошик і подарувати його кухареві на згадку про всіх малят.
31.05.2022 Вівторок
Заняття: Мовлення дитини
Тема: «Наші друзі – вітаміни»
Програмовий зміст: розкрити дітям значення вітамінів; поглиблювати знання дітей про їх корисні властивості для здоров’я людини; формувати пізнавальний інтерес до «природної аптеки»; уточнювати і розширювати знання дітей про овочі й фрукти, удосконалювати уміння знаходити їх на дотик, розрізняти на смак і запах; розвивати естетичний смак; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання й уміння піклуватися про своє здоров’я.
Хід заняття
Вихователь. Діти, ви так гарно привіталися, побажали одне одному здоров’я. Вас почуло літо і завітало до нас.
ЛІТО:
Сонце, море і пісок – Все для ігор, для діток. Зайчик сонячний стрибає, Він з малятами пограє: Можна в жмурки в доганялки. Раді Саші і Наталки А Сергій в пісочку грав, Він фортецю збудував. На мурашник схожа дуже. Влітку весело нам, друже! Море хвилями хлюпоче, Дітлахів воно лоскоче.. Всі стрибають і радіють, Про веселе літо мріють.
Літо. Діти, я відвідала країну вітамінів. Я впевнена, що й ви багато знаєте про них. Скажіть, будь ласка, малята, які рослини ростуть на городі? (Городні рослини.) Назвіть їх. (Відповіді дітей.) А що це ви назвали? (Овочі.)
— Я бачу, що ви любите і поважаєте городні рослини, але я гадаю, що і про рослини в саду ви теж багато знаєте. Що росте в саду? (Фрукти.) Назвіть їх. (Відповіді дітей.)
Ну що ж, дуже приємно, що ви знаєте про рослини, які ростуть на городі і в саду. Вони дуже смачні і корисні.
Вихователь. Давайте розповімо літу, чим же корисні городні і садові рослини. (Вітамінами.)
— Вітаміни — це корисні речовини, необхідні нашому організмові. Коли людина їх не одержує в необхідній кількості, вона може захворіти. Вітаміни нам потрібні кожен день.
А якою стає людина, яка завжди вживає овочі та фрукти? (Здоровою, веселою; у неї завжди будуть міцні зубки, рум’яні щічки і гарний настрій.) А який у вас зараз настрій? Чому?
Гра «Квітка настрою»
Дитина бере пелюстку з «квітки настрою» і відповідно до її кольору мімікою передає настрій.
Синій — образа;зелений — спокій;червоний — радість;жовтий — щастя;жовтогарячий — здивування;сірий — сум.
Вихователь. Давайте поділимося гарним настроєм із нашим гостем.
Літо. Дякую вам, діти, але я прилетіло до вас не з порожніми руками. А з торбинкою. Ця торбинка не звичайна, а чарівна. У ній багато корисних вітамінів, про які ви дізнаєтесь, коли розгадаєте мої загадки.
Діти розгадують загадки і відповідають на запитання.
Сидить дівчина в коморі,А коса її на дворі. (Морква.)
Літо. Що це? Що ви знаєте про моркву? Якою є вона на смак? Для чого її вирощують?
Вітаміни, які містяться в моркві, сприяють покращенню зору, роблять ваші щічки рум’яними, а вас усіх здоровенькими.
А хто ще полюбляє їсти моркву? (Зайці, кролики.) Так, моркву люблять усі тварини, бо вона смачна, солодка й дуже корисна.
М’ячик я смачненький,Стиглий, червоненький.Соком-медом як наллюсь,Наливним тоді я звусь. (Яблуко.)
Вихователь. Яблучка не тільки смачні, але й корисні. Вони відіграють важливу роль у процесі обміну речовин і процесі травлення.
Хто ще любить поласувати яблучками? (Білочки, кізочки, їжачки.)
Росте вона на грядках,Одежинка вся в латках. (Капуста.)
Осінь. Дітки, мені час вирушати далі, але на згадку про мене я залишаю вам ось цей кошик із вітамінами. Приготуєте собі смачну страву, а яку, здогадайтеся самі.
Я — салатик вітамінний,І на смак я теж відмінний.Бурячок і огірок,Капустинка і морквинкаКвасолинка й картоплинка —Все змішалось у мені.Пригощайтесь, на здоров’я.Відгадайте, друзі, хто я. А це зовсім не секрет:Я — салатик… («Вінегрет»).
Приготування “Вінегрет”
30.05.2022 Понеділок
Спостереження за деревами. Клен.
Клен – дерево зі струнким стовбуром, вкритим сірою корою. Крона густа, розлога і кучерява. Листки великі, лапаті. Особливо гарний клен восени, коли його листя стає різнокольоровим: жовтим, червоним. Цвіте клен дрібними зеленкувато – жовтими квітками, які зібрані у пучечки. Плоди клена – крилатки. У клена цінна деревина: щільна і міцна. З неї роблять паркет, меблі, музичні інструменти.
Творче завдання.
Запропонувати дітям зобразити листочки клена різними способами: намалювати на мокрому піску паличкою, крейдою на асфальті, викласти листочок з паличок тощо.
(Дати дітям можливість самостійно обрати матеріал для роботи.)
Зачитати вірш “Крилате насіння”. Підвести підсумок.
Кружляє над нами
Насіння крилате,
Радіє насіння
Що вміє літати.
Це клени високі
Із рідної гілки
Синів проводжають
В далеку мандрівку.
Одна насінина
З кленової крони
Довірливо сіла
Мені на долоню.
І каже: « Я довго
Блукала над містом,
Не наважилась сісти.
Благаю мій друже,
Якщо це не важко,
Візьми й посади мене
В землю, будь ласка.
Я виросту кленом
У нашому краї
І шумом зеленим
Тебе привітаю».
А.Качан.
27.05.2022 П’ятниця
Заняття: Мовлення дитини+Дитина в соціумі
Тема: «Прийди до нас, літечко!»
Мета: уточнити та поглибити знання малят про різні пори року, формувати вміння у дітей розповідати про прикмети, особливості погоди, трудову діяльність людей в ту чи іншу пору; поповнювати словниковий запас вихованців, закріпити в словнику назви літніх місяців, їх ознаки тощо; продовжувати формувати вміння в дітей уважно слухати розповіді дорослого та переказувати їх, давати відповіді на запитання, коригувати зміст почутих речень, брати активну участь у колективній бесіді; виховувати пізнавальний інтерес до довкілля, до природи рідного краю, розвивати образне мислення та уяву.
Матеріали: пейзажна ілюстрація «Літо», картки із зображенням різних пір року,
Хід заняття
Ще кілька днів — і мине весна-красна.
Яка пора прийде на зміну весні?
Правильно. Усі ми любимо літню пору.
Яка погода стоїть влітку?
Чим же займаються люди в літню пору?
Дидактична гра «Літечко»
Діти за допомогою дорослого будують розповідні речення за запитаннями:
- Влітку люди відпочивають,
- їздять у подорожі.
- Влітку ходять до лісу по гриби.
- Влітку купаються у морі чи в річці та загоряють на пляжі.
- Влітку збирають врожай ягід, фруктів та овочів.
- Влітку люди працюють на городах та в садках.
- Влітку хлібороби жнивують, збирають врожай зерна.
Бесіда «Літні місяці»
Давайте пригадаємо назви літніх місяців.
Коли приходить перший місяць літа, дні стоять найдовші, а ночі — найкоротші. Сонечко в небі високо-високо. На клумбах розквітають червоним цвітом півонії, троянди, маки. У садку починають червоніти порічки та полуниці, а ближче до кінця місяця — і вишеньки. У лісі достигають червоні сунички. Хто знає, як називається перший місяць літа? Чому він так називається?
Щойно почнеться наступний місяць літечка — липень — зацвітає медоносна липа. Бджілки збирають з неї нектар, з якого роблять цілющий мед. А як тільки липа відцвіте — у пасічників настає пора медозбору. Липовий мед вважається дуже корисним. Тому і викачують мед із вуликів найчастіше саме у липні.
Промине солодкий медовий липень — і настає черга останнього літнього місяця. Він називається серпень. Чому? Бо серпень — пора жнив. Раніше, в давнину, коли не було потужних машин та зернозбиральних комбайнів, люди виходили у поле і жали вручну, серпами. Це була дуже важка, але радісна праця. Важка, бо під гарячим серпневим сонцем трудитися було непросто, а радісна, бо всі раділи щедрому врожаю хліба. Багато часу спливло відтоді. Давно вже ніхто не жне жито і пшеницю серпом. Натомість у полі трудяться комбайни та жатки. А останній літній місяць і досі звуть серпнем.
Запитання за змістом бесіди:
-Як називається третій місяць літа?
– Чому він так називається?
-Як проходили жнива у давні часи?
-Чому жнива вважають напруженою, але радісною порою?
-Як косять в полях хлібні злаки тепер?
Отже, весну змінює літо. А які пори року настануть далі? (Після літа буде осінь, а потім — зима.)
Дитяча руханка:
Дидактична гра «Гарні пори року»
- Літо яке? (Спекотне, ягідне, врожайне, пляжне, грозове, веселко-
ве, сонячне, медове.)
- Осінь яка? (Золота, чарівна, барвиста, щедра, запаслива, хазяй-
новита, грибна, дощова, мокра, похмура.)
- Зима яка? (Холодна, морозяна, сніжна, біла, весела, сувора, сер-
дита, вітряна, люта, крижана.)
- Весна яка? (Тепла, квітуча, ясна, довгождана, красна, співуча,
ласкава, зелена, радісна.)
Вправа «Знайди невідповідності та виправ їх»
Навесні ми каталися на лижах і санчатах. (Взимку ми каталися
на лижах і санчатах.)
- Восени розтанув сніг, і настала повінь. (Весною розтанув сніг, і
настала повінь.)
- Влітку ми спостерігали за листопадом. (Восени ми спостерігали
за листопадом.)
- Перші проліски розцвітають влітку. (Перші проліски розцвітають навесні.)
- Взимку почалися ранками перші приморозки. (Восени почалися
ранками перші приморозки.)
- Огірки дозрівають на городі восени. (Огірки дозрівають на городі літом.)
- Взимку мама варила малинове варення. (Влітку мама варила малинове варення.)
26.05.2022. Четвер
I заняття. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
Тема. Порівняння груп предметів. Орієнтування в часі.
Мета: закріпити вміння порівнювати множини предметів, орієнтуватися в просторі, використовуючи слова над, під; продовжувати вправляти в умінні правильно використовувати слова та вирази порівну, більше на один, менше на один; співвідносити кількість предметів із цифрами; розвивати вміння розрізняти й правильно називати чотири пори року; виховувати інтерес до занять із математики.
Матеріали: ілюстрації із зображенням пір року; ілюстрація «На лісовій галявині», картинки п’яти білочок, п’яти горішків; картки із цифрами 1, 2, 3, 4, 5.
Хід заняття
Гра «На лісовій галявині».
—Яка пора року зображена?
-Чому ви так вважаєте?
-Що відбувається влітку в природі?
Подивіться: на лісову галявину прибігли білченята.
— Скільки білочок на галявині?
— Кожна білочка взяла по одному горішку. Чи вистачило білочкам горішків?
— На скільки горішків менше, ніж білочок?
— Що треба зробити, щоб білочок і горішків стало порівну?
— Скільки стало білочок і горішків?
— Одна білочка втекла. Чого більше тепер?
— На скільки?
— Що треба зробити, щоб предметів знову стало порівну?
Гра «Пори року».
Вихователь вивішує ілюстрації пір року: зими, весни, літа, осені; далі читає вірш про якусь пору року, а діти мають підійти до відповідної ілюстрації.
В небі сонечко яскраве,
В травах — коники,
А у лісі кучерявім
Дзвонять дзвоники.
Схожа вродою із сонцем
Кожна квіточка.
Стигне вишня під віконцем.
Літо… Літечко!
Л. Савчук
Знаю я: весна настане.
З хмари сонечко прогляне,
Землю-матінку пригріє.
Степ кругом зазеленіє.
П. Копельгородський
Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі.
Поля причепурила —
Пухнастим снігом вкрила.
Вгадайте, хто вона,
Бабуся чепурна.
Г. Зралко
Уже в саду осінньому
Гуляє листопад,
І літо не повернеться
Не вернеться назад.
М. Сингаївський
Гра «Орієнтування у часі»
Гра «Порахуй»
25.05.2022. Середа
І Заняття БЖД
Тема: «Небезпека вдома й на вулиці. Основні правила поведінки під час пожежі у квартирі, під час грози та урагану»
Мета: формувати у дітей уявлення про небезпечні предмети, явища та про шкоду, яку вони можуть завдати; збагачувати знання дітей про особливості стихійних явищ природи та правила поводження під час їх виникнення; покращувати здатність логічно мислити. Збагачувати словниковий запас дітей; покращувати навички пояснювального мовлення; продовжувати вчити вихованців уважно слухати та відгадувати загадки. Розвивати фізичні якості дошкільників; формувати вміння дбати про власне здоров’я. Вправляти в умінні дітей правил безпечного поводження вдома з електроприладами; формувати навички безпечної поведінки під час небезпечних ситуацій. Віддавати перевагу безпечним видам діяльності, підтримувати свідоме, відповідальне ставлення до особистої безпеки; зацікавити загадками про явища природи. Дати поняття про те, що цікаві та привабливі зовні предмети можуть бути небезпечними; формувати навички доцільної поведінки під час небезпеки; виховувати цікавість до художнього слова. Розвивати вміння розмірковувати, прогнозувати наслідки необачної поведінки; формувати поняття про причинно – наслідкові зв’язки між природними явищами та життям людини.
Матеріали: підсвічник, свічка, сірники, іграшковий телефон, ілюстрації урагану та грози.
Хід заняття
Сьогодні ми з вами поговоримо про небезпеку вдома та на вулиці. Визначимо основні правила поведінки під час пожежі, грози та урагану.
Робота над загадками:
- Палочка – черкалочка,
Головою черкне –
Вогонь спалахне! (Сірник)
- Лишає він страшні сліди,
Усе він пожирає,
А як дали йому води –
Відразу помирає.
– Як ви думаєте, про що ця загадка? (Про вогонь).
Запитання до дітей:
– Коли вогонь добрий – друг людини?
– Коли він стає ворогом?
Вогонь — друг і ворог людини. Від нас залежить, яким він буде: добрим чи злим. Коли з вогнем поводитись необережно, може статися пожежа. Під час пожежі небезпеку для життя людей становить вогонь і дим. Вогонь спричиняє опіки тіла, а від диму можна учадіти. Щоб запобігти пожежам, треба знати, від чого вони виникають.
Дослід зі свічкою.
Давайте піднесемо руку до свічки, що ви відчуваєте?
Але давайте подивимося, що може статися, якщо дуже близько підійти до вогню.
Дослід: показати дітям, що є невидиме полум’я і воно теж небезпечно. Піднести папір до полум’я свічки на відстані кількох сантиметрів, не торкаючись видимої частини полум’я. Через кілька секунд лист задимиться, з’явиться коричнева пляма, потім полум’я.
Висновок: не можна близько підходити до вогню, можна обпектися. Не можна близько підносить до вогню предмети, вони можуть запалитися і нанести шкоду людині або стати причиною пожежі.
Запитання: Що може стати причиною пожежі?
Причинами пожеж можуть бути:
— необережність у поводженні з вогнем (кинутий запалений сірник, непогашене багаття);
— пустощі дітей з сірниками, з вогнем, ігри з запаленими предметами;
— порушення правил користування електроприладами;
— недотримання правил користування газовими плитами, витік газу;
— полум’я свічки;
— спеціальні підпали;
— удари блискавки.
Щоб не сталося пожежі дітям треба пам’ятати такі правила:
– не можна гратися із сірниками, запальничкою, запалювати папір, траву, переносити вогонь;
– не можна без догляду дорослих розпалювати багаття;
– не можна гратися іграшками біля гарячої плити;
– не можна без дорослих вмикати електроприлади;
– виходячи з дому необхідно вимкнути електроосвітлення, електроприлади.
Правила поведінки під час пожежі:
– не можна залишатися в приміщенні, де почалася пожежа, а потрібно швидко вийти й кликати людей на допомогу, сказати сусідам та зателефонувати батькам;
– якщо відсутні дорослі, слід зателефонувати за номером “101”, повідомити адресу та своє прізвище;
– під час пожежі не можна ховатися під ліжка, за шафи;
– якщо в кімнаті багато диму, то необхідно рухатись до дверей, низько пригнувшись, прикрити рот і ніс мокрою хусткою чи рушником;
– якщо виникла пожежа на маленькій ділянці, необхідно залити водою, засипати піском;
– якщо в приміщенні є діти, які не можуть самі його покинути, необхідно негайно вивести їх на вулицю до небезпечного місця;
– не можна жартувати з викликом пожежної команди.
Коли пожежа виникла на вулиці та загорівся одяг, полум’я можна швидко погасити, притулившись одягом до стіни, дерева або просто впасти на землю. Не можна бігти, якщо загорівся одяг, бо полум’я від повітря буде посилюватись.
Ігрова ситуація «Викликаємо пожежників»
Робота над загадками:
Відгадайте, про що далі наше заняття.
Загадки:
Біг із хмарки весняної,
Капотів на нас з тобою,
На траву, лужок і ліс.
Вимив місто і село,
Щоб скоріше все росло. (Дощ)
А якщо сильний дощ – відгадайте, хто його небезпечні друзі. А хто про них добре знає, той загадки відгадає.
Угорі, на небі хмари стукнулись лобами –
Страшний гуркіт пролунав.
Аж здригнувся кожний дім,
Як почувся з неба… (Грім)
Із неба стріла летіла,
Всю землю на мить освітила. (Блискавка)
Як ми називаємо такий дощ, який супроводжується громом та блискавкою? (Гроза). Чи доводилося вам спостерігати грозу?
Спочатку може виникнути ураган. Його спричиняє повітря, яке рухається досить швидко. Від урагану гинуть люди, тварини, він може зруйнувати будинки.
Як поводитися під час урагану:
– діти при такій погоді мають бути вдома, виходити на вулиці лише з дорослими;
– якщо ураган застав вас на вулиці триматися треба подалі від дерев, лінії електропередач.
– не можна ховатися у пошкоджених або напівзруйнованих будівлях.
Під час сильного вітру хмари швидко пересуваються, наштовхуються одна на одну – тоді виникає грім та блискавка. Найбільшу небезпеку під час грози становить блискавка. Блискавка зазвичай ударяє у найвищі споруди, одинокі дерева, у воду, у все, що рухається. Звичайно, найкраще перечекати грозу вдома. Але й у цьому випадку треба знати певні правила, щоб залишатися у безпеці.
Запам’ятай!
- Перед наближенням грози треба позачиняти вікна, двері, кватирки, щоб уникнути протягів.
- Не можна вмикати будь-які електроприлади: телевізор, магнітофон, праску, чайник тощо.
- Вимкни з розетки електроприлади.
- Не користуйся телефоном.
- Не торкайся до водопровідних кранів.
- Якщо ви все зробили правильно, то не треба боятися і ховатися під ліжко.
Вихователь: Коли людину застає гроза в полі чи в лісі — це дуже небезпечно. Але треба знати, що і тут є свої правила.
Запам’ятай!
- Не можна бігти, бо від блискавки не втечеш. Якщо біжиш, то повітря рухається за тобою і це притягує блискавку.
- Потрібно знайти найнижче місце (ямка чи траншея) і там присісти, злегка нагнувши голову та прикритися одягом. Ні в якому разі не лягайте на землю!
- Якщо вас двоє, троє чи більше – ховайтеся поодинці.
- Не можна залазити у воду, бо вода притягує на себе блискавку.
- Не можна купатися під час грози, але якщо гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками.
- Ніколи не ставай під високе дерево, що стоїть окремо і не залазь на нього — це небезпечно.
- Не можна стояти поруч з металевими предметами.
- Під час грози на вулиці не можна користуватися мобільним телефоном, слід вимкнути його.
А щоб гроза не застала тебе ні в полі, ні в лісі, то треба любити природу і придивлятися до неї. Вона тобі завжди підкаже, коли буде гроза.
Дидактична гра: «Що можна, а що ні?»
– можна гратися сірниками, самим запалювати їх, гратися з вогнем.
– негайно сповістити пожежну охорону за телефоном «101»; назвати адресу та прізвище.
– ховатись від пожежі під ліжка та за шафи.
– якщо загорівся одяг, треба впасти на землю.
– під час урагану не можна ходити під деревами.
– гратися на вулиці, коли починається гроза.
– треба боятися і ховатися під ліжко.
– не можна бігти під час блискавки.
– можна купатися під час грози.
– під час грози не можна ставати під дерево.
24.05.2022. Вівторок
Заняття. Мовлення дитини
Тема: “Лісові дзвіночки”
Мета: продовжувати знайомити з дитячими віршами українських поетів, вправляти в умінні відповідати на запитання за змістом прослуханого твору, робити логічні висновки та висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас, сприяти розвитку мовлення та мислення, формувати вміння вживати задані іменники та прикметники у множині; виховувати пізнавальний інтерес до природи, квітів та літературно – художнього слова; виховувати бережливе ставлення до квітів.
Матеріали: плакат із зображенням квітів, поширених у нашому краї, ілюстрація до вірша П. Тичини «Хор лісових дзвіночків».
Хід заняття
Дидактична гра «Знайомі квіти»
Це — мак. У нього квітка велика, червоного кольору. Стебельце у маку високе, а листячко темно-зелене, різьблене. Маки ростуть в полі, це польові квіти.
Це — ромашка. У ромашки кругла квіточка, на якій багато пелюсток. Пелюстки в ромашки білі, а серединка жовта. Стебло ромашки тоненьке, але міцне, а листочки невеличкі. Ромашки ростуть у лузі, це лугові квіти.
Це — кульбаба. Зараз навколо цвітуть кульбаби — на лугах, галявинах, край доріг. Квіточка кульбаби жовта і кругла, як сонечко, а ще пухнаста, як курчатко. Листочки у кульбаби довгасті, а стебельце блискуче, рожевого кольору. Коли кульбабка відцвітає, її квіти перетворюються на білі пушинки і летять за вітром.
Це — бузок. Бузок — це кущ, на якому зараз, у травні, цвітуть квіти. Вони дуже запашні. Бузок буває білий, бордовий і фіолетовий. Квіти на ньому ростуть кетягами. На кожному кетязі багато малесеньких квіточок.
Читання і обговорення вірша П. Тичина “Хор лісових дзвіночків”
Запитання за текстом:
- Про яку квітку розповів нам віршик?
- Дзвіночок був один чи їх було багато?
- Що робили дзвіночки?
- Про що співалося в їхній пісні?
- Де росли квіти дзвіночки?
- Що любили вони понад усе?
- Кого кликали дзвіночки і навіщо?
- Як ви гадаєте, яка вдача була у квіточок дзвіночків?
- Розкажіть, як дзвонили веселі дзвіночки?
Дидактична гра «Один — багато»
Лісова квіточка — лісові квіточки;
синій дзвіночок — сині дзвіночки;
срібний дзвін — срібні дзвони;
світла тінь — світлі тіні;
затишний гай — затишні гаї;
ясний день — ясні дні;
дощова хмарка — дощові хмарки;
золоте поле — золоті поля;
зелене жито — зелені жита.
23.05.2022. Понеділок
І заняття.Дитина у природному довкіллі
Тема. Природа твій друг,коли ти добре знаєш її
Мета: Ознайомити дітей із небезпечними природними об’єктами. Формувати правила безпечної поведінки в природі. Дати знання про безпечне перебування на сонці, правила поведінки з комахами та бездомними тваринами. Виховувати допитливість , інтерес до природи.
Хід. Читання вірша Г.Демченко «Хто Юрасика вкусив?»
Хто Юрасика вкусив?
Проти сонечка квітник-
тут Юрась гуляти звик,
Зазирав у квітку кожну:
– Чи тебе понюхать моджна?
– Нюхай,нюхай,та гляди,
щоб не скоїлось біди,-
шелестить увесь квітник.
Раптом наш Юрась у крик:
– Ой,ой,ой! –біжить щосили,
мамо,квітка укусила.-
Мама каже: – Укусити
аж ніяк не можуть квіти.
Хто ж,тоді, – Юрась питає, –
укусив мене? Не знаю.
Чи не можете,малята, ви Юрасеві сказати хто його вкусив?
- Робота з коректурною таблицею «Птахи та комахи».
- Складання правил «Безпечна поведінка з комахами»
Не розмахуйте руками, якщо поруч з вами літає бджола або оса, не намагайтеся її зловити. Бджоли і оси дуже боляче жалять. Спокійно перейдіть на інше місце.
Не чіпайте мурашники і не наступайте на них. Мурахи боляче кусаються, захищаючи своє житло.
Якщо вас вкусила оса або бджола, негайно повідомте про це.
Не чешіть місце укусу, від цього може утворитися рана.
Познайомити дітей з цікавими фактами: чому мухи труть свої лапки? http://cikavi-faktu.pp.ua/1657-chomu-muhi-trut-svoyi-lapki.html
- Читання оповідання «Чому мухи потирають лапку об лапку?» А. Лікум
- Виконання руханки
Напевно багато хто бачив, як муха сидить десь відкрито і, не побоюючись людини, яка поблизу, потирає собі лапки. Чому вона так робить?
Відомо, що багато комах, що літають, здатні повзати по вертикальних і абсолютно гладких поверхнях. Ті ж мухи не падають зі стелі та стін, з дзеркал і вікон. Немов гравітація на них не впливає. Правда, після мух на предметах залишаються коричневі сліди.
Просто їх лапи покриті мікронними волосками. Вони виділяють липковату таку рідину типу клею. Клей за своїм хімічним складом дуже нагадує не що інше, як жир. І він їм дозволяє спокійно сидіти скрізь, без загрози падіння.
Але у цього клею, який рятує мух, є і недолік. Він дуже швидко покривається пилом і брудниться. При цьому клей втрачає свої чудові якості. І щоб не бути беззахисними, мухи старанно займаються чищенням лапок, потираючи їх. Дотримуються, так би мовити, гігієни тіла.
Крім цілей пересування, комахи також використовують лапки, щоб визначити, що це за предмет, на який вони сіли. Вчені кажуть, що на лапах мух є особливі рецептори, причому досить сильні, які допомагають комахам без помилки визначати їстівний цей предмет чи ні. Так мухи в природі і виживають.
II заняття. Малювання
Тема: “На жовті кульбабки налетіли бабки”
Мета: вправляти в умінні передавати в малюванні квітучі луки, зображувати квітку кульбабки, доповнювати малюнок зображенням живих об’єктів (метелика, жучка, тощо); розвивати почуття кольору, фантазію; виховувати естетичний смак.
Обладнання: пензлі, вода, серветки, ганчірочка, фуашеві фарби жовтого, помаранчевого, білого, зеленого кольорів.
Хід:
- Слухання казки про кульбабку https://www.youtube.com/watch?v=MLWra1_Sf1M&t=14s
- Обговорення казки
- Пальчикова вправа “Кульбабки”
- https://www.youtube.com/watch?v=afPF6jS2UJg
- Робота в зошиті Заняття №14
19.05.2022.Четвер
I заняття. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
Тема: Кількісна лічба в межах 5. Орієнтування у часі: частини доби.
Мета: закріплювати вміння кількісної лічби в межах 5; вправляти в умінні встановлювати часові відношення (частини доби); продовжувати порівнювати предмети за висотою; розвивати довільну пам’ять; виховувати інтерес до занять.
Хід:
- Робота в зошитах. Ст 36-37
- Руханка https://www.youtube.com/watch?v=r44y0oKKuJs
День вишиванки
Пропоную зробити цікаві саморобки разом з дитиною
18.05.22 Cереда
I.Заняття Дитина в соціумі + Аплікація
Тема: «Казка вчить, як на світі жить».
Мета: пригадати вивчені казки; закріпити правила безпечної поведінки, зокрема з незнайомцями; формувати уявлення про казку як друга, порадника і вчителя у важких ситуаціях; сприяти формуванню навичок знаходити у кожній казці повчання; продовжувати розвивати вміння відгадувати казку за названим прислів’ям і навпаки, пояснювати значення прислів’їв та аргументувати свій вибір; стимулювати креативність дітей та розвиток логічного мислення; сприяти підтримці позитивного емоційного фону у ході заняття; виховувати цікавість до казок, осуд брехні, підступності, пихатості, боягузливості; бажання допомогти другові у біді, не забувати про добро.
Обладнання: ілюстрації до знайомих казок, картон, кольоровий папір, ножиці, клейонка.
Хід заняття
—Ви любите казки? І я люблю.
Бесіда «Чого вчить казка?»
—Ми знаємо, що казки чарівні. А ще — кожна казочка нас чомусь вчить. — А давайте перевіримо, чи справді так. На картинці ви бачите ілюстрацію до казки, яку ми читали. Розкажіть, чого вона вас навчила.
1.
— Чого вчить нас казка «Колобок»?(Не тікати з дому; не розмовляти з незнайомцями).
—Звичайно, потрібно просити у мами дозволу піти кудись і попередити, куди саме ви йдете. І з незнайомцями не можна розмовляти! Якби Колобок не розмовляв з лисицею, вона б його не з’їла.
—А які ще казки вчать не відчиняти двері незнайомим? («Котик і Півник», «Вовк і семеро козенят»).
— А ця казка чому нас учить?
Орієнтовні варіанти відповідей:
- Не можна спілкуватися з незнайомими і йти, коли вони кличуть;
- Не можна відпливати далеко від мами.
- Не можна кидати людей у біді. (На прикладі гусеняти).
- «На добро добром відповідають». Не забувай добро. (На прикладі подарунків гусеняті від діда й баби).
—А ще не треба здаватися. Адже, «Де сила не може…» («…там розум поможе»).
— Якби Телесик сів і почав плакати у хатині, його вже давно б з’їли; але, завдяки його кмітливості, сміливості, він легко придумав, як обдурити Оленку. Пригадаймо: кмітливий – це такий, який легко придумає, як врятуватися з біди. Івасик-Телесик був кмітливим.
—А яку чистомовку ми знаємо про Телесика?
Чистомовка-гімнастика «Телесик».
Азка-азка-азка – у нас гостює казка.
Ід-ід-ід – жили баба і дід. (Показують хустинку кулачками і вуса пальцями)
Ими –ими-ими – вони були старими. (Прищурюються, імітують ходьбу з паличкою)
Есик-есик-есик– з’явився в них Телесик. (Руки розведені в сторони, радісний погляд)
Авав-авав-авав – у човнику він плавав. («Веслують»)
Ибку-ибку-ибку – ловив матусі рибку. («Закидають вудку»)
Ихо-ихо-ихо – трапилось з ним лихо. (Руки на щоках, нажаханий погляд)
Ївна-ївна –ївна – украла його зміївна. (Роблять «змійку» рукою)
Ивий-ивий-ивий – Телесик був кмітливий. (Права рука на поясі, лівим вказівним пальцем махають)
Есик-есик-есик – врятувався наш Телесик! (Плескають)
—Повчальних казок ще багато. Ось ще одна.
- Чого вона нас вчить?
- Не можна обдурювати. (На прикладі лисиці).
- Не потрібно забувати про старих друзів. (Хазяїн вигнав старого кота).
- «У страху великі очі». Не потрібно боятися, якщо для цього немає причини. Якби тварини не боялися подивитися на Пана Коцького, вони б побачили, що це звичайнісінький кіт.
—Кожному казковому герою потрібно відпочивати, щоб набратися сил. Давайте і ми зробимо фізкультхвилинку.
Дидактична гра «Що не так у казках?»
—Герої казок – такі самі веселуни, як і ми. Вони теж люблять посміятися і пожартувати. Тому прислали нам свої фотографії. Але фотографії ці жартівливі. Щось тут не так… Що саме – скажіть нам ви.
—Чого навчила нас ця казка? (Відповіді дітей). А ще того, що разом ми сильніші. І навіть найменший із нас може допомогти.
ІІ. Аплікація до казки «Колобок»
https://www.youtube.com/watch?v=OybXabjhOa0
Підсумок.
—Ми з вами говорили, що багато казок закінчуються не зовсім добре. От Колобка з’їли, Червону Шапочку ледве врятували. А з бичком що сталося? (Розтанув на сонці). Так, адже про його добро забули. Ми з вами колись придумали добрі закінчення для цих казок: Колобок згадав наші повчання і повернувся додому, ні з ким не говорив по дорозі; бичка любили і годували смачним сіном…
—Ви переконалися, що кожна казка чомусь вчить?
—Вам сподобалося сьогоднішнє заняття?
—Обов’язково розповідайте казки своїм друзям. Можливо, якась повчальна казка допоможе і їм.
17.05.2022. Вівторок
I Заняття. Мовлення дитини
Тема: Український національний одяг. Вишиванка.
Мета: Поглибити і розширити знання про предмети українського національного вбрання. Вправляти в умінні бачити красу, витонченість народного вбрання, милуватись і захоплюватись ним. Формувати шанобливе ставлення до традицій українського народу, зокрема до національного вбрання. Розвивати вміння відповідати на запитання реченнями, сприяти розвитку чіткості та інтонаційної виразності мовлення. Удосконалювати координацію рухів, покращувати моторні навички засобами виконання ігрових рухових вправ. Продовжувати знайомити дітей з народною творчістю, виховувати естетичне сприймання народних орнаментів. Виховувати любов та бажання пізнавати світ через особливості українських традицій.
Матеріали: український національний одяг, прислів”я, вірші, ілюстрації до казки «Як сорочка в полі виросла» К . Ушинського.
Хід заняття
Хто ти дівчинко маленька?
Дівчинка :
Я маленька українка
В мене коси по коліно
До барвистого віночка –
Вишиваночка-сорочка,
Фартушок і чобітки
І різноколірні стрічки.
Хто ти хлопчику маленький?
Син я України – неньки
Українцем я зовуся,
Україною горжуся.
– Діти, подивіться на одяг нашіх українців. Який він? Він у них не звичайний, а святковий.
Малята, скажіть, будь ласка, у що одягнений наш хлопчик?
(яскрава сорочка-вишиваночка, червоні шаровари, синій пояс, на голові – шапка, на ногах- червоны чоботи)
– Діти, а у що одягнена наша україночка Софійка? ( сорочка-вишиванка, червона спідниця, фартушок, на голові- віночок, на ногах – червоні чобітки)
Дидактична гра «Зроби слова лагідними»
Сорочка (А лагідно як сказати?) – сорочечка, Дівчина – дівчинка; Хлопець – хлопчик; Вишиванка – вишиваночка; Спідниця – спідничка; Чоботи – чобітки; Пояс – поясочок; Фартух – фартушок.
Діти, а чи знаєте ви , що означають кольори на вишиванці? Ні? То послухайте мене, будь ласка!
Кожен колір має свою мову:
червоний колір означає символ любові і щирості;
синій колір – символ неба, сили і здоров’я;
жовтий колір – символ сонця і хліба;
зелений колір – символ життя, рослинного світу.
Зверніть, будь ласка, увагу, що орнаменти на вишиванках різні: геометричні і рослинні. Що на рослинних орнаментах зображено?
Калина – символ краси і дівочої вроди.
Мак –символ суму та печалі;
Барвінок – символ життя;
Троянда – символ любові;
Квіти мальви , льону – означають рідну домівку
Читання і обговорення оповідання Костянтина Ушинського “Як сорочка в полі виросла”
Як сорочка в полі виросла
Бачила Таня, як батько її жменями розкидав по полю маленькі блискучі зерна, і питає:
– Що ти, тятя, робиш?
– А ось сію ленок, дочка; виросте сорочка тобі і Васютке.
Задумалася Таня: ніколи вона не бачила, щоб сорочки в поле росли.
Тижнів через два покрилася смужка зеленої шовковистою травою і подумала Таня: “Добре, якби у мене була така сорочечка”.
Кілька разів мати і сестри Тані приходили смужку полоти і всякий раз говорили дівчинці:
– Славна у тебе сорочечка буде!
Минуло ще кілька тижнів: травичка на смужці піднялася, і на ній з’явилися блакитні квіточки.
“У братика Васі такі очі, – подумала Таня, – але рубашечек таких я ні на кого не бачила”.
Коли квіточки опали, то на місце їх здалися зелені головки. Коли головки забурелі і підсохли, мати і сестри Тані повисмикує весь льон з коренем, нав’язали снопіков і поставили їх на поле просохнути.
Коли льон просох, то стали у нього головки відрізують, а потім потопили в річці безголові пучки і ще каменем зверху завалили, щоб не сплив.
Сумно дивилася Таня, як її сорочечку топлять; а сестри тут їй знову сказали:
– Славна у тебе, Таня, сорочечка буде.
Тижнів через два вийняли льон з річки, просушили і стали бити, спочатку дошкою на току, потім трепалом на дворі, так що від бідного льону летіла костриця на всі боки. Витрепавші, стали льон чесати залізним гребенем, поки не стане нам м’яким і шовковистим.
– Славна у тебе сорочка буде, – знову сказали Тані сестри. Але Таня подумала:
“Де ж тут сорочка? Це схоже на волоски Васі, а не на сорочку”.
Настали довгі зимові вечори. Сестри Тані наділи льон на гребені і стали з нього нитки прясти.
“Це нитки, – думає Таня, – а де ж сорочка?”
Пройшли зима, весна і літо, настала осінь. Батько встановив в хаті кросна, натягнув на них основу і почав ткати. Забігав швидко човник між нитками, і тут вже Таня сама побачила, що з ниток виходить полотно.
Коли полотно був готовий, стали його на морозі морозити, по снігу розстеляти, а навесні розстеляли його по траві, на сонечку, і збризкують водою. Зробився полотно з сірого білим, як піна.
Настала знову зима. Накриємо з полотна мати сорочок; взялися сестри сорочки шити і до різдва наділи на Таню і Васю нові білі як сніг сорочки.
Запитання за текстом:
Чи зрозуміли ви , звідки взялася сорочечка у Тетянки та Василька?
Діти, ви бачили пташок?
А чому вони літають? (Бо пташки крила мають)
А як зранене крило у пташки, чи полетить вона? ( Ні, не полетить)
А чому не полетить? (Бо крила мають бути цілі і неушкоджені)
Правильно, діти, не полетить пташка із раненими крилами, бо в крилах її сила. Ось тому в Україні усі сорочки шили з довгими широкими рукавами: щоб по житті літати, щоб силу мати.
А що означають слова «літати по життю»?
Сорочки з довгими широкими рукавами, ще й це оберіг від злої долі.
Сорочка дійсно є великим захистком для людини, а ще більшим, якщо вона вишита, тоді сила її помножена.
Я зараз розкажу вам легенду, як вишита сорочка врятувала життя дітям. А було це так:
Прийшло на Землю зло. Тягнуло за собою старих і молодих.
І вже потрішки кралось до діточок малих. Та стала на заслоні йому матінка одна.І дитинчатко рідне собою закрива. З’явився мамі Ангел і ось що він сказав:«Хрестиком ти виший сорочку, але нікому про це не розповідай!
Бо вони не гідні!»
І вишивала мати сорочку для дитяти, та серце не втерпіло – і всім розповіла.
І цілу ніч трудились матусі над шиттям, співали і молились, щоб вберегли дітей від Зла.
Як сонце встало, Зло прийшло, та не знайшлося хатини, куди б воно зайшло!:
Бачите, яку силу має вишивана сорочка, що навіть від Зла захищає.
У вас попереду ціле життя,а життя як відомо – це довга дорога. Тож нехай з вишиваночками ваші дороги стануть легкими,і нехай вам зустрічаються тільки добрі люди,хай вам щастить у житті. Вишиванка це святий оберіг! Зберігайте знання про українські сорочки -вишиванки, шануйте і пам”ятайте рідну історію.
16.05.2022. Понеділок
I заняття. Дитина у природному довкіллі.
Тема. Крилаті друзі навесні.
Мета: закріпити уявлення дітей про послідовності весняних змін у природі; уявлення про зимуючих і перелітних птахів; вправляти в умінні розуміти зв’язок між явищами неживої природи та життям рослин, тварин; правила поведінки у природному довкіллі. Розвивати спостережливість, пам’ять, увагу, мислення. Виховувати шанобливе та бережливе ставлення до всього живого, любов до природи.
Обладнання: презентація гри, музично-ритмічна музика
Хід.
- Сьогодні ми відправимося в гості до природи. Я пропоную вам подружитися з нею, розкрити її таємниці. Я дуже рада, що у вас прекрасний настрій, і ви готові піднятися вгору ще на одну сходинку знань. – А як ви думаєте, що таке природа? (Все що нас оточує: тварини, рослини, птахи, люди)
-Давайте пригадаємо як потрібно поводитись в природі.
1.Не можна залишати вогнище.
2.Не руйнуйте гнізда
3.Не топчіть траву і комах котрі в ній живуть
4.Не ловіть комах.
5.Не ламайте гілки дерев та кущів.
6.Не ловіть диких тварин і не забирайте їх додому.
– Назвіть весняні місяці.(Березень, квітень, травень) Березень Весело цвірінькають У дворі горобчики. Познімали кожушки І дівчата, й хлопчики. Цінь – цінь – цінь ,- виспівує Радісно синичка, – Незабаром з’явиться Молода травичка. Вірші про весняні місяці:
Квітень
Я квітую,
– каже квітень,
– Квітом луків і гаїв.
Листя зграйками на вітах.
Жде чекає солов’їв.
Травень
Травень у весни
– останній місяць.
Її він славить, як поет.
І мов художник – живописець,
Малює травами портрет.
– Діти, а хто на крилах приносить весну? (Птахи) -Згадайте чому восени багато птахів відлітають у теплі краї? (Стає холодно, нічим харчуватися, зникають комахи). Як називають птахів, які відлітають зимувати на південь? (Перелітні). А птахів, які залишаються з нами зиму зимувати? (Зимуючі)
Дидактична гра «Четвертий зайвий».
Ми розповіли про птахів. – А яку, користь приносять птахи? (Знищують комах, шкідливих черв’яків, гусениць). Що роблять птахи навесні? (Будують гнізда, виводять пташенят). А з чого будують гнізда птахи? ( З гілок, засохлої трави). А як люди допомагають птахам навесні? ( Роблять шпаківні)
Виконання музично-ритмічної гри
Підсумок. — Молодці, діти, гарно впоралися із завданнями. – Про що ми з вами розмовляли на занятті? – За що ви любите весну? Будьте як маленькі сонечка. Творіть добро, оберігайте природу, садіть дерева, кущі, квіти. Любіть нашу землю-матінку, і вона відповість вам любов’ю та щедрістю, і пануватимуть у світі мир та злагода.
II. Заняття. Ліплення із солоного тіста
Тема: “підсвічник “Пташка”
Мета: ознайомити дітей з новою технікою ліплення із солоного тіста, новими робочими прийомами ліплення; розвивати моторику рук, художній смак, уяву, емоційне позитивне ставлення до світорозуміння; виховувати культуру праці , сприяти вихованню естетичного смаку.
Матеріал: свічечка маленька, солоне тісто, клейонка, ніж для ліплення; продукти для солоного тіста
Хід:
- Рецепт приготування солоного тіста: 1 склянка дрібної солі, 2 склянки борошна, півсклянки води, 5 ст. л. соняшникової олії, гуаш жовтого та синього кольору. У глибокій посудині змішати сухі інгредієнти: сіль та борошно. Додати соняшникової олії та налити трохи води. Замісити тісто. Щоб надати суміші певного кольору, обережно вмішати у неї розведену у воді гуаш. За потреби, невеличкими порціями додавайте воду або муку, щоб регулювати в’язкість тіста.
- Пальчикова гімнастика “Пташка”
- https://www.youtube.com/watch?v=8_tguWSgc3s
- Виконання роботи https://www.youtube.com/watch?v=CB3yZWlVKmA
13.05.2022. Пятниця
Інтегроване заняття (мовлення дитини + ліплення)
Тема: Качка з каченятами.
Мета: ознайомлення дітей з творчістю Т. Г. Шевченка, зокрема з поезією «Тече вода з-під явора…»; уточнити й розширити знання про птахів, їх види; допомагати освоювати конструктивну техніку ліплення; розвивати кругозір, посидючість, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук; виховувати любов до природи та творів Т. Г. Шевченка.
Матеріал: зображення качки з каченятами; зразок готового виробу; технологічна карта виготовлення качечки; набір пластиліну; набори стек; серветка; дощечка.
Хід заняття
Доброго дня, мої любі малята! Сьогодні у нас відбудеться незвичайне заняття. Адже сьогодні ми помандруємо до гаю.
— Що таке гай?
—Так, молодці! Ось подивіться, до якого гаю ми сьогодні завітаємо!
Дидактична гра «Що бачиш на картинці?»
— Так, є і дерева, і травичка, і річечка.
– А хто плаває по річці?
– До якого вірша цей малюнок? Я вам допоможу. Цей малюнок — до вірша «Тече вода з-під явора».
А хто написав цей вірш? (Т. Шевченко)
Творча гра «Качка з каченятами»
Почувши у вірші слово «качечка», — імітувати качку; на слова «Хлюпощуться качаточка» — плескати себе по боках; на слова «Ловить ряску» — голівку опускати донизу, імітувати рухи; на слова «розмовляє з дітками своїми» — повернутися одне до одного, кивати голівками і «розмовляти».
Тече вода із-за гаю
Та попід горою.
Хлюпощуться качаточка
Помеж осокою.
А качечка випливає
З качуром за ними,
Ловить ряску, розмовляє
З дітками своїми.
— Сьогодні я хочу запропонувати вам зліпити качку з каченятами.
Пальчикова гімнастика«М’ячик»
Практична робота
Дитяча руханка https://www.youtube.com/watch?v=vhRYw-mri7I
12.05.2022.Четвер
I заняття. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
Тема: Кількісна, порядкова лічба. Цифра 5.
Мета: закріплювати вміння дітей лічити кількісною, порядковою, зворотною лічбою; ознайомити з цифрою 5; удосконалювати вміння встановлювати часові відношення; розвивати довільну память; спонукати інтерес до занять.
Матеріали: іграшки.
Хід.
Дидактична гра «Скільки? Який?» Дорослий бере 5 однакових іграшок (наприклад – кошенят, рибок і т.д.)
– Скільки всього кошенят? Далі виставляє 4 рибки. Скільки всього рибок? Кого більше? На скільки? Що потрібно зробити, аби їх було порівну? Що потрібно зробити, аби їх було порівну? (дитина прибирає зайві іграшки)
До кошеняти й цуценяти прийшло козеня. Скільки разом їх стало? Потім прийшло порося. Скільки тваринок стало? Незабаром до веселої компанії приєдналося теля. Порахуйте тваринок.
А тепер порахуйте у зворотному напрямку.
– Хто стоїть першим? Хто – останнім? Хто стоїть між кошеням і козеням?
– Хто стоїть за поросям? А то перед поросям?
- Дидактична гра «Учора, сьогодні, завтра».Дорослий пропонує дитині придумати цікаву історію про тваринок.
– Що робили друзі вчора?
– Чим займаються сьогодні?
– Що будуть робити завтра?
3. Виконання руханки https://www.youtube.com/watch?v=rXgLGkwXWWk
4.Дидактична гра «Цифри заблукали». Дорослий виставляє іграшки (від 1 до 5), а дитина ставить відповідну цифру.
5.Дидактична гра «Покажи цифру». Дорослий – нявкає, гавкає та інш., дитина рахує і показує відповідну цифру.
6.Перегляд мультика тітоньки Сови “Цифра 5”
https://www.youtube.com/watch?v=xJx9waUTHNI
11.05.2022. Середа.
I заняття. Аплікація.
Тема: “Сонечко”
Мета: продовжувати виховувати у дітей інтерес до аплікації, правильно використовувати кисть і клей, серветку, вправляти в умінні розрізати коло навпіл, розташовувати деталі в певному порядку. Розвивати у дітей композиційні вміння, уяву. Виховувати дбайливо і уважно ставитися до рідної природи.
Матеріал: зелений або жовтий картон, чорні квадрати: великі (черевце, чорні квадрати маленькі (голова). Червоні кола – крила, чорні і білі конфетті для точок і вічко, клей, ножиці, чорні фломастери, іграшка, що зображає сонечко, велика ілюстрація .
Хід:
- Відгадування загадки:Червоненькі крильця, чорні горошки.Хто це гуляє по моїй долоньці? (Сонечко)
- За формою вона схожа на якусь фігуру? (круг) А якого кольору наше сонечко? (Червона)
3. Пояснення етапів роботи.
А тепер ми з вами спробуємо зробити божу корівку з паперу. Для початку візьмемо великий чорний квадрат і акуратно будемо зрізати куточки, щоб вийшов круг це буде тулуб, перевернемо виворітного стороною або білою, кладемо на клейонку, беремо пензлик з підставки, змащуємо її в клей, прибираючи про край посуду надлишки, акуратно притримуйте коло вказівним пальцем лівої руки, наносите клей від пальця-помічника в іншу сторону, приклеюємо на свою галявину, придавивши серветкою зверху, щоб прибрати надлишки клею. Тепер візьмемо маленький чорний квадрат і знову акуратно зріжемо куточки, отримавши коло поменше, приклеїмо сонечку голову. Тепер потрібно зробити крила. Наше сонечко хоче злетіти і тому вона розправляє свої крильця. Наклеюємо два півкола, але у вас на столі один червоний коло. Як зробити з кола півколо?
– Правильно. Потрібно скласти коло навпіл і потім розрізати на дві частини по лінії згину ножицями. Потім наклеюємо на крила точки, очі на голову. Ось і вийшло у нас сонечко. Залишилося підмалювати лапки і вусики фломастером.
4. Пальчикова гімнастика “Сонечко”
10.05.22 Вівторок
I заняття. Дитина у природному довкіллі.
Тема.Охорона навколишнього середовища.
Мета: ознайомити дітей із проблемою забруднення навколишнього середовища; підвести до розуміння необхідності охорони довкілля; розвивати логічне мислення, уяву, вміння робити прості висновки, міркувати; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Хід.
1.Перегляд відео “Сортування Сміття. Бережи природу.”
2.Гра «Сортуємо сміття»
3. Виконання творчого завдання “Дамо старим речам нове життя”
Ваше завдання придумати і відтворити якусь цікаву річ з непотрібних речей.
Підсумок:Дякую вам, діти, за цікаві подарунки. Дорослі і справді піклуються про довкілля, бо вода, земля й повітря повинні бути чистими. Щоб росли красиві квіти і співали пташки.
Природа нам, як рідний дім.
Вона усім, як мати
Щоб лад завжди був у домі тім,
Про неї треба дбати.
09.05.22 Понеділок
I Заняття. Мовлення дитини
Тема: “Переказ оповідання В.О. Сухомлинського «Ледача подушка»
Мета:вправляти в умінні дітей уважно слухати оповідання, вміти робити певні висновки; продовжувати формувати в малюків уявлення про моральні якості людини; збагачувати словниковий запас дітей образними висловами, прислів’ями; розвивати вміння логічно, послідовно, грамотно висловлювати свої думки, переказувати оповідання з опорою на мнемотаблиці; виховувати працелюбність, викликати негативне відношення до лінощів.
Обладнання: оповідання, загадки, прислів’я, мнемотаблиці .
Хід:
- Гра – пантоміміка «Мій ранок»
Давайте, пригадаємо, як розпочинається ваш день. Покажіть своїми рухами, як ви кожного ранку просинаєтеся, потягуєтеся, піднімаєтесь, умиваєтесь, чистите зубки, робите зарядку, одягаєтесь. (Дошкільнята імітують рухами свої дії). Ось так починаєте ви свій день.
- А я читала в книжечці, що є на світі одна дівчинка, яка зовсім не хотіла підніматися зі свого ліжка. А хто в цьому винен, ми з вами дізнаємося після того, як прослухаємо оповідання В.О. Сухомлинського «Ледача подушка». Сядьте зручно та слухайте мене уважно.
- Читання оповідання В.О. Сухомлинського «Ледача подушка».
(Мама читає оповідання з показом ілюстрацій).
- Бесіда за змістом прочитаного:
- На що скаржилась Іринка дідусеві?
- Що порадив їй дідусь?
- Що зробила Іринка вранці зі своєю подушкою?
- Чому дідусь посміхався?
- Як ви гадаєте, хто був ледачий, дівчинка чи подушка? Чому так думаєте?
— Чи добре бути ледачим? Чому?
- Фізкультхвилинка
- Переказування оповідання дітьми за інноваційною технологією «Мнемотехніка».
6. Рухлива гра «Принцеса на горошині»
Скласти на килимку із подушок велику піраміду. Діти по черзі стараються залізти на цю гору подушок, а потім «з’їхати» з неї.
Гра повторюється 3 рази.
Підсумок заняття. То як ви вважаєте, чому дівчинка не хотіла вставати з ліжка? Хто в цьому винен?
Про працьовитих людей так говорять:
- Хто перший у праці, тому всюди слава.
Отже, щоб лінь не стала вашим другом, потрібно бути завжди активними, веселими, займатися корисними і цікавими справами, адже «Праця людину годує, а лінь – марнує».
Тож будьте і ви завжди працьовиті, відганяйте від себе лінь.
ІІ заняття. Малювання.
Тема “Мильні кульки”.
Мета: познайомити дітей з нетрадиційною техникою малювання кришечками з-під пляшок. Розвивати творчі здібності, спостережливість, посидючість. Виховувати зацікавленість до малювання.
Обладнання: фольга, кришечки з-під пластикових пляшок, пластикові «кіндери»,гуашеві або акварельні фарби,пензлик, склянка з чистою водою, альбомний аркуш паперу
Хід.
- Пальчикова вправа https://www.youtube.com/watch?v=RT7WwloHUqA
2. Виконання роботи
https://www.youtube.com/results?sp=mAEB&search_query=малювання+кришечки+з-під+пляшок
06.05.22 П’ятниця
I Заняття. Мовлення дитини
Тема: “Моя матуся”
Мета : Формувати вміння правильно висловлювати свої почуття до матусі; вправляти у вживанні слів-ознак, прикметників вищого та найвищого ступенів порівняння; Розвивати увагу, память. Виховувати поважне ставлення до різних професій, любов до матусі.
Обладнання і наочний матеріал: лялька Наталочка, картинки із зображенням професій.
Хід:
-
- Дітки, Наталка хоче з нами сьогодні провести час. Як вам така ідея? Згодні?
Психогімнастика «Я і сонечко»
- Дітки, погляньте у віконечко, як сьогодні гарно світить сонечко. Я вам пропоную зарядитися чудовим настроєм на весь день. Згодні? А зробимо ми це за допомогою цікавих рухів. Тож повторюйте разом зі мною. Давайте підіймемось зі своїх стільчиків і будемо виконувати рухи під мої словесні дії.
- Діти, підійміть руки вгору, підведіться навшпиньки, потягнімося до сонечка, а тепер насолоджуємося теплом його промінчиків. Сонечко дарує кожному з вас по промінчику. Схопіть пальчиками промінчик, а тепер відпустіть, підставте долоньки промінчикам. Відчуваєте, як вони наповнюються теплом? А тепер прикладіть долоньки до грудей . Хай тепло сонечка, перейде до ваших сердечок і зігріє їх любов’ю. Погріємо й обличчя на сонечку, усміхнімося йому, подаруємо тепло своїх добрих, щирих і привітних посмішок.
- 2. Відгадування загадки:Найрідніша, наймилішаВсіх вона любить, тішить,Завжди скрізь буває з вами.Ну звичайно, що це….? (мама)
- 3.Д/гра «Найкраща»– Для кожного з вас мама найкраща. А ще у матусь є багато інших рис. А яких саме, ми зараз з вами скажемо. Я назву слово, а ви повинні повторити дане слово ніжніше, як ви називаєте матусь. Наприклад: гарна – найгарніша, ось так потрібно. А тепер спробуйте самі повторити слово ніжніше:Розумна- …. найрозумніша,добра-… найдобріша,привітна-…найпривітніша,ласкава-…найласкавіша.
- 4.Д/гра «Ким працює твоя мама?»Ось наприклад: моя мама працює лікарем. Вона лікує дорослих.А тепер ваша черга. (діти починають розповідати за допомогою малюнка, ким працює їх мама)Зараз я вам буду показувати картинки з професіями, а ваше завдання назвати професії, які зображені на малюнках, ким працюють ваші мами.
- Моя мама працює продавцем у магазині. Вона продає дитячі іграшки
- Моя мама працює вихователем у дитячому садку. Вона виховує маленьких діток.
- Моя мама працює листоношею. Вона носить листи та газети.
- Моя мама працює кухарем. Вона готує різні страви.
- 5. Вивчення вірша:Мати,Матінко,Матуся,Мама,Мамонька,Мамуся!Називаю тебе я!Рідна ненечко моя!(В.Гринько «Мама»)6. Підсумок. За що ти любиш свою маму? Як ви лагідно називаєте свою маму?
Перегляд казки про День Матері.
Виготовлення поробки своїми руками до Дня Матері. Весняний букет
Мета: удосконалювати творчі здібності дітей, розвивати посидючість, виховувати бажання робити приємне мамі.
05.05.22 Четвер I заняття. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
Тема: Просторові відношення. Кількісна і порядкова лічба. Лічба трьох груп предметів.
Мета: формувати вміння орієнтуватися в часі: ранок, день, ніч, вечір; вправляти у кількісній і порядковій лічбі в межах 5;розвивати вміння лічити групи предметів,виховувати зосередженість.
- Дидактична вправа : “Частини доби”
– Діти, з яких частин складається доба?
– Ми снідаємо – це яка частина доби?
– Яка частина доби йде після ранку?
– А що ми робимо в день?
– А коли сонечко втомлюється та лягає спати? - Дид.гра «Скільки? Який?
- .Дид .гра «Частування звірят .Дид. гра «Не помились»
- Розучування вірша: (В.Гринько «Мама») Мати,Матінко,Матуся,Мама,Мамонька,Мамуся!Називаю тебе я!Рідна ненечко моя!
- Виконання ранкової зарядкки https://www.youtube.com/watch?v=Uqt21a8PhaE
- Мета: вдосконалення м’язового апарату і поліпшення стану здоров’я. Розвивати координацію рухів. Виховувати бадьорий настрій від виконання завдань.
04.05.22 Середа
1.Виконання руханки https://www.youtube.com/watch?v=YXLIvhJdJVw
2. Гімнастика пробудження ” Вітерець-пустунець”
Мета: удосконалювати фізичні якості організму дітей, використовуючи природні засоби для підтримки власного здоров′я, забезпечити природний, плавний перехід від сну до активної діяльності створюючи комфортний психоемоційний режим. Розвивати рухову активність з використанням індивідуального підходу. Виховувати інтерес до фізичних вправ.
3. Дидактична гра “Наведи порядок”
Мета: вправляти у класифікації предметів відповідно до їх призначення (одяг, взуття, посуд, іграшки тощо). Розвивати логічне мислення, зосередженість. Виховувати дітей до підтримання порядку в оселі.
03.05.22 Вівторок
Заняття. Мовлення дитини
Тема: «Переказ оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників».
Програмовий зміст: формування уявлення про значення рук для людини; продовжувати вправляти в умінні переказувати твір; розвивати мовлення; виховувати повагу до людей праці.
Хід заняття.
Читання оповідання «Десять робітників» М. Коцюбинського.
Запитання: Що було в хаті Одарки? Хто їй допомагає працювати? Що це за десять робітників?
- Д/гра «Що вміють руки?» (називати дієслова).
- Вивчити прислів’я: «Ноги носять, руки-працюють».
Досліди з водою
Мета: формувати у дошкільнят переконання,що вода-це рідина; розвивати спостережливість; виховувати допитливість.
Дослід 1 «Вода рухається»
Хід. Приготуйте три склянки, дві з них на третину заповніть теплою водою . У першу склянку додаємо трохи жовтого харчового барвника, у другу – синього. Порожню склянку ставимо посередині між двома з підфарбованою водою. З`єднаємо всі три склянки між собою паперовими джгутиками із серветок, які опускаємо на дно склянок, як місточки. Через деякий час побачимо, що в середню склянку з двох інших по серветках «перебігає» водичка, змішуючи синій та жовтий кольори у зелений.
Дослід 2.”Чарівний фонтан”
Хід. Дві склянки, на дно яких всипано харчовий барвник різного кольору, вставте у глибокий прозорий посуд. Заздалегідь приготуйте такий розчин: тепла вода+сода+рідина для миття посуду+оцет. Вливайте розчин у склянки з барвником. Пінні фонтани неабияк здивують малюків!
02.05.22 Понеділок
I заняття. Дитина у природному довкіллі.
Тема.Посадимо цибулину.
Мета: Вправляти в умінні дітей садити цибулю прийомами вгвинчування. Уточнити уявлення про цибулю: кругла, жовта є верхівка, корінці. Продовжувати формувати уявлення про те, що рослина живе, їй необхідні вода, світло, тепло. Активізувати і розвивати мову дітей, вчити вживати сполучення іменників з прикметниками. Розвивати спостережливість, допитливість. Виховувати самостійність, охайність, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: кошик з цибулею, стаканчики з грунтом, палички , лійки з водою, фартухи, вологі серветки , яєчна шкарлупа.
Хід. 1.Відгадування загадки:
Не уміє вона сміятися,
І не любить роздягатися.
Хто одежину з неї знімає,
Часто сльози проливає.
(Цибуля)
– Що ви можете розповісти мені про цибулину?
Запитання:
– Фрукт чи овоч? (овоч)
– Якого вона кольору? (жовтого)
– На яку геометричну форму схожа? (коло) Пласка чи об’ємна? (об’ємна)
– Тверда чи м’яка? (тверда)
– Солодка чи гірка? (гірка)
– Що в неї на вершечку зеленіє? (пір’ячко))
– А що знизу? (корінці)
-А вона корисна чи шкідлива? (корисна)
2.Дид. гра “Корисна чи шкідлива їжа?»
3. Розгляд та обстеження цибулини
- Покачайте цибулинку на долоньках і скажіть яка вона? Діти кругла.
- А чим покрита цибулинка ? Шкіркою, лушпинням.
- Яка вона на смак? Гірка.
- Якого вона кольору? Жовтого, коричневого.
- То що це за білі ниточки внизу цибулини? ( корінці )
Правильно це коріння цибулі і місце де вони ростуть, називається донцеві, як дно у каструлі. А щоб цибуля проросла потрібні : вода, тепло, світло і земля. Це найнеобхідніше для життя рослин. А щоб краще росла наша цибулька ми використаємо ще й добриво. Пам’ятаємо ми з вами збирали шкарлупку з яєчок, потім подрібнювали її. У шкаралупці є вітаміни які корисні для росту цибулі ( кальцій ). А зараз ми будемо садити цибулинку.
4. Трудова діяльність:
Земелька вже промокла. Тепер паличкою зроблю невеличку ямку, кладу трішки яєчної шкарлупи. Тепер беру цибулину в руки, і там де в нашої цибулини виросли корінці, донцем вниз садимо її в землю. Цибулину увінчуємо в грунт . Посадити потрібно так, щоб верхня частина виглядала із землі. Саджаю цибулину. Тепер будете ви працювати. А що потрібно щоб не забруднитися? (Надіти фартухи, закачати рукава.)
( Пальчикова гімнастика.) https://www.youtube.com/watch?v=buc1o0zaRZo
5. Підсумок. – Що ми сьогодні з вами садили? Що необхідно для росту цибулинки?
ІІ заняття. Малювання.
Тема “Бджілка помічниця”.
Мета: надати знання дітям про бджіл (їх зовнішній вигляд, спосіб життя, користь, яку вони приносять):активізувати словник дітей (стільники, жало, медоноси, хабарів). Розвивати вміння малювати за технологічною картою. Виховувати дбайливе ставлення до живої природи.
Матеріал: аркуш паперу, олівець, фарби, пензлик, склянка з водою.
Хід заняття.
– Що ви знаєте про бджіл?
-Де вони живуть?
– Чим займаються?
– Яку користь приносять?
Ось, подивіться на картинку: це медоносна бджола. Вона має велику, покриту волосками голову, з боків якої знаходяться два складних очі, а між ними – ще три очка.
на голові в бджіл є довгі вусики, які допомагають їм орієнтуватися в темному вулику.
А за допомогою своїх потужних щелеп, язичка і ніг бджола збирає нектар і пилок з квітів і ще будує комірки стільників. Нектар бджоли поміщають в осередки стільників, де він перетворюється в солодкий мед.
У бджоли є три пари ніг і дві пари крил. А на черевці – жало. Якщо бджола ужалила в ранку потрапляє отрута, що викликає сильний біль. Жало теж залишається в ранкові, тому після укусу бджола отримує травму і гине. Тому, діти, якщо ви бачите на квітах бджіл, краще їх не чіпати. Можна спостерігати за ними, але непотрібно їх ловить, чіпати, інакше і вам бджола зробить боляче, вжалив, і сама вона загине.
Дитяча руханка https://www.youtube.com/watch?v=HQcOiDH4s6s
Малювання бджоли
29.04.22 П’ятниця
I заняття. Мовлення дитини.
Тема. Один вдома.
Мета: ознайомити дітей з правилами поводження вдома на самоті; формувати правильну вимову, активізувати словник за лексичною темою; розвивати мислення; виховувати обережність.
Матеріал: ілюстрації за темою
Хід.1.Читання вірша А. М’ястківського «Сама в хаті»
Кошенятко чеше вуса
Лапками двома.
В магазин пішла матуся,
В хаті я сама.
Вмиюсь чисто, вмиюсь біло,
І тоді візьмусь за діло.
Підмету гарненько в хаті,
Молока дам кошеняті,
Своє ліжко застелю,
Квіти в горщику поллю,
Заплету я кіски русі
І чекатиму матусі.
– Обговорення вірша. Як називається вірш? Що робитиме дівчинка, коли мами немає? Чи добрі справи вона вирішила зробити? Які добрі справи ви робите вдома, коли залишаєтеся самі, без батьків?
2.Дидактична вправа « Можна – не можна». Дорослий формулює ситуацію, дитина дає їй оцінку, відповідаючи розгорнуто.
– Чи можна без дорослих дивитися телевізор? Чому?
– Чи можна виходити на балкон? Чому?
– Чи можна відчиняти двері, коли дзвонять? Чому?
– Чи можна брати гострі предмети? Чому?
– Чи можна брати ліки? Чому?
3.Перегляд відеоролика “Безпека дитини у побуті”
Пам’ятка для батьків
28.04.22 Четвер
I заняття. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
Тема. «Безпечні іграшки».
Мета: Закріпити вміння дітей лічити кількісною, порядковою, зворотною лічбою. Удосконалити вміння встановлювати часові відношення. Закріплювати знання про об’ємні та плоскостні геометричні фігури. Розвивати довільну пам’ять. Виховувати інтерес до занять.
Матеріал: зображення тварин, карти із зображенням цифр, об’ємні і плоскі геометричні фігури.
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Дидактична гра «Скільки? Який?» Скільки всього хзайченят? (5) Скільки їжаків? (4) Кого більше? (зайченят)Наскільки? (на 1).Що потрібно зробити,щоб їх було порівну? (додати 1 їжачка).Скільки тварин стало? (по 5).
Дидактична гра «Учора, сьогодні, завтра». (придумати цікаву історію про тваринок). Що друзі робили вчора? Що роблять сьогодні? Що будуть робити завтра?
- Дидактична гра «Знайди відповідну цифру».
- Дидактична гра “Котрий за порядком”
- З якої казки герої?
- Дидактична гра «Назви зайву геометричну фігуру». (3 площинні і 2 об’ємні, дитина називає їх за спільною ознакою і знаходить зайву).
- Підсумок заняття. Яку кількість предметів позначає цифра 4? Цифра 2? Назвіть об’ємні геометричні фігури.
Дитяча гімнастика для очей “Білка”. Фізкультхвилинка.
Мета: тренувати м’язи органів зору, розвивати пам’ять, мислення, виховувати уважність.
27.04.2022. Середа.
І заняття. БЖД.
Тема.«Моя безпека»
Мета: Закріпити знання дітей про небезпечні предмети, що можуть спричинити втрату здоров’я, удосконалити знання про власну безпеку; розвивати вміння бути уважними, обережними, знаходити вихід із небезпечних ситуацій; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя.
Матеріал: Іграшка «Вовк», «Коза», «Світлофор», картки із зображенням гострих, ріжучих та інших предметів завдяки яким можна обпектися, коробка із сірниками.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Провести з дітьми бесіду про їхні ігри та іграшки, про друзів, з якими вони граються. З метою розвитку монологічного мовлення запропонувати малюкам описати свою улюблену іграшку, розповісти про найкращого друга.
Відгадування загадки.
Сидять у купі хлопці.
Хто хоче світити,
Готові служити. (Сірники)
- Чи знаєте ви, як слід поводитися коли залишаєтесь вдома самі? Чи можна самим вмикати телевізор? А газову піч? А палити сірники? Коли вогонь буває злим? А коли він добрий? Коли хтось постукає, чи можна відчиняти двері? Чому? А якщо вам чужий пропонує цукерку, можна брати? Чому?
- Дидактична гра: «Що зайве?» (Називати предмети, якими не можна гратися)
- Бесіда про світлофор.Загадка для дітей.Як переходиш вулицю,На мене подивись.Я шлях вкажу надійний,Де небезпек нема,Трикольорові очі. Я маю недарма. (Світлофор)Чи ви знаєте як слід переходити дорогу? Що може трапитися з Вовком, якщо він буде ходити де заманеться?
- Дидактична гра. «Червоний, жовтий, зелений» Виріжте з картону 3 кружечки (червоного, жовтого, зеленого кольору).
- Мета гри: гру проводять з метою закріплення знань про кольори світлофора; розвитку уваги і реакції.
- Правила гри.Діти стоять на килимку. Мама піднімає зелений кружечок, дитина тупотить ногами. Якщо піднятий жовтий кружечок — плескає у долоні; якщо червоний – присідає без руху і звуку. (Повторити двічі–тричі.).
- А тепер проговоріть вірш про перехід через вулицю та виконайте разом рухи. (Імітація рухів за текстом вірша.)
Подивись ліворуч,
А потім праворуч,
Якщо хочеш ти
Дорогу перейти.
І якщо побачиш,
Будь-яку машину,
Почекай на місці,
Щоб не було біди.
- Визнач і розкажи батькам хто з дітей правильно поводить себе на дорозі.
- Повторення правил безпеки.
ІI Заняття. Ліплення
Тема. Равлик.
Мета: розширювати знання дітей про іграшки, тварин‑молюсків; вправляти в умінні групувати предмети за спільними ознаками; удосконалювати навички ліплення; опановувати скручування спіраллю; розвивати уяву, спостережливість, бажання доводити розпочату справу до кінця; залучати дітей до творчого задуму; виховувати щирість і відкритість.
Матеріал: зразок готового виробу; технологічна карта виготовлення равлика; набір пластиліну; набори стек; серветка; дощечка; малюнки із зображеннями іграшок;намистинки; кульки; горошини.
Хід заняття
Мотивація
Кіт Мурчик дуже любив гратися з хазяйською іграшкою — равликом Рікі. Коли його маленька господиня Яринка засинала, він забирався на гумову іграшку і стрибав на ній, мов на батуті. Але одного разу Мурчик переїв ковбаси, і равлик лопнув під вагою малого ласуна.
Допоможіть Мурчику — зліпіти равлика Рікі!
Розминка для рук «Молюск»
— Діти беруть кульки, намистинки, горошини, розсипають їх по столу;
— долоньками, як стулками молюскової черепашки, загрібають лише кульки, намагаючись зібрати їх якнайбільше;
— долоньками, як стулками молюскової черепашки, загрібають тільки намистини, намагаючись зібрати їх якнайбільше;
— долоньками, як стулками молюскової черепашки, загрібають тільки горошинки, намагаючись зібрати їх якнайбільше;
— трохи розтуляють стулки-долоньки, випускаючи по одній кульці, намистині, горошині…
Практична робота
26.04.2022 Вівторок
І заняття.Мовленнєвий розвиток.
Тема. “Сірники – це небезпечно”.
Мета: вправляти в умінні дітей уважно слухати текст вірша, виразно переказувати його;продовжувати формувати вміння складати складнопідрядні речення зі сполучником якщо; розвивати навички зв’язного мовлення; виховувати свідоме ставлення до безпеки життя людини.
Матеріал: сірники, ілюстрації за темою.
Хід заняття.
Читання уривка вірша Г.Бойка «Сірничок».
Червона голівка, жовтенький бочок.
На вигляд звичайний – тонкий і малий.
Буває він добрий, буває і злий.
- Що зявляється, якщо запалити сірничок?
- Що може вогонь, коли він добрий? А коли злий?
- А ось що ми можемо зробити із цим словом.
- Мовленнєва вправа «Знайди звук».Діти «шукають» перший та останній звук у названому дорослим слові. Спробують назвати голосні.
- Дидактична гра «Якщо». Учимо дітей складати складнопідрядні речення зі сполучником якщо.
Зразок: Брати сірники без дозволу – Якщо без дозволу брати сірники, то буде пожежа.
Читання казки Т. Коломієць “Козенята і вогонь” .
Вогонь працював у кози на печі –
Варив їй куліш, випікав калачі.
Вона ж годувала щоранку малят –
Трійко біленьких своїх козенят.
Ось мамі вже з дому рушати пора
Лишається в хаті сама дітвора
– Ми будем слухняні, синок запевня
Куди ж це найменше спішить козеня?
Воно потихеньку взяло сірники
І вогник маленький пуска між тріски:
– Ану, як у мами моєї гори –
І ось уже дим потягнувсь догори
Сердитий вогонь розходивсь, гоготить
Сестричка з найменшим сховалась умить
А брат не злякавсь:
– Нуль один подзвоню!
Врятують пожежники нас від вогню!
– Ало! Загорілася хата в Кози!
Адреса: Діброва, провулок Лози,
А номер в нас другий,
Швидше сюди!
Мерщій порятуйте од злої біди!
Спішили сусіди – Лисиця й Ведмідь,
І Заєць – відомий усім скорохід.
І мчать у машині ген-ген із гори
Пожежники вмілі і мужні – Бобри.
Вогонь не давався, пручався, шипів,
Сердитий вогонь погасить не хотів –
Не дуже він любить сидіть у печі,
Варити куліш і пекти калачі.
Пожежу згасили,
Живі малюки,
І каже Бобер,
– Не беріть сірники!
І мовить Коза:
– Пам’ятайте завжди,
Що гра із вогнем приведе до біди!
Переказ дітьми казки своїми словами.
25.04.2022 Понеділок
I заняття. Валеологія
Тема: Ми прагнемо мати здорові зуби
Мета: ознайомити дітей із значенням зубів для організму людини, вказати на необхідність бережливого ставлення до зубів, ознайомити дітей з правилами користування зубною щіткою, прищеплювати культурно-гігієнічні навички.
Хід заняття
– Діти, сьогодні дуже гарний день. Посмiхнiться і привітайтесь. Побажайте один одному доброго дня. А ще як можна привітатись?
( Доброго здоров’я; здрастуйте; доброго дня; здоровенькі були)
Для створення гарного настрою ми всі вітаємося не тільки один з одним, а й із сонечком, пташками, небом. Як ми це робимо?
– Доброго ранку, сонце привітне,
– Доброго ранку, небо блакитне,
– Доброго ранку, у небі пташки,
– Доброго ранку, маленькі дубки,
– Доброго ранку, доброго дня,
– Доброго ранку, плането Земля!
– А чи добре, коли людина здорова? (Відповіді дітей)
– Який у вас настрій, коли ви здорові? Що ви робите? (Граємося, сміємося.)
-А коли хворі, у вас температура, що ви робите тоді? (Сумуємо.)
– А який у вас сьогодні настрій?
Загадка: Червоні двері у моїй печері, білі звірі сидять коло неї, і м’ясо, і хліб – всю здобич мою – я з радістю звірям цим віддаю. (зуби)
- А для чого потрібні зуби? Відповідь дітей
- Зараз ми поговоримо, які бувають зуби. Чи знаєте ви, які є зуби? (У дітей зуби молочні.)
- Так, вони прорізаються у дитинстві. Ці зуби обов’язково випадають. А в кого уже випав зубчик? Що лишилося на його місці? На місці зубчиків, які випадають, виростають нові зуби. Вони називаються постійні. Ці зуби, рівні, гарні, білі, широкі.
- Ми знаємо що зуби знаходяться в роті. У скільки рядів вони розміщені?
– Це верхня щелепа i нижня щелепа (показати).
– Ці передні зубки називаються різці, вони гострі, як пилочки, ними ми відкушуємо хліб, яблуко, моркву, а бокові – жувальні, вони допомагають пережовувати їжу, щоб її легко було ковтати.
- Які корисні продукти ви знаєте?
- Ми розказали про корисну їжу, а що є шкідливим для наших зубів? Що не можна робити? (Не можна після гарячої їжі пити дуже холодну воду i навпаки). А що ще не можна? (Не можна їсти дуже багато солодощів. Не можна гризти горіхи, тверді цукерки, не колупатися в зубах металевими предметами.)
- А чи знаєте ви як правильно чистити зуби? Як часто ви чистите зуби? Як треба доглядати за зубами, щоб вони були здорові та гарні?
- (Чистити двічі на день, рано після сніданку i ввечері, коли лягаємо спати, а після їди обов’язково треба полоскати рот.
Щоб блищали зубенята,
Кожен з вас повинен знати:
Паста з щіткою все зможуть
І завжди вам допоможуть.
ІІ заняття. Малювання.
Тема “Ознайомлення з писанкою”.
Мета: дати дітям уявлення про святкування Великодня. Познайомити з писанкою. Розвивати вміння розмальовувати писанки на папері, використовуючи різні орнаменти. Виховувати любов та повагу до традицій українського народу.
- Намалюйте писанку.
Перегляд відео – https://www.youtube.com/watch?v=13DqEFuR0Yc
- Вивчити вірш.
У неділю свято – Свято Великодня.
Буду малювати писанку сьогодні!
Розпишу я цвітом з краю і до краю –
Великодня радість на землі буває.