Старша група А Сонечко Вихователі: Черніговець Н.М., Скринник В.С.

28.07.2022 Четвер

Сьогодні – День Української Державності! » Профспілка працівників освіти і науки України

Поговоріть з дитиною про… День Української Державності

28 липня в Україні вперше відзначається День Української Державності. Раніше цього дня відзначали день хрещення Київської Русі, яке відбулося в 988 році (спитайте дитину, а хто провів хрещення Київської Русі? А в кого до цього вірили люди, які жили на теренах сучасної України? Порахуйте разом з дитиною, скільки років пройшло з хрещення Київської Русі).
Проте історія України набагато давніша, ніж навіть 988 рік. На наших теренах існувала так звана Трипільська культура (пошукайте згадки разом з дитиною), жили скіфи та сармати (пошукайте згадки разом з дитиною), інші племена (уточніть, що таке племена). А, наприклад, перша згадка про Київ з’явилася в 882 році (пошукайте разом з дитиною, де вперше був згаданий Київ). І це лише початок історії нашої Української Держави (якщо дитині цікаво, продивіться разом інші періоди історії України).

Спеціально для «Підтримай дитину»

23.08.2022 Вівторок

18.08.2022 Четвер

Рекомендації батькам.

12.08.2022 П’ятниця

Пропаную батькам та дітям літні ідеї для прогулянок

 

09.08.2022 Вівторок

Розважально-пізнавальний захід “Пригоди чарівної Бульки”.

08.08.2022 Понеділок

Звідки зявляється дощ?

04.08.2022 Четвер

Державні і народні символи України.

Мета: продовжити знайомити дітей з поняттям “Наша Батьківщина”, формувати знання про державні символи: прапор, герб та ознайомити з державним Гімном України.

Розвивати інтерес до України, бажання спілкуватися рідною мовою. Виховувати громадянина своєї держави, любов до рідного краю, шанобливе ставлення до національних та державних символів, повагу до українського народу, гордість за красу і велич нашої Батьківщини.

Словник: держава, Україна, незалежність, символи, прапор, герб, тризуб, гімн.

Попередня робота: знайомство з картою України, заучування віршів, прислів’їв до теми, виготовлення атрибутів до гри «Віночок», «Священні символи».

Обладнання: карта України, прапор, герб, гімн, загадка, вірші, прислів’я, легенда, дидактична вправа «Додай слівце», дидактична гра «Віночок», дидактична гра «Священні символи», паперові квіти.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Загадка для дітей:

На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, красна, як калина.

І живуть тут люди добрі, працьовиті

І скажу, до речі, ще й талановиті.

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші складають

Про ліси і гори, і про синє море,

Про людей і квіти, то скажіть же, діти,

Що це за країна? — Наша славна Україна!

Вихователь проводить бесіду. Україна – це Батьківщина для всіх людей, які живуть на її території. Що таке Батьківщина? Батьківщина – це найкраще і найдорожче місце у світі. Пригадайте, що сказали поети про Батьківщину. Дитина читає вірш М. Познанської..

Про нашу Україну

Ми дуже любим весь наш край,

І любим Україну.

Її лани, зелений гай,

В саду рясну калину.

Там соловейко навесні

Співає між гілками

Та й ми співаємо пісні, –

Змагається він з нами!

Батьківщина наша велика, неосяжна. А складається вона з окремих країв, які мають свої назви: (показ на карті) Полісся, Поділля, Волинь, Галичина, Слобожанщина. А які ви знаєте великі міста України? Назвіть великі ріки. Народ склав багато приказок і прислів’їв про нашу Батьківщину. Давайте зберемо зерна народної мудрості в маленьку скриньку.

Дидактична вправа «Додай слівце» /читання прислів’я.

Вихователь ділить дітей на групи по-троє і роздає прислів’я. Хто правильно вставив слово в прислів’я, отримує емблему сонечка. І кладе прислів’я в скриньку.

Прислів’я:

  • Кожному мила своя … / сторона.

  • Що країна, то … / родина.

  • Людина без вітчизни, як соловей без … / пісні.

  • Добре тому, хто у своєму … /домі.

Діти, а по чому впізнають українців в усьому світі?

Дидактична гра “Віночок”.

Вихователь показує дітям пелюстки квітів, з якої складається український віночок. Дитина повинна назвати.

Перепочиньмо.

Фізкультхвилинка

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати,

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерця,

Не торкнутися нам дна!

Так ми довго-довго йшли,

І до групи знов прийшли!

Розповідання легенди. Давно-давно жила колись жінка. І було в неї три сини. Росли вони чесними, сміливими, дуже любили свою матусю. Підросли вони і вирішили піти у світ. Вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку про себе подарувала йому золоту корону з трьома промінцями. Пішов син між люди. Як його назвали? (Тризуб). Настала черга середнього сина. Йому мати подарувала в дорогу синьо-жовту тканину. Своїми звитяжними ділами прославляв він свою матір. Яке ім’я одержав середній син? (Прапор). А там, де був найменший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня. Адже мати своєму наймолодшому синові подарувала красивий солов’їний голос. І одержав син за свій голос і величний спів ім’я Гімн.

Діти розглядають прапор України. Прапор – символ незалежної держави. Прапор України – блакитно-жовтий. Його кольори означають синє небо та золоту ниву. Кольори на прапорі «читають» згори донизу. Дитина читає вірш Н. Поклад

Прапор України

Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всіх ознака сили, це для всії ознака слави.

Синьо – жовтий прапор маєм:

Синє – небо, жовте – жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він святиня, знаєм всі ми.

Розглядають герб України. Тризуб – це герб України. Він золотий на голубому тлі. Відображає триєдність життя: батько – мати – дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов. На ньому можна прочитати слово Воля.

Дитина читає вірш В. Паронова

Тризуб

Тризуб – немов сімя єдина,

де тато, мама і дитина

живуть у мирі і любові

На Україні вольній, новій.

Розповідь про Державний гімн. Державний Гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Називається він “Ще не вмерла України і слава, і воля…”. Слова гімну написав поет Павло Чубинський, а музику композитор Михайло Вербицький. Коли звучить Державний гімн, треба обов’язково встати, цим ми виявляємо особливу пошану до наших державних святинь (Звучить Гімн).

Тепер перевіримо, які державні символи ви запам’ятали.

  • Молодці діти,стільки знань показали нам про Україну. Весело було з вами, але настав час вирушати до інших дітей. До побачення.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.