Рекомендації для вихователів: “Як розпочати навчальний рік у часи війни?”

     Піклування про себе – це перша сходинка до нашої психологічної та фізичної стійкості у важкі часи. Тим паче ми можемо підтримувати інших та множити їхні сили лише тоді, коли самі маємо достатньо внутрішнього ресурсу.

            То що ми можемо зробити для нашого піклування про себе на початку нового навчального року?

ПЛАНУВАННЯ ВІДПОЧИНКУ

        Для психологічної стійкості важливо вчасно відновлюватись та відпочивати. Як це зробити?

        Подумайте над тим, що вам хотілось би робити для відновлення та що максимально наповнює вас силами, що допомогло вистояти ці пів року або було допомогою раніше у важкі періоди. Можливо це зайняття творчістю, спорт, час на природі чи сімейні вечері, кулінарія, читання, катання на велосипеді.       Занотуйте ваші відповіді нижче (інструкцію зі заповнення онлайн pdf файлу можна знайти тут: https://helpx.adobe.com/ua/acrobat/using/fill-and-sign.html#fill_your_PDF_form або в окремому щоденнику

        Після того, як ви обрали для себе варіанти відпочинку (те, що вас наповнює), обміркуйте, як ви можете зробити це частиною вашого життя? Наприклад, зробити нову традицію вихідного дня або вписати у

свій план тижня.

         Занотуйте ваші роздуми

ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ В ЖИТТІ

          Для покращення психологічної стійкості на рівні оцінки життя можна використовувати таку вправу: намалюйте кожну сферу вашого життя у вигляді доміно, наприклад, родина, волонтерство, робота, ваші інтереси та хобі, навчання, спорт, домашній побут, друзі, діти тощо.

          Для покращення психологічної стійкості на рівні оцінки життя можна використовувати таку вправу:

           Намалюйте кожну сферу вашого життя у вигляді доміно, наприклад, родина, волонтерство, робота, ваші інтереси та хобі, навчання, спорт, домашній побут, друзі, діти тощо.

           На кожному з них напишіть, що найкраще працює зараз, наприклад, в хобі зараз надає ресурс вечірні прогулянки чи малювання картин.

            Подивіться на ваші записи: навіть, якщо одне з доміно впаде, то інші сфери створять та підтримають загальну стійкість. Також ви можете побачити, яка сфера розвинена найбільше, а де потрібно більше уваги.

             Також доволі популярною та корисною методикою є “Колесо життєвого балансу”:

  1. Намалюйте коло та розділіть його на 8 секторів.
  2. Уявіть, що коло – це ваша картина життя. Заповніть сектори важливими сферами у вашому житті. Це може бути все те, що важливо саме для вас в цей момент часу. Найбільш розповсюдженим варіантом є: здоров’я, фінанси, кар’єра, особистісний ріст, родина, друзі, духовний розвиток, хобі. Але ви можете описати важливі для вас сфери.
  3. Оцініть за 10-бальною шкалою рівень задоволеності кожною сферою, де 0, 1, 2, 3 – це повна відсутність або мінімальна задоволеність в життєвій сфері; 4, 5, 6, 7 – середній ступінь, щось вже досягнуто, але до ідеалу ще далеко; 8, 9, 10 – це максимальна ефективність даної сфери у вашому житті. Пам’ятайте, що правильних або неправильних оцінок не існує. Постарайтеся бути максимально чесною чи чесним, оцініть кожну область виходячи з власних відчуттів.
  4. Зобразіть отримані результати на діаграмі і проаналізуйте, що вийшло? Які сфери більш наповнені, а де потрібно приділити більше уваги? Зверніть увагу на області, в яких найменше балів. Які перші кроки необхідно зробити, щоб підвищити рівень задоволеності цими сферами хоча б на 1 бал?

Визначте, в яких сферах життя зміни залежать тільки від вас?

  • Виділіть сфери, зміни в яких вимагають сприяння інших людей.
  • Подумайте, в якій сфері ви хотіли б почати зміни найближчим часом?
  • Запишіть три кроки, які ви можете зробити для виправлення ситуації тих сегментах, де вийшов найбільш сильний дисбаланс.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *